Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Imam i ja stari patriot burst,zmaj,kasnije znam da su bili losiji,kakvi su danas nemam pojma.
 
Imam i ja stari patriot burst,zmaj,kasnije znam da su bili losiji,kakvi su danas nemam pojma.
Ja imam patriot burst od 120gb, imam ga od 2016. ili 2017. i na 97% health-a je, mozda zato sto sam stavio pagefile na obican hdd jos tad i iskljucio superfetch. Vidim u jednoj drugoj temi se zale kako im mozila vrsi po 10-20gb upisa na ssd za jedan dan, ja imam 8580gb upisa od 2016. a kazem ima period kad nisam gasio racunar par godina, samo sam restartovao zbog osvezavanja - stariji je komp i radi non stop.
 
Kad pogledam cene ostalog hardvera, SSD diskovi danas dodju skoro džabe, više i ne gledam koliko imam upisa...
 
Управо тако. Ја сам, првенствено радозналости ради, наручио овај Kingspec NVME 512 GB https://vi.aliexpress.com/item/1005005589274213.html за стари лаптоп.

16 GB Kllisre рама је већ уграђено, и то ради ок, сад остаје да видим како ћу проћи са Кингспеком...
 
Goldenfir T650 od 360 i 480gb se nisu lose pokazali koliko znam.
 
Да, у тој твојој теми сам и поменуо рам.
 
Ssd-ovi su u nabavi poskupili 10-25%, kad se potrose zalihe po starim ulazima ocekujte dobrano poskupljenje. Takodje, ocekuju se jos vise cijene kako se budemo primicali ka NG.
 
Ja danas poručio kc3000, ne bi li se lakše naterao da pređem na win11 i pri tom uradim clean install.
 
Uzeo sam Intenso 512GB Top M.2 SATA M.2 2280 u njemu je Silicon Motion SM2259XT ovo pricam za M.2 a za obican 2.5 stvarno ne znam , mislim da je to najjeftiniji na kp evo koje su brzine , bas je Top:

Screenshot 2023-10-20 163037.png
 
То се пише већ од нове године, никако да стигну поскупљења.
Dovoljno je da sa pogledaju cijene modela na sajtovima koji imaju istoriju cijene. Dosta modela je vec drasticno poskupilo, a i ostali ce, cim se rasprodaju ogromne zalihe.
 
Управо тако. Ја сам, првенствено радозналости ради, наручио овај Kingspec NVME 512 GB https://vi.aliexpress.com/item/1005005589274213.html за стари лаптоп.

16 GB Kllisre рама је већ уграђено, и то ради ок, сад остаје да видим како ћу проћи са Кингспеком...

Naručio sam i ja svejevremeno dva. Ovaj lik je odradio test NVME sa Allija. Može da se sazna dosta korisnog

 
Ima li KC3000 jeftiniju alternativu? Treba mi od 250GB NVMe samo za OS i par programa. Ako nema, idem po KC3000 512GB (jer ne postoji u manjem kapacitetu).
 
Mozda dignu cene M.2 NVME a 2.5 SATA SSD-ovi i M.2 SATA su i dalje jeftini posto je to stari format pa je potraznja mala.
 
Imam pitanje za koje ne znam u koji topic da ga postavim, pa ajd da probam ovde. Da li je ok da externi SSD bude stalno nakacen na TV, tj. da li cesto ukljucivanje i iskljucivanje TVa moze da mu naskodi, posto se i on ukljucivanjem TVa aktivira, a iskljucivanjem gasi. Ili je pozelnjije da ga kacim samo po potrebi?
 
Naručio sam i ja svejevremeno dva. Ovaj lik je odradio test NVME sa Allija. Može da se sazna dosta korisnog


Да сам видео раније вероватно бих узео и Kllisre SSD, a не Kingspec. Шта је ту је, за моје потребе би требало да и овај буде ок.
 
Да сам видео раније вероватно бих узео и Kllisre SSD, a не Kingspec. Шта је ту је, за моје потребе би требало да и овај буде ок.
Nema sa kinezima garancije. To što vidiš na tom linku za 6 meseci može da bude sve totalno drugačije kada neki drugi dostavljač delova/kontrolera/čipova bude povoljniji.
 
То се и ја надам, да је само убо лошију серију. :D
 
Nazad
Vrh Dno