Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

zamolio bih da se vratimo na temu.
tema nije kloniranje, migriranje diskova, ni prateći softver, ni licence za softver, ni kako proveriti SAD nakon kupovine, ni adapteri ...
 
Pozdrav Ekipa, vreme je da kupim jos jedan SSD, pa sad gledam gde da kupim KC3000 2TB a da prodjem jeftino.

Na Aliju su oko 150$, po nasim radnjama 14-15k, a na KP ima i za 100 evra. Da li je neko kupovao sa KP-a?

I da li neko ima iskustva ili zna kakav je TeamGroup MP34? Vidim da je dosta povoljan na stranim sajtovima, a kod nas je cena duplo veca, bar za 1TB
 
Kupovanje diskova na KP nije ništa različito od bilo kojih drugih komponenti, isti rizik specijalno po pitanju garancije. Ali je verovatno ista stvar a garancija još neizvesnija. Mora da bude mnogo jeftinije da se isplati.
 
Da se pohvalim da sam danas konačno izbacio mehanički disk iz kompa, i sad vozim dva KC3000, jedan za sistem, drugi za podatke. Mislim, 2024. će još malo, red je bio 😁
 
Ja sam izbacio i sve SATA SSD, sada su samo 5 M.2.
 
Isto, nemam više SATA uređaja u kompu, ne štrče više kablovi, milina kad pogledam. Napajanje je modularno, nečujno, pa su nakačeni samo power kablovi. Ne čuje se zujanje HDD-ova, bukvalno silent build.

A, sklopio sam još jedan komp od starih delova, pa sam u njega ubacio stari Samsung 850 EVO i hard diskove, i taj mi komp služi samo za backup podataka.
 
KC3000 nakon postavljanja hladnjaka max temperature nize za oko 20C, nije lose. Gledajuci čisto performanse nema vidljivih benefita.
Nisam ga planirao stavljati vec naručivao neke sitnice sa EKWB-a pa reko daj i to da se lepse uklopi kad je cena skoro pa dzabe.20231229_112407.jpg
 
Planiram da uzmem za lap top SSD Samsung 990 PRO od 1 TB ona najbrza varijanta, moze li mi neko reci ko ga vec poseduje nesto vise o njemu? Citam po internetu more komentara kako cela serija ima healt problem i kako navodno nisu dobri?
 
Pozdrav ljudi, ima li ko iskustva sa sledećim NVMe diskovima:
- Silicon Power US75 4TB (mogu ga nabaviti za oko 200 eur)
- PNY CS3140 4TB (mogu ga nabaviti za oko 250 eur)

Disk koji kupim biće glavni disk u računaru (disk na kome je WIN11).
Nisam samo odlučio da li će ići u laptop ili u desktop. U sadašnjem rasporedu, u desktopu je KC3000 2TB, a u laptopu 1TB SKHynix (model HFS001TEJ9X115N) koji je stigao uz laptop.
 
Pozdrav ljudi, ima li ko iskustva sa sledećim NVMe diskovima:
- Silicon Power US75 4TB (mogu ga nabaviti za oko 200 eur)
- PNY CS3140 4TB (mogu ga nabaviti za oko 250 eur)

Disk koji kupim biće glavni disk u računaru (disk na kome je WIN11).
Nisam samo odlučio da li će ići u laptop ili u desktop. U sadašnjem rasporedu, u desktopu je KC3000 2TB, a u laptopu 1TB SKHynix (model HFS001TEJ9X115N) koji je stigao uz laptop.
PNY ima DRAM cache, SP ga nema. SP ima kinesku kombinaciju Maxio kontrolera i YMTC NAND čipova, PNY ima provereni Phison kontroler i Micron NAND...što ne znači da je SP loš, naprotiv. Kontroler i NAND u njemu su moderni i, sudeći po testovima, sa performansama nije ništa gori od PNY.

Teško pitanje, 50e nije mala razlika za generalno iste performanse, a da li DRAM cache i "proverene" komponente vrede toliko moraćeš sam da proceniš...
 
Da li Kingston Fury SFYRD/2000G dolazi sa hladnjakom ili bez?

Na Kingstonovom sajtu vidim ovakvu sliku

ktc-features-ssd-renegade.jpg


A kod nas u prodavnicama ovo

60152_22131143402.jpg


Znači bez hladnjaka.....kao pakovanje USB flesh diska od 500 dinara...

A i kakav je tak fury model u poredjenju sa mnogopominjanim kc300?....ima neke razlike uopšte'
 
Pa kod nas Fury (bez hladnjaka) je zapravo jeftiniji nego KC3000...

Nego,ako nekoga još zanima, prodaju se dve verzije sa hladnjakom i bez......bez hladnjaka je onakvo pakovanje čiju sam sliku već okačio i naziv je Kingston Fury SFYRD/2000G,a sa hladnjakom model se zove Kingston Fury SFYRDK/2000G....i cena tog sa hladnjakom je nešto više od 20.000 din...

Sad,da li taj hladnjak vredi 3000-4000 din?.....tj da li znatno obara teperaturu SSD-a?
 
Pozdrav ljudi, ima li ko iskustva sa sledećim NVMe diskovima:
- Silicon Power US75 4TB (mogu ga nabaviti za oko 200 eur)
- PNY CS3140 4TB (mogu ga nabaviti za oko 250 eur)

Disk koji kupim biće glavni disk u računaru (disk na kome je WIN11).
Nisam samo odlučio da li će ići u laptop ili u desktop. U sadašnjem rasporedu, u desktopu je KC3000 2TB, a u laptopu 1TB SKHynix (model HFS001TEJ9X115N) koji je stigao uz laptop.
S obzirom da Silicon Power ima TLC NAND, nije uopšte loš izbor. A tu gde kupuješ, ima li 5g garanciju?
 
Ima, ali sam malo zakasnio za njega. Poručio sam isto Silicon Power, ali model XS70 4TB, za nekih ~30eur više.
 
Naši jedva čekali da dignu cenu, k'o po običaju...mada, nije 19k već 17800.
 
@Ulrich
Ne vredi tolike doplate sa fabrickim heatsinkom, uzmi aftermarket opciju ako ti je potreban za PS5 (mobo imaju i svoje koji su dovoljni) - svakako obara temperature u razumnim granicama.
Preporuka za BQ MC1 (non pro odgovara u PS5) koji je DBraveZ preporucio, imam komada uzeta bas za PS5 (sa 850x 1TB i Fury Renegade 2TB) i vise nego korektno su se pokazali, a instalacija je svega par minuta.
 
SFYRD/2000G SSD FURY Renegade ima cipove sa obe strane, to staje na b550-e plocu ?

Hteo sam 1tb samsung 980 pro a na kraju se odlucio za 2tb FURY Renegade , a sad sam primetio cipove sa obe strane.
 
Kad stigne videcu dal pase, nisam hteo za 2tb Samsung 980 pro da platim vise.
Bukvalno menjaju cene iz dana u dan za ssd...pogotovo na KP. Ovaj uzeh za 16500din kod nas u ranji, valjda je u rangu sa 2tb 980 pro...
 
Koji kvalitetan SSD od 2.5" biste preporučili (kapacitet 500GB do 1TB)?
 
E svasta, otkazali mi porudzbinu, jutros rekli ima a sad nema na stanju... /Ipak sam ostao sa 1tb 980 pro... koliko vidim i njemu podigli cenu za crvenu... Ovo sad sa ssd kao sa grafickim kartama.
 
Pa nema vise nigde za 16500 din......napisao pre neki post....i u ugarskoj poskupelo,ispada skuplje nego kod nas
 
Nazad
Vrh Dno