Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Последњих 6 месеци се пише да купујемо сад јер цене крећу горе.
Да није ово нека реклама да би више куповали ?
😊
Видим да цене регуларних хард дискова падају, откуд то да се очекује поскупљење SSD ?

Самсунг има другу врсту проблема, а уосталом није једини произвођач на тржишту. Јесу веома добри, али колико ће то њихово смањење утицати, остаје да се види.
Самсунг је смањио пре више месеци производњу али цене не расту.
Уосталом ако смо у Србији овде је и иначе све скупље, нема овде попуста као на Амазону, тако да смо ми специфично тржиште.

Што се тиче брзине ту не брини, добићеш брзину. Не заборави на редован бекап података.

Што се теме тиче, не знам како сам то помислио да је SKC600 Кингстон са DRAM, цена је доста скупа а нема DRAM. Aл добро, ако ништа друго има лепу гаранцију и не греје се
Odakle ti to da nema DRAM? Ima, to je top model, jedino sto ima TLC NAND umesto MLC kao na primer Samsung 860 Pro, ali je uprkos tome dosta pouzdan.
 
Tako je pričao i za Kc3000. Ne znam uopšte odakle vuče to...
 
A čak i ja imam KC3000 u mojoj mašini. :)
 
Kupio sam danas Kingstone KC600 512GB. Nekako mi je on delovao najbolji... Jel ima neko misljenje ili iskustvo?
 
Odličan je, iz mog nekog iskustva. Sigurno 150+ mi prošlo kroz ruke, samo jedan se vratio ako se dobro sjećam.
 
E pa dobro. Drago mi je ako nisam pogresio :) Javicu neke moje utiske kad instaliram Win i malo ga isprobam.
Samo jos da pitam... Jel moram da ga fiksiram srafovima u kucistu ili moze onako slobodno da visi na kablovima?
 
@gpxy Vezano za NM620, kupio sam jedan sredinom prošle godine za drugi računar. Pogledao sam pakovanje malopre, kutija ima natpis dole, i nalepnica je ova u sredini ("nova"). Ali ima stari MAP1202 kontroler. Tako da se ne može raspoznati samo po tome.
 
E pa dobro. Drago mi je ako nisam pogresio :) Javicu neke moje utiske kad instaliram Win i malo ga isprobam.
Samo jos da pitam... Jel moram da ga fiksiram srafovima u kucistu ili moze onako slobodno da visi na kablovima?
meni svih 5 vise na kablovima i nikakav problem. ssd može kako god hoćeš
 
Odakle ti to da nema DRAM? Ima, to je top model, jedino sto ima TLC NAND umesto MLC kao na primer Samsung 860 Pro, ali je uprkos tome dosta pouzdan.
Ни једним програмом не могу да очитам dram. Kingston не наводи ни врсту ни количину ни да уопште има dram. На сајту не пише ништа.
Tako je pričao i za Kc3000. Ne znam uopšte odakle vuče to...
Помешао си ме са неким. Нисам помињао kc3000.
 
Jesam pomešao. Izvini.
 
Ни једним програмом не могу да очитам dram. Kingston не наводи ни врсту ни количину ни да уопште има dram. На сајту не пише ништа.
Svako ko je otvorio disk pri izlasku je nasao DRAM u njemu.

Da li je u nekom trenutku posle 2020-te Kingston prestao da stavlja nema dovoljno informacija, ako imas otvori ga i proveri xD

Ako neko drugi ima i kopka ga, nek otvori i proveri
 
Svako ko je otvorio disk pri izlasku je nasao DRAM u njemu.

Da li je u nekom trenutku posle 2020-te Kingston prestao da stavlja nema dovoljno informacija, ako imas otvori ga i proveri xD

Ako neko drugi ima i kopka ga, nek otvori i proveri
Ти тврдиш да модел има dram а да га произвођач не помиње на свом сајту ? Па имали су раније devslp функцију на skc600, сада барем на мом моделу нема (1tb).
Нема логике да забораве да рекламирају dram ако га већ имају.
 
Ти тврдиш да модел има dram а да га произвођач не помиње на свом сајту ?
Aha, ima gomila primera u celoj PC sferi, Evo samo za napajanja, I Seasonic I FSP ne spominju kvalitetnije i bolji delove u skupljim napajanjima, i naprednije zastite. I to u slucaju zastita nesto sto moze da predstavlja opasnost po korisnika kad fali !. Da li namerno ili slucajno, ko zna
Нема логике да забораве да рекламирају dram ако га већ имају.
Nema logike tebi ili meni kao kupcu, mozda ima logike firmi za neku vrsti vestacke segmentacije proizvoda, ili je samo zaboravljeno, zapostavljeno (tacnost web stranica je cesta zrtva u trci za smanjene troskova, odeljenja koja to rade imaju premalo zaposlenih, preslabo su placena, ili out-source-ovana). I najcesce sto je firma uspesnija to su web stranice zapostavljenije (kao Corsair sa svojim sajt-om na primer)
Па имали су раније devslp функцију на skc600, сада барем на мом моделу нема (1tb).
Mozda su tiho izbacili, mozda nisu, Otvori ga, ...
 
Poslednja izmena:
Ти тврдиш да модел има dram а да га произвођач не помиње на свом сајту ? Па имали су раније devslp функцију на skc600, сада барем на мом моделу нема (1tb).
Нема логике да забораве да рекламирају dram ако га већ имају.
KC600 ima kontroler SM2259 koji po specifikacijama podržava DRAM, nema logike da koristi taj kontroler a da je DRAM-less. Onda bi stavili SM2259XT.
 
Kakav je SM2264?
 
Mozda su tiho izbacili, mozda nisu, Otvori ga, ..
Имам 5 година гаранције, па нешто не бих.
Брзине уписа су доста мале. Никада више од 200mb/s. Беше декларисан на барем 450 mb/s уписа ?

Nema logike tebi ili meni kao kupcu, mozda ima logike firmi za neku vrsti vestacke segmentacije proizvoda, ili je samo zaboravljeno, zapostavljeno
Најбитнија ствар да се заборави ? Не верујем.
Свако би то истакао као предност, код њих ни речи о dram-u.
И случајно се са њиховим програмом не може очитати има ли или нема dram-a ? Очигледно да је политика саме компаније таква да нису заинтересовани за тржиште 2.5 ssd уређаја чим тако третирају купце. Имају сигурно друге приоритете.
KC600 ima kontroler SM2259 koji po specifikacijama podržava DRAM, nema logike da koristi taj kontroler a da je DRAM-less. Onda bi stavili SM2259XT.
Слажем се. Али су ми нејасне мале брзине уписа. Кад копирам на најобичнији флеш, види се да флеш меморија има неки кеш који "напуни" па онда празни.
Буду барем пола минута-минут неке велике брзине.
Овај Кингстон не иде преко 200 mb/s, нема силе. Копирао сам по 40 гигабајта да проверим и брзина је ту око 200mb/s и то је то, некад мање а не може више.
Или да променим тип партиције ? Да вас питам за савет, држим f2fs, да ли је брже да променим на ext4 ?
 
Poslednja izmena:
"Брзине уписа су доста мале. Никада више од 200mb/s. Беше декларисан на барем 450 mb/s уписа ?"

Na koju ploču tj. kontroler je vezan taj KC600?
 
Na prethodnoj stranici se pisalo oko obima proizvodnje...
Ja ne znam od kada su čipovi u ovom disku što sam uzeo prošle nedelje ali datum izrade samog diska je 06/2023 što je dosta friško.
2.5" ssd , Transcend
 
"Брзине уписа су доста мале. Никада више од 200mb/s. Беше декларисан на барем 450 mb/s уписа ?"

Na koju ploču tj. kontroler je vezan taj KC600?
Lenovo Y510p - стари лаптоп, тадашња гејмерска машина.
Na prethodnoj stranici se pisalo oko obima proizvodnje...
Ja ne znam od kada su čipovi u ovom disku što sam uzeo prošle nedelje ali datum izrade samog diska je 06/2023 što je dosta friško.
2.5" ssd , Transcend
Како си задовољан радом ? Зар Трансценд не користи Sandisk чипове ? Јеси проверио тип и слојеве које си добио ?
 
Имам 5 година гаранције, па нешто не бих.
Брзине уписа су доста мале. Никада више од 200mb/s. Беше декларисан на барем 450 mb/s уписа ?


Најбитнија ствар да се заборави ? Не верујем.
Свако би то истакао као предност, код њих ни речи о dram-u.
И случајно се са њиховим програмом не може очитати има ли или нема dram-a ? Очигледно да је политика саме компаније таква да нису заинтересовани за тржиште 2.5 ssd уређаја чим тако третирају купце. Имају сигурно друге приоритете.

Слажем се. Али су ми нејасне мале брзине уписа. Кад копирам на најобичнији флеш, види се да флеш меморија има неки кеш који "напуни" па онда празни.
Буду барем пола минута-минут неке велике брзине.
Овај Кингстон не иде преко 200 mb/s, нема силе. Копирао сам по 40 гигабајта да проверим и брзина је ту око 200mb/s и то је то, некад мање а не може више.
Или да променим тип партиције ? Да вас питам за савет, држим f2fs, да ли је брже да променим на ext4 ?
Može biti da je slot SATA 2 a ne SATA 3, originalni HDD koji je išao uz laptop je bio SATA 2: https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo...p-Ultrabay-SSD-not-using-SATAIII/td-p/1671567

Proveri ima li alternativnog konektora za povezivanje, ne znam kakav je taj Ultrabay koji pominju...
 
Čipset Lenovo Y510p je HM86, trebalo bi da ima SATA 6.0 Gb/s portove. Da li ste KC600 vezali umesto starog HDD?
 
Како си задовољан радом ? Зар Трансценд не користи Sandisk чипове ? Јеси проверио тип и слојеве које си добио ?
Nije još u pogonu. Mogu se kasnije dopisati ako vam treba.
Meni bitno samo da šljaka i da je bez kvarova.
 
Može biti da je slot SATA 2 a ne SATA 3, originalni HDD koji je išao uz laptop je bio SATA 2: https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo...p-Ultrabay-SSD-not-using-SATAIII/td-p/1671567

Proveri ima li alternativnog konektora za povezivanje, ne znam kakav je taj Ultrabay koji pominju...
У питању је гејмерски лаптоп, није он толико спор.
Бенчмарк тестови иду на 450-500 мегабајта зависи да ли је писање или читање.
Проблем је реални упис који је слаб.
SATA Version is: SATA 3.3, 6.0 Gb/s (current: 6.0 Gb/s)
 
A gde si to probao realni upis, tj sa čega, hdd, ssd ili sa fleške?
 
Za sistem imam m.2 a hocu za storage samsung 870 qvo 2tb, mogu naci za 90-95e, da li je to ok disk za storage ili ima nesto bolje za slicne pare za 2 tb
 
Nazad
Vrh Dno