Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

H410M S2H V3 ploča. (samo jedan m.2 slot)
Trenutno imam
-m.2 kingston za sistem (SA2000M8500G)
-stari sata hdd 1tb koji hocu da mjenjam.

Ili da ubacim evo 870 ili da izbacim oda diska i puknem KC3000 2 tb i za sistem i za storage mada navikao sam da mi je storage poseban disk
Najbolje bi ti bilo da uzmes Kingston KC3000 2TB, njega ubacis u M.2 slot, a Kingston A2000 500GB koji trenutno imas uspomoc adaptera koji je linkovan u temi ubacis u PCI-Ex1 slot.

Kupujem budzet 4TB SSD kao sekundarni disk, razmisljam izmedju Transcend 4TB SSD230 i Samsung 870 QVO.
Citam neke reviews za Transcend da se taj model greje malo vise, da li neko ima i moze da potvrdi? (bez obzira na kapacitet)
Kolika mu je garancija, nalazim razlicite info?
Ne bi trebalo da se ista puno greje, u najgorem slucaju i neki vent na 7v koji diva u generalnom smeru SSD-a bi ga i vise nego dovoljno ohladio.
 
Valja li čemu Adata Legend 960 max? Poručio sam već KC3000, ali aj da ipak priupitam.
 
adata itekako mulja i menja kontrolere i cipove, zato je rizik da im se veruje
kingston ako do sad nije... barem za KC3000 videt cu za koji dan
 
Jel probao neko ADATA XPG GAMMIX S70 Blade? Deluje mi solidna kupovina za 7000din
 
Da li Samsung i Kingston imaju garanciju ma u kojoj zemlji bili kupljeni kao LG ili samo u zemlji u kojoj su kupljeni? Pitam zbog ovih SSD diskova sa Amazona pa da li se isplati za ustedu u 1000-2000 din.
 
Ne isplati se zatu razliku, ovde bar dobiješ pisanu garanciju a fabričke garancije su komplikovane, traje predugo i odavde nijee ni sigurno da može. Samo pazi gde kupuješ, neki smanje garanciju, recimo 3 umesto 5 godina.
 
preporuka za storage, budžet od 7000-10000 dinara 1TB ?
 
Kingston KC3000 za 8500.
Ili dodaj još 800 din na tih 10000 i uzmi 2TB Adata ASX8200PNP-2TT-C.

Iz Mađarske preko KP je verovatno jeftinije...
 
Kupio na kraju 1tb xpg 8200pro za 6k din
 
Jel ima smisla da menjam skc2500 256gb za skc3000 512gb? Prostor mi nije problem, a da li bi se primetila razlika u brzini?

Imam gen4 na ploci i i5 11400
 
Jel ima smisla da menjam skc2500 256gb za skc3000 512gb? Prostor mi nije problem, a da li bi se primetila razlika u brzini?

Imam gen4 na ploci i i5 11400

Nema smisla. Jedino sa 256 GB da pređeš na 1TB jer su veći diskovi brži.
 
Uzeo sam jedan nv2 od 1tb za storage. Ovaj kc3000 bi trebalo da je duplo brzi od kc2500, a da li bi se to uopste primetilo u radu? Sistem je na njemu i programi koje koristim
 
Ovaj kc3000 bi trebalo da je duplo brzi od kc2500, a da li bi se to uopste primetilo u radu?

Vrlo malo. Ista kombinacija. KC2500 512 GB, i KC3000 1 TB. Veću razliku sam prometro kada sam odkačio sve mehaničke diskove iz mašine i DVD.
 
Koji ssd 2.5" mi preporucujete za stariji laptop, da zamenim 5400rpm hdd koji je veoma spor. Neki jeftiniji od 512gb je dosta, sestri za posao treba samo. Neki kingston, adata, patriot?
 
Koji god da staviš biće više nego dobro ubrzanje. Od pomenutih ja bih uzeo kingston, ili onaj sa najdužom garancijom.
 
Hvala, tako cu i da napravim, nadam se da su svi iste debljine i duzine, da ce se uklopiti u laptop.
 
Koji ssd preporučujete da uzmem kao sistemski? Prosecan korisnik.
 
Pozvacu da proverim stanje, ima i kingston za 3300 dinara, ja imam neki patriot kupljen 2017, jos uvek dobro radi, a kompjuter se nije gasio par godina uopste.
 
Nazad
Vrh Dno