Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

i Majk je pisao da je zadovoljan sa njima
 
Lexar nm620 ili lexar nm710 2tb pominjao je neko da su ok.
I ja ga koristim za storage, onaj od 2TB. Niska cena i 5 godina garancije su meni bili sasvim dovoljna preporuka.
Mada bolje je bez mehaničkih diskova, ne prave dodatnu buku. Ovo je od osobe koja ima dva mehanička i KC3000 u glavnom računaru.
NAJZAD sam se ratosiljao svih 3,5 i 2,5 inčnih diskova ( sad mi služe kao bekap preko USBa ), kablova za napajanje i SATA kablova, samo da mi stigne nova matična i sve sami M2 SSDovi u mašini. Milina.
 
Ja sam još odavno interni HDD od 3.5 zamenio HDD-om od 2.5, koji je neuporedivo tiši, ali se ipak čuje.

Pre par dana sam ubo KC3000 za sistem, još da kupim neki povoljan m.2 za storage, pa da se i ja rešim buke.
 
Blast ti je od tih što si opisao "problematični kontroler". Pocrkalo dosta, samo si ti imao sreće ili si bio bolje ruke da ti radi sve ok.

Sve je manje sigurice sa većom količinom koja se štanca. A i razume se, sa obzirom da je pre 500gb ssd bio 200e, a sada vidimo kako ide (cenovno pozitivno).
Pazi imam dva Blast-a od 240 GB.
Jedan u serveru 24/7 radi godinama vec (vaistinu nije TBW za padanje u nesvest tamo), a drugi u starom laptopu. Radi kao sat.
I Patriot makar nije krio da je Phison S10 kontroler. Ovi SP lihvari su prodavali SandForce jel bese kontroler na privm testovima, a posle podmetali Phison S9.
 
Ima li smisla kupovati M2, osim ako je cijena slicna?
Treba mi 1tb, mozda i 2.
 
U odnosu na SATA? Ima zbog daleko veće brzine (koliko ćeš realno da je koristiš je već drugo pitanje).
 
Zato i pitam. Ima vece brzine, ali je ostali hardver bottleneck.
 
Znam, vec imam jedan sata ssd.
Ali pitam za M2, jer cuo sam da i najbrzi hardver je bottleneck za njih.
 
Naravno da ima leziste, jer u suprotnome to ne bih uopce razmatrao.
Ali po testovima ne vidim veliku razliku u brzini u odnosu na sata ssd. Ili sam ja gledao pogresne testove.
Neki kazu da su razlog tome ostale komponente, da prave bottleneck.
 
Nije to zbog bottleneck-a. Podizanje Windowsa i Igrica neće biti velike razlike, ali npr kod instalacije hoće:


Inače za poređenje: 1TB KC3000 8900din, Kingston SKC600 9900din, tako da i brže i jeftinije, tako da ima smisla kupiti. Da dodam M.2.1TB FURY Renegade 8800din, tako da će i KC3000 otići još malo dole. Sata SSD idu polako u penziju.
 
Poslednja izmena:
Nije to zbog bottleneck-a. Podizanje Windowsa i Igrica neće biti velike razlike, ali npr kod instalacije hoće:


Inače za poređenje: 1TB KC3000 8900din, Kingston SKC600 9900din, tako da i brže i jeftinije, tako da ima smisla kupiti. Da dodam M.2.1TB FURY Renegade 8800din, tako da će i KC3000 otići još malo dole. Sata SSD idu polako u penziju.


To je to. Na papiru je razlika velika, a u radu bas i ne. Znaci nesto tu koci.
I sta je sa temperaturama tih M2 verzija?
 
Moj KC3000 ispod 40°, sve zavisi da li ima heatsink i kakav ima, i da li protreno kućište. Što se tiče teperature isto ne gledati testove, jer su to temperature pri intezivnom stresu.
 
Nadam se da neće skoro, samo da bude nekog zaokreta što se kapaciteta tiče i da krenu sa tipa 500gb kao minimum ili tako nešto.
Cudi me da i dalje prave 120-128GB modele, 240-256GB razlika 300-400din. Ocekujem da 120GB nestanu uskoro.
Sto se tice NVMe, naravno da je bolji jer ima mnogo vise kanala od SATA interfejsa. Na primer kad kopira mozes da mu pristupas bez usporenja sistema dok se SATA gusi kao hard disk.
 
Samsung 970 EVO Plus 1 TB bi trebao biti dobar.
Ima li sta bolje u slicnom cjenovnom rangu?
 
Još jedan MX500 na popravci,uz navodno kvarnu Samsung EVO seriju.
Ne znam koliko verovati ovom liku,ja imam sigurno 5 860 EVO manjih kapacitea nikakvih problema.
 
Dobar je taj lik. Pratim ga vec neko vreme. Zna znanje.
 
Samsung 970 EVO Plus 1 TB bi trebao biti dobar.
Ima li sta bolje u slicnom cjenovnom rangu?
Nedavno sam uzeo jedan takav, za sada bez greške, mislim da u tom cenovnom rangu je najbolji izbor.
 
Ali ima i ona da mozda sad Evo serija nije istog kvaliteta kao kad je izasla.Ja ja sam tada platio 250 GB msm oko cak 150 eura,a kupiti 500GB je bilo van pameti,.
Zato od tih 5 860EVO koje imam vecina je 250Gb kapaciteta.
I imam jedan MX 500 500 GB.
 
Zna li neko da li su ove "drive temperature 3" fejk ili ne?

Drives.PNG

Konstantno mi je jedan ssd na 60 a drugi na 68 stepeni što je previše čudno jer se ta temperatura ne menja a i evo, tek sam upalio komp pa mi se čini nerealnim da se tako brzo zagreje šta god.
Ovih 30 i 28 stepeni su mi skroz realni.

EDIT: Ma da, ovo nema nikakvih oscilacija. Sigurno je fejk.
 
Poslednja izmena:
Ajd mala pomoć ako može? Skroz sam ispao iz priče. Za jednu matoru ploču sa Haswell intelom mi treba neki SATA SSD 240-256GB, nebitno. Ajd neka bude i neki~500GB ako je baš dobra cena. Šta od ovih firmi vredi uzeti Kad sam davno sebi nabavljao bili Samsung/Kingston i Crucial. Sad gomila nekih drugih firmi pa sam malo u dilemi.
Hoću da osposobim jednu moju staru konfiguraciju da poklonim jednoj osobi da ima komp. Ništa igranje samo net, office i filmovi/muzika. Ne želim da ulažem sad neku kintu u to. HD za storage imam.
Ta osoba će mene cimati ako nešto crkne pa mi pored cene najbitniji faktor pouzdanost. Najmanje bitna brzina. Biće sigurno brži od sistema na HDD-u
 
Kingston KC600 256GB za 2700 dinara. Dramless su oko 2000 dinara za taj kapacitet, a ovaj ima em dram, em pouzdanost, em garanciju 5 god...
 
Fala VI :)
Znači idemo na KC600
 
Zna li neko da li su ove "drive temperature 3" fejk ili ne?

Pogledajte prilog 400126

Konstantno mi je jedan ssd na 60 a drugi na 68 stepeni što je previše čudno jer se ta temperatura ne menja a i evo, tek sam upalio komp pa mi se čini nerealnim da se tako brzo zagreje šta god.
Ovih 30 i 28 stepeni su mi skroz realni.

EDIT: Ma da, ovo nema nikakvih oscilacija. Sigurno je fejk.
Да није температура контролера ?
Ajd mala pomoć ako može? Skroz sam ispao iz priče. Za jednu matoru ploču sa Haswell intelom mi treba neki SATA SSD 240-256GB, nebitno. Ajd neka bude i neki~500GB ako je baš dobra cena. Šta od ovih firmi vredi uzeti Kad sam davno sebi nabavljao bili Samsung/Kingston i Crucial. Sad gomila nekih drugih firmi pa sam malo u dilemi.
Hoću da osposobim jednu moju staru konfiguraciju da poklonim jednoj osobi da ima komp. Ništa igranje samo net, office i filmovi/muzika. Ne želim da ulažem sad neku kintu u to. HD za storage imam.
Ta osoba će mene cimati ako nešto crkne pa mi pored cene najbitniji faktor pouzdanost. Najmanje bitna brzina. Biće sigurno brži od sistema na HDD-u
Transcend ssd, нађи неки са 5 година гаранције.
 
Nazad
Vrh Dno