Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Za 11800rsd imaš Lexar 790 2tb gen4 nvme u domaćoj radnji sa 5 god garancijom.
 
Најбитнија ствар да се заборави ? Не верујем.
Covek koji radi napajanja za Corsair. se zali na slicno da Corsair web sto odrzavaju zaboravljaju, zali se godinama, od kad postoji trenutna verzija sajta. Nikad nista nije uradjeno po tom pitanju, a Corsair sve uspesniji i uspesniji tokom celog tog perioda. Kako znas da je ovo Kingston-u najbitnija stvar ?
KIngston-u je najbitnija stvar posao sa velikim firmama, sve ostalo je slag na tortu, i zapostavljeno u nekoj meri. To je odlika kompanije koja uspesno pravi novac, ona koja zna da proceni sta gde moze da se zapostavi/gde moze da se ustedi, a da im se ne obije o glavu previse.
Свако би то истакао као предност, код њих ни речи о dram-u.
И случајно се са њиховим програмом не може очитати има ли или нема dram-a ?
Mozda jeste mozda nije, da je pisalo na sajtu pa da su skinuli to bi bio znak da su tiho promenili, itd, ... Ali se secam od pocetka da se svi cude zasto Kingston nigde ne reklamira DDR za KC600, kad ga ima.

Mada sa druge strane, ako nikad nigde zvanicno ne napises bilo sta vezano za DDR onda ako u nekom trenutku odlucis da zakines, mozes da se vadis na to da nema zvanicnih dokaza da je ikad bilo DDR-a xD
Очигледно да је политика саме компаније таква да нису заинтересовани за тржиште 2.5 ssd уређаја чим тако третирају купце. Имају сигурно друге приоритете.
Bas to, 2.5 disk-ovi i M.2 sata nisu u fokusu odavno, vecina kompanija ne zeli da ulozi ni jedan cent vise nego sto minimalno potrebno za bilo sta oko 2.5 SSD-ova. Ljudi koji kupuju 2.5 SSD nemaju izbora, sto znaci da nema potrebe boriti se za njihovu paznju xD

1. Western DIgital ubio svoju fenomenalnu WD 3D Blue sata seriju i prodaje Green disk-ove pod plavom nalepnicom, a nekadasnje plave prodaje kao crvene

2. Iskacu neki problemi sa Crucial MX500, video sam par puta da se ljudi zale na neke stvari vezano za njih

3. Samo je KC600 ostao da krenu mutljavine sa njim i to je to

Kvalitetni SATA SSD-ovi i svi nekadasnji velikani SATA na samrti.
 
Poslednja izmena:
Ajte ovako da pokušam, znaci za storage mi treba pored sistemskog m.2
mora biti sata, budzet oko 100e (pozeljno do 100 ali ako je mlo preko a puno znaci, može)

ja kao suzio izbor na:
-WD BLUE 2tb
-samsung qvo 870 2tb
-crucial BX500 2tb
 
Ajte ovako da pokušam, znaci za storage mi treba pored sistemskog m.2
mora biti sata, budzet oko 100e (pozeljno do 100 ali ako je mlo preko a puno znaci, može)

ja kao suzio izbor na:
-WD BLUE 2tb
-samsung qvo 870 2tb
-crucial BX500 2tb

Ispravite me ako grešim, ali ja i dalje mislim da je za storage bolja opcija HDD.
 
ucinilo mi se da sam procitaio ovdje da ima problema, mozda san pobrkao.... jel EVO 870 za preporuku ?
Има проблема. Али qvo је слабији модел. Свака куповина је ризик.
Да сад купујем ризиковао би са Самсунгом. Инако су им ddr меморије топ квалитет. Па се надам и ssd да ваља.
Kingston, Transcend (neki modeli) и Samsung имају 5 година гаранције.
500bx је јефтин модел који има мање од 5 година гаранције.
 
@LukasP napiši koju ploču imaš
 
@LukasP napiši koju ploču imaš
H410M S2H V3 ploča. (samo jedan m.2 slot)
Trenutno imam
-m.2 kingston za sistem (SA2000M8500G)
-stari sata hdd 1tb koji hocu da mjenjam.

Ili da ubacim evo 870 ili da izbacim oda diska i puknem KC3000 2 tb i za sistem i za storage mada navikao sam da mi je storage poseban disk
 
Uzmi ovo za dva dolara i reši se bede sa kablovima.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-09-25-13-51-46-437_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_2023-09-25-13-51-46-437_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    87.7 KB · Pregleda: 104
Može. Treba da izabereš samo gde je najbolje po karakeristikama da postaviš. Na osnovu toga i biraš adaper. Treba samo da se završava sa NVME.
 
Ne treba ti za tako nešto brz i skup drajv jer na x1 slotu nećeš postići gen4 brzine. Kingston NV2 ili Lexar 620 sasvim dovoljni za to što ti treba. Jedino ako ne planiraš kasnije da ga upotrebiš kao sistemski pa onda da ideš na skuplji kc3000 ili nešto povoljniji Lexar 790. Sata ssd-ovi po trenutnim cenama su neisplativi u odnosu na nvme.

Ako baš baš mora 2.5 sata onda pogledaj i Lexar nq100 2tb za 9200rsd
 
Poslednja izmena:
Ništa odlučio sam da ipak uzmem klasični hdd 2tb za strage za video i slike a za gllavni disk da kupim kc3000 1tb a kad budem mjenjao komplet konfiguraciju za nekih godinu onda cu ganjati 2x m.2.

za savjet za hdd najbolje da ganjam temu za hdd da ne pitam ovdje ?
 
Pozdrav ljudi treba mi pomoć
Dobio Lap top HP pro book G2 , nema hard disk
Koji hard disk da uzmem
Lap top je 2014 godište
Ovo su konektori, slabije se razumijem.
 

Prilozi

  • 20230925_165709.jpg
    20230925_165709.jpg
    161.9 KB · Pregleda: 79
Bio Nq100 od 480gb za 2000rsd na akciji. Ne znam da li i dalje ima za te novce.
 
Polako idu cene na gore, kupujte dok mozete ako vam treba, danas kod dobavljaca gledam Kingston NV2 1TB je skuplji tacno 1000din u nabavci, 480GB oko 500din, 240GB 300din...
Ovo je razlika u odnosu na avgust.
 
Pozdrav ljudi treba mi pomoć
Dobio Lap top HP pro book G2 , nema hard disk
Koji hard disk da uzmem
Lap top je 2014 godište
Ovo su konektori, slabije se razumijem.
Koji je tacno model probooka? Pretpostavljam da je 440/450.
 
Imaš dve varijante, sata3 ssd 2.5" ili M.2 sata3 2242. Možeš naravno i oba.
 
Pozdrav ljudi treba mi pomoć
Dobio Lap top HP pro book G2 , nema hard disk
Koji hard disk da uzmem
Lap top je 2014 godište
Ovo su konektori, slabije se razumijem.

Ako ti je laptop za zezanciju, net, filmovi i sve slično - uzmeš što veći i jeftiniji (Gigabyte SSD, Kingston A400, SP A55...).
Ako ti je laptop za posao, čuvaćeš super bitne fajlove, slike iz detinjstva... - onda što kvalitetniji, dok veličinu vidi sam do koje cifre ti se isplati (Samsung 870 Evo, Kingston KC600...).
 
Ja bih isao na neki m.2 2242, a stari disk sata ostavis za podatke.

 
Ma Lap top će se paliti 10 puta godišnje
Imam Nvidia shield, ovo mi služi samo kada nesto zatreba
 
Kupujem budzet 4TB SSD kao sekundarni disk, razmisljam izmedju Transcend 4TB SSD230 i Samsung 870 QVO.
Citam neke reviews za Transcend da se taj model greje malo vise, da li neko ima i moze da potvrdi? (bez obzira na kapacitet)
Kolika mu je garancija, nalazim razlicite info?
 
Nazad
Vrh Dno