Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Koji kvalitetan SSD od 2.5" biste preporučili (kapacitet 500GB do 1TB)?
Nema ih mnogo ovih dana. 870EVO ili KC600 (pa šta nađeš cenovno bolje u tom trenutku).

Mana je što su poskupeli primetno u prethodnih par meseci, i opet neke najave da će opet...
 
  • Like
Reagovanja: NAS
2.5"
Bilo koji, bukvalno, a da nije tipa KingFast isl. Silikon Power, Patriot, Lexar, Transcend ... nema potrebe davati duplo više para za Evo ili KC
P.S. U sinkovom kompu imam i EVO i SP već nekoliko godina, brži je SP.
 
Nije baš bilo koji. SP, Lexar i slični su slični svim ostalim u tom rangu: ADati, Kingstonu, Transcendu, Gigabyte-u... Ono gde se pravi razlika su ovi sa DRAM-om i kvalitetnijim kontrolerom kao što su navedeni Samsung i Kingston. Ima tu i Crucial MX500 u tom kombu kao i uvek, ali ga sve teže nalazim. Dodatno, ima i Transcend 230S koji ima DRAM i koji je kao jeftiniji bio (sada nije), ali ja tog diska nigde na nađoh kad sam hteo. Pisalo je da ima na par mesta, a kad pozoveš, "će bude kad bude".
 
Hvala @dzonihsv

Onda gledam 870EVO ili KC600. Treba mi za ajMekonju :)
 
Ono gde se pravi razlika su ovi sa DRAM-om i kvalitetnijim kontrolerom kao što su navedeni Samsung i Kingston. Ima tu i Crucial MX500 ...Pisalo je da ima na par mesta, a kad pozoveš, "će bude kad bude".
A to je realno jako bitno za 2.5" modele koji rade po sata3 standardu? :) Btw, imam nekoliko crknutih 970-ca, samo jedan SP za nekoliko poslednjih godina.
U mom komšiluku (Niš) i dalje ima jeftinijih modela. SP duplo jeftiniji od 970-ce
 
A to je realno jako bitno za 2.5" modele koji rade po sata3 standardu?

Prilično. Ne samo zbog stabilne brzine, nego i zbog kvaliteta samih diskova gde u ove bolje svi delovi unutar su boljeg kvaliteta (od samih smd komponenti do čipova).

Isto tako kao što ti imaš crkvnute 970-ice (nvme), ja imam crknutih Silicon Power modela... Nema garancije šta će kada da crkne a kada neće. Ali je mnogo manja šansa za kvalitetniji uređaj.

Jeftiniji ssd-ovi su dobri za "treba mi za laptop za net i filmove". Za sve iznad ja se više ne kockam sa njima jer ako preporučujem nešto, generalno gledam da stojim iza toga, a to nisu diskovi ulaznih kategorija.
 
Ja sam kupio Fury Renegade pre par nedelja za 17.100 dinara pošto sam kupovao još neke komponente pa sam gledao da sve bude na jednom mestu inače verovatno sam mogao da uštedim još par stotina dinara ali jednostavno ne mogu da se cimam sa više prodavaca i po više puta oko svega za par stotina dinara uštede na nekoliko desetina hiljada troška...
 
Koji kvalitetan SSD od 2.5" biste preporučili (kapacitet 500GB do 1TB)?
Transcend, Samsung EVO, Crucial MX500

Aко ти је битнији read него write, може и Kingston KC600, има одличну брзину читања. Али прво погледај један од ова три. Не заборави да имаш две недеље да истестираш уређај па да га вратиш ако ниси задовољан.
 
Uzeo sam 990pro nadam se da necu imati problema 😁😁😁
 
Samo proveri i ako treba updejtuj firmware, to je ono što je pravilo probleme.
 
Obavezno prvo update firmware-a
 
Ima li preporuke za neki best buy ssd 2,5 sata 3 500 gb, potrebno mi je za sistem. Dram pozeljan.
 
Kazi mi od koje strane odprilike nije problem, ima 504 strana?! Dok ja procitam izmenice se modeli 😁
 
Bukvalno treba da skrolujes navise, isto pitanje je postavljeno...
 
"Transcend, Samsung EVO, Crucial MX500
Aко ти је битнији read него write, може и Kingston KC600.."

Koj Transcend konkretnno je dobar za sistem? Za Crucial znam.
 
"Transcend, Samsung EVO, Crucial MX500
Aко ти је битнији read него write, може и Kingston KC600.."

Koj Transcend konkretnno je dobar za sistem? Za Crucial znam.
Transcend S230s
 

Prilozi

  • Opera Snapshot_2024-01-05_193658_www.transcend-info.com.png
    Opera Snapshot_2024-01-05_193658_www.transcend-info.com.png
    384.1 KB · Pregleda: 33
Što verovatno znači da ne poseduje ili da ti ne može dati neke konkretnije informacije iz prve ruke na osnovu sopstvenog iskustva.

A složićeš se, bilo bi bez veze da sad svi redom počnemo da odgovaramo na tvoje pitanje ima li ko 990 Pro sa "Ja ga nemam" i tako se bespotrebno zatrpa tema.
 
Ima nas koji pitamo ovde pa niko nece da odgovori, konkretno ja sam pitao vezano za 990 pro da li neko poseduje i niko se nije javio
Imam ja 990 pro 1tb, ali stvarno ne znam sta mogu da ti kazem o disku.
Problem sa 980 i 990 nije bio u kvalitetu ili brzini i slicno vec sa jednom verzijom firmvera. I to nije uticalo na dugotrajnost i bezbednost podataka vec je lose prijavljivao health status.
Video sam dve verzije price, jedna je da je health stvarno bo smanjen i da su korisnici morali da menjaju diskove, a druga je da je to samo ocitavanje i da se najnormalnije koristi disk.

Sve u svemu, to je prastara prica i firmware je resen, cak je bilo i novijih verzija od tada.
Uzmi slobodno disk, odlican je.
Sa druge strane, ako te i najmanje kopka da li ima problema, imas alternative koje su mozda i jeftinije. samsung nije jeftin disk
 
Sve u svemu, to je prastara prica i firmware je resen, cak je bilo i novijih verzija od tada.
Uzmi slobodno disk, odlican je.
Sa druge strane, ako te i najmanje kopka da li ima problema, imas alternative koje su mozda i jeftinije. samsung nije jeftin disk

Jel bolji od ovog ?
 
Jeste, 990Pro je bolji ali i solidno skuplji od Fury Renegade - u klasi sa Kingstonom je 980Pro koji je uglavnom i nešto skuplji u našim radnjama.
 
Realno za prosecnog korisnika bitnije su nize temperature i pouzdanost/dugotrajnost u odnosu na sintetiku... Razlike izmedju 980pro i 990pro obicni korisnici nece ni primetiti.

Takodje je bitna i mogucnost da se lako ostvari garancija - sto je sada nazalost skoro jedan clan u PSU temi osetio na svojoj kozi za itekako kvalitetno napajanje (i ne bas malu sumu) posle samo 5g upotrebe jer se odlucio za KP kombinaciju.
Meni su takodje apsurdne kombinacije koje ovde neki probaju sa onim kineskim brendovima i "jeftinih" SSD-ova od poznatih brendova na Aliexpressu gde je velika verovatnoca da je neka zbudzena kopija u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ne gledati Gigatron cene jer je besmisleno poređenje :)

Evo na primer razlike između 1 i 2TB, Fury i KC3000


 
Otisle cene u 3 lepe. Kad je skrnavi NV2 15000rsd...
 
Azurirao sam FW SSD-a 🙃
Korektna je masinica jos uvek :-D

 
Nazad
Vrh Dno