Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

@Diamond
Jeste, HWInfo kaže da je ASIC kontroler ali da temperatura ne oscilira baš ni malo? Evo, računar mi je up puna dva sata (HWInfo) i ta temperatura na oba drajva nije mrdnula ni malo. To mi je poprilično neverovatno.
 
To je нормална температура појединих контролера, неки контролери иду од 60-90 степени. Тако су дизајнирани. Температура контролера никада није нижа од температуре самог уређаја. Може да буде једнака температури уређаја односно NAND-а или виша. Нпр ако је температура уређаја 20 степени контролор је или 20 или преко тога.
 
Ako se temperatura ne menja 100% je u pitanju nekonektovani senzor, baš sam pokrenio stres diska, prva temperatura raste, ova druga ostaje zakucana, tako da nema brige. Verovatno je napravljena mogućnost stavljanja dodatnog senzora na drajv, ali retko ko stavlja.
 
@Rick
To ti kažem.

Drives.PNG

Imam dva ista SSD-a, da ne bude zabune. Kod oba se vidi da "drive temperature" varira dok je "Drive temperature 3" zakucana. Uslikao sam i da HW nije resetovan preko 3 sata i ta temperatura ne mrda što definitivno znači da je fejk.
 
Vezano za temperature.

 
Btw, sta preporucujete za ozbiljan rad, kapacitet 1tb?
 
Jesu ti modeli bolji od Samsung 970 Evo Plus, ili 980 Evo?
 
980 pro je top, ali je i cena srazmerno jaka. Zavisi za sta ti treba? Mozda ti je 970 evo plus dovoljan za neke namene
 
Treba mi za game dev.
Ima 980 Pro 1tb za 95 eura. I hoce li to raditi na ASRock B450 Steel Legend ploci?
 
Poslednja izmena:
Treba mi za game dev.
Ima 980 Pro 1tb za 95 eura. I hoce li to raditi na ASRock B450 Steel Legend ploci?
  • 6 SATA3, 1 Ultra M.2 (PCIe Gen3 x4), 1 M.2 (PCIe Gen3 x2 & SATA3)
Imas gen3 slot.
Naravno, radice gen4 diskovi savrseno, ali ne u punom kapacitetu. Da se ne iznenadis sto neces dobijati 7000mbps u testovima.
 
I imam opciju 980 1tb za 75 eura.
 
LapTop je Acer Nitro 5 AN515-51-50RD
Hocu da kupim neki sad do 250 ili 256gb
Koj uzeti da je pouzdan i da ima hladjak da se ne greje ili ako se ne greju moze i bez hladnjaka
Ssd onaj sto ide na plocu
 
Drugari,mogu li negde u Leskovcu ili na KP naci adapter za ssd da ne narucujem sa Alija,ne ceka mi se?

SSD-ili-HDD-Adapter-sa-2-5-na-3-5_slika_XL_86989181.jpg
 
Ušrafi ga tako samo sa jedne strane, poveži kablove i pevaj.
 
Ovaj SSD je u moj laptop
Da li mogu da kupim neki noviji od 250 ili 256gb da je brzi,i koji da gledam
20230820-163228.jpg
 
Ovaj vaš je SATA SSD vezan na M.2. Možete kupiti recimo Samsung 860 EVO koji je malo bolji, ali ne mnogo. (530/500 vs 550/520 čitanje/pisanje)
 
Ako laptop podrzava, uzmi nvme.
 
Probajte ovde, možda nađete nešto korisno
Procitao sam, vecinom pitanje da li je ovaj ssd kopitabilan sa laptopom i toliko, isto sto ja pitam
Zvacu servis pa pitati, ne bi da kupim da laptop nevidi pa posle vracaj juri ih da ti vrate novac itd
 
Kada si već rasklopio mogao si da uslikaš ploču da se vidi koje slotove ima.
Ako ima M key slot onda može NVME, ako ima B ili B+M onda ne može ako se ne varam, pročitaj malo po netu.
EDIT: Postoji neka opravdana potreba za brzinom, ne zavisi samo od toga, pa zato pitam.
 
Na više mesta sam pročitao da za taj Acer mogu i NVME i SATA. Da li to važi i za vaš primerak, mora se tačno ustanoviti. Dobar put je pitati servis.
 
Kada si već rasklopio mogao si da uslikaš ploču da se vidi koje slotove ima.
Ako ima M key slot onda može NVME, ako ima B ili B+M onda ne može ako se ne varam, pročitaj malo po netu.
EDIT: Postoji neka opravdana potreba za brzinom, ne zavisi samo od toga, pa zato pitam.
Nista nepise na ploci gledao i lupom nista
Hocu da ga zamenim jel je 63% helt
Kupio bi isto neki malo brzi noviji
Rasklopio sam ga jel sam mu menjao pastu i ocistio od prasine
Hvala na pomoci i trudu videcu sa nekim servisom i radnjom
 
Kucaj u Google b key i m key. Videćeš sam razliku.
Sata valjda znaš kako izgleda.
U martu sam uzeo klincima neki nitro. On već ima nvme ssd, ima dodatni slot M2 nvme koji sam popunio sa nvme diskom. Ima i još jedan dodatni slot levo od baterije, ali se dobija mali kabl za sata, pomoću kog dodaješ još jedan disk. Znači 2,5" ležište, sata disk i kabl pošto nema slot. Kabl ima na jednom kraju sata, na drugom je lisnat i ima mesto na ploči gde se kači. Tu je glupo staviti bilo šta osim onog što je predviđeno, znači sata disk.

Tvoj nitro je valjda ovakav:
Da ne bude da pričam napamet🙂
Ostavi lepo taj ssd koji imaš. Dodaj levo od baterije ssd sata i uživaj. Ozbiljno sam pitao čemu nvme u tvom slučaju, što ti je toliko važno.
 
Nazad
Vrh Dno