Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Probao na starom patrotu sa ddram i novom kinezu,ne prepoznaje,na drugom sa nvme sve pise lepo.
 
To eto nisam ni znao, da jedan model SSD-a može da ima različit kontroler i čipove...to nešto kao i Adata sranje...

Ili moj omrazeni Silicon Power. Tada sam mislio da su oni najveci prevaranti, gang od pet ljudi koji lepi nalepnice na svoje uredjaje a sve im pravi neki OEM... ali avaj, doslo vreme da i veliki igraci rade iste radnje.
I prolazi im sve to - onda ih zabole da prestanu. A da je jedan skandal bio prvi put kada se to desilo, da su satanizovani do te mere da sledecih 2 godine niko ne kupi nista od njih, druga bi pesma bila..
 
Vidim po Amerikama ima nekih divljih marki (Team Group) od 4TB za po 150 dolara. Znači i to je krenulo da pada sa cenom, odlično. Mada je ovo SATA SSD ali ima i neki NVME za 20 dolara više. Realno meni je i taj SATA dovoljno dobar za tu namenu.
 
Što su onda ubedljivo najjeftiniji?
 
Probijaju se na trzistu :) ...ne znam, takva im je politika prodaje?
 
Ili moj omrazeni Silicon Power. Tada sam mislio da su oni najveci prevaranti, gang od pet ljudi koji lepi nalepnice na svoje uredjaje a sve im pravi neki OEM... ali avaj, doslo vreme da i veliki igraci rade iste radnje.
I prolazi im sve to - onda ih zabole da prestanu. A da je jedan skandal bio prvi put kada se to desilo, da su satanizovani do te mere da sledecih 2 godine niko ne kupi nista od njih, druga bi pesma bila..
A sto ne valja SP?Ja kupio 2 usb stika super rade i to pise Made in Taiwan znaci nije Kina.Sve sto sam kupio da je doslo iz Tajvana ili Koreje jos se nije pokvarilo.
I dosta Kingstonovih uredjaja sto sam kupio je iz Tajvana.
 
Što su onda ubedljivo najjeftiniji?
Nema koji od poznatijih techtuber-a nije koristio T-Force memoriju u svojim buildovima. GSkill, Corsair i oni su ubedljivo najzastupljeniji. A to što su najjeftiniji im samo pospešuje prodaju i znaju da ne treba da budu alavi.
Na primer, kod nas malo zastupljeni MONTECH ima sasvim solidnu 903 seriju kućišta koja koštaju od 65$ za osnovno do 75$ sa 3 ARGB ventilatora. Zašto su tako jeftina ??? Pa, nova su i malo poznata firma, kvalitet nije baš vrhunski, ali kućišta ovog kvaliteta sa oznakama Corsair ili Fractal debelo prelaze 100$.
 
Team Group je ok brand, nema tu nista divlje

To sam i ja hteo da kažem, ali samo u proizvodima. Osnovani 1997 na Tajvanu. Vlasnička struktura je prilično mutna. Glavni deoničari zvanično Amerikanci. Ostali (špekulacije) Rusi i Kinezi, političari. Imaju toliko para da hladno mogu da otplate spolji dug neke zemlje. Povezani su sa svim većim brendovima. Ima tu još šta da se napiše, ali nama je bitno samo ono prvo što sam napisao.
 
Šta je konkretno problem sa Kingston 1TB M.2 NVMe SNV2S/1000G SSD NV2 series , pošto vidim da je cena pala na ispod 5000?
Je li moguće da ne valja ni za storage?
 
Pala cena, što se kod nas ne dešava češto, ali dešava se, još da malo da padne i za KC3000:cool:
 
A sto ne valja SP?Ja kupio 2 usb stika super rade i to pise Made in Taiwan znaci nije Kina.Sve sto sam kupio da je doslo iz Tajvana ili Koreje jos se nije pokvarilo.
I dosta Kingstonovih uredjaja sto sam kupio je iz Tajvana.

Pa recimo da su na testove slali kvalitetan kontroler i NAND-ove, i ispalo super ponuda, best buy. A onda ocitas ono sto si "izvukao" Phison problematicni kontroler prethodne generacije, no name NAND.
I to ***** od SSD-a 240 GB koji sam papreno platio za ono vreme uvek mi je pravio probleme, pucao file sistem malo malo. Nista nije izgubljeno, sve fsck uspe da popravi, ali haos na svakih 2 meseca u proseku. Uzmem stavim Samsung 850 evo umesto njega i nikad problem.

Patriot Blast recimo imam iz te generacije 2x, rade kao sat dan danas u starom laptopu i sl.
 
Blast ti je od tih što si opisao "problematični kontroler". Pocrkalo dosta, samo si ti imao sreće ili si bio bolje ruke da ti radi sve ok.

Sve je manje sigurice sa većom količinom koja se štanca. A i razume se, sa obzirom da je pre 500gb ssd bio 200e, a sada vidimo kako ide (cenovno pozitivno).
 
Uzeo bih KC3000 1tb posto vidim da vecina preporucuje kao bestbuy za njega ali da pitam da li je B450-A PRO MAX kompatiblina sa njim?
 
Radice ali bice brzina 3500mb/s umesto 7000 mb/s tj radice kao PCI 3.0 ali neces ni primetiti razliku ja koristim na B450 Tomahawk bez problema.
 
Probao na starom patrotu sa ddram i novom kinezu,ne prepoznaje,na drugom sa nvme sve pise lepo.
Пробај са Aida64 extreme.
Moжда ће неком значити - укратко - Кингстон SKC600 1 ТB
Позитивне ствари
+ Изузетно ниска температура (28 степени у старом лаптопу, приликом рада тешко кад прелази 32 степена).
+ Windows се стартује можда 1-2 секунде спорије него на NVME уређају са другог лаптопа
+ Добио сам контролер који је и написан на сајту, што је веома похвално у ери разних промена контролера.
+ Наш добављач даје 5 година гаранције, увоз из ЕУ.
Негатива
- Никаква информација о DRAM-u, наводно га уређај има. Њихов програм не показује ништа о самој меморији.
- Старије серије су имале devsleep. Oва коју ја имам нема. Да ли су укинули свеукупно, или избацују како кад, некада са, некада без devsleep, не бих знао. Званично на њиховом сајту нема ништа, видим да рецензенти на интернету имају ту опцију.
- Нејасно коју врсту меморије користе. Рекламирају је као "најновија TLC", међутим сам њихов програм не показује врсту (да ли је 96 слојева или више).

Све у свему није лоше, али сам очекивао и више. Брзине уписа солидне, очекивао сам ипак нешто боље.
 
Како си задовољан са радом ?
Zaprepastio sam se kad sam kad sam video cenu diska i to SATA. A onda sam ukapirao da je poruka dosta stara, jer danas imaš M2 NVME PCI4 za manje od 11. 000 sa 5 godina garancije.
 
Šta uzeti u današnje vreme a da je neka budžet varijanta i da valja, 1 ili 2tb isključivo za storage fotografija? Ploča je msi b450 tomahawk, ima jedan slobodan m2.
 
Kingston NV2
 
Šta uzeti u današnje vreme a da je neka budžet varijanta i da valja, 1 ili 2tb isključivo za storage fotografija? Ploča je msi b450 tomahawk, ima jedan slobodan m2.
Što veći 3.5" disk srednjeg kvaliteta. WD Blue npr. Taj slobodan slot iskoristi za nešto kršteno, tipa KC3000.
 
Šta uzeti u današnje vreme a da je neka budžet varijanta i da valja, 1 ili 2tb isključivo za storage fotografija? Ploča je msi b450 tomahawk, ima jedan slobodan m2.
Imam istu ploču sa KC3000 1TB. Odlično radi tako da je moja preporuka ovaj SSD, bez obzira što nećeš iskorititi njegov pun potencijal.
 
Poslednja izmena:
Jos jedna preporuka ista ploca.
 
Što veći 3.5" disk srednjeg kvaliteta. WD Blue npr. Taj slobodan slot iskoristi za nešto kršteno, tipa KC3000.
Mislio sam da pošto je tema ssd, nema potrebe da napominjem da me hdd ne zanima, imam ih 3 i jedan Intel ssd 2.5" od 500gb za sistem. Sada bih izbacio jedan hdd za back-up a ubacio neki ssd od 1ili 2tb. Znam da je KC3000 odličan kao i crucial p5 plus ali 1tb košta kao kod nekih drugih 2tb. Treba mi samo za skladištenje podataka, pretpostavljam da nije bitno da li ima dram, 3d nand i šta ti ja znam sve...bitno mi je samo da pouzdan. 😊
 
Lexar nm620 ili lexar nm710 2tb pominjao je neko da su ok.
 
Imam Lexar nm620 1tb za storage. Za novce koliko kosta je sasvim ok kupovina, pogotovo 2tb model.
 
Nazad
Vrh Dno