Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Osim u proteklih 3 godine do ~9 meseci do danas 😅 Toliko su the way, da je Puget System prodao/bacio sve 990 PRO disk-ove i presao na Sabrent

970 EVO tiho menjanje komponenti unutar njega (na kraju lazna uzbuna, i nije uticalo ni na sta previse), Zatim Ceo batch, cela proizvodnja 870 EVO iz 2021 = zavrsili u kantama [masovna otkazivanja posle par meseci] (link ka ranijoj poruci u ovoj temi ispod).

Pa zatim firmware problemi sa 990 PRO (samo-unistava se do smrti bez firmware update-a) i 980 PRO (zakljuca se i ne moze upis bez firmware update-a). Za 990 PRO i 980 PRO ispravljeno sad, ali problemi u nedekvatnim performansama sa obicnim 980 nisu, niti ce ikada biti sredjeni izgleda (performanse slabije od DRAM-less konkurencije sa mnogo manjih oficijalnim brojkama)

+ Da ne zaboravimo problematican 840 EVO, koji su jedva polovicno zakrpili firmware-om


Skraceno, Samsung se dokrpio sad, i sve sto je dostupno novo u prodavnicama je bez problema, osim obican 980 (ali sad je barem dovoljno jeftin da opravda svoje realne performanse i ponasanje naspram diznilend zvanicnih).

Da li je ovo taj Samsung 870 evo cija je cela proizvodnja iz 2021 zavrsila u kanama?


Ja vec godinama koristim SSD 2.5" Samsung 860 evo bez ikakvih problema...
 
Jeste, imam taj jedan i spasio ga je poslednji firmware. I dalje na smart proveri stoje greske koje je izbacio pre tog update-a, ali nakon toga apsolutno nista i radi sasvim normalno. Koristim ga od tog incidenta bez ikakvih problema (godinu dve, ne znam tacno). U svakom slucaju KC600 2TB je u odnosu na njega klasa iznad, bar po mom iskustvu.
 
Patriot Burst Elite 960, negde pročitah da je kvarljiva serija.
Imam jedan u laptopu,bez problema pa ne znam da li da kupim još jedan za 50 eura,nije neka cena?
Ne planiram držati ništa važno ali ne bih želio da crkne.
Ako da ne uzimam valjal ovaj šta za 79 bam:
 

Prilozi

  • Screen Shot 07-29-23 at 10.41 AM.PNG
    Screen Shot 07-29-23 at 10.41 AM.PNG
    67.1 KB · Pregleda: 25
^
Linux daleko manje upisuje na SSD od Windows-a. Godinama koristim Linux na SSD-u, tako da, bez brige.
Знам и ја користим годинама Линукс. Линукс не детектује добро температуру, ал шта да се ради, изгледа да је добро за сад.
Patriot Burst Elite 960, negde pročitah da je kvarljiva serija.
Imam jedan u laptopu,bez problema pa ne znam da li da kupim još jedan za 50 eura,nije neka cena?
Ne planiram držati ništa važno ali ne bih želio da crkne.
Ako da ne uzimam valjal ovaj šta za 79 bam:
Има разлике Elite и Burst Elite, чак цене више Elite модел. Да ли је бољи, не знам, рекламирају Elite са Phison контролерима, на Burst Elite не пише врста контролера.
 
Sta je sad best buy za gen4, KC3000? Vidim da adata s70 vise nema kod nas a i cini mi se da su cene malo skocile.
 
KC3000 definitivno
 
Mislio sam na 2.5" SSD.
KC3000 imam i viska kupio ih jos kad je bila visoka cena.
Treba mi 2.5" za mini PC.
Moj dobavljac evo ima na stanju 870 Evo,citam jucer ovde, ne valja a?
I ima Gigabyte ov model od 1TB.
Valjal on?
 
Poslednja izmena:
870 Evo nije budžet model, već viša kategorija u sata ssda svetu. Budžet model su ti BX500, taj Gigabyte i slični.
 
Poslednja izmena:
Jasno.

Ovo nije budget model.Usput što je ovako skup,dobar kontroler?
5 година гаранције. Користе тачно одређени контролер и новији тип меморије.
Није толико скуп, имаш га за мање од 10.000.
Pa kakvi su problemi sa 870 Evo,jel samo važe za veće kapacitete,tako koliko vidim kad sam googlao danas?
Људи одустали од Самсунг nvme уређаја.
 
Ljudi kakav je Lexar Professional NM710 LNM710X500G-RNNNG ? Ima PCIe 4.0 ,3D NAND i garanciju od 5 godina. Sve to za 3,100,00 dinara .
 
^
Lexar NM710 - naravno nema dram, navodno Micron-ov nand (ako u međuvremenu nisu prešli na YMTC) i kineski kontroler...

I sam već neko vreme gledam koji povoljan ssd da uzmem za storage i nemam pojma, iskreno... Sve je to mačka u džaku, izgleda, jer mute sa kontrolerima i nand-om. Možda budem uzeo Crucial P3 za tu svrhu, on sigurno ima Micron nand i Phison controller, a za neki dan uzimam KC3000 za sistem.
 
Ja se naostrih danas da uzmem EVO za storage medjutim...
230S nema nigde,stvarno nisam pametan...:(
 
^
Lexar NM710 - naravno nema dram, navodno Micron-ov nand (ako u međuvremenu nisu prešli na YMTC) i kineski kontroler...

I sam već neko vreme gledam koji povoljan ssd da uzmem za storage i nemam pojma, iskreno... Sve je to mačka u džaku, izgleda, jer mute sa kontrolerima i nand-om. Možda budem uzeo Crucial P3 za tu svrhu, on sigurno ima Micron nand i Phison controller, a za neki dan uzimam KC3000 za sistem.

a koji od 1 TB za sistem ?
 
Najviše je u zadnjih par meseci preporučivan KC3000. Sad stvarno nije skup, mislim da još nisam pročitao negativan komentar o njemu.
 
Čak sam ga i ja uzeo, a ovde mnogi znaju šta mislim o Kingstonu kao firmi. Nema šta mi njihovo nije crkavalo za manje godinu, veoma retko dve godine, ali sam zbog preporuka ovde i testova koje sam video na internetu i ja ga uzeo za moju novu mašinu koju ću sklopiti ovih dana.
 
Evo i ja nutam danima sta uzeti za storrage 2.5" 1 tb za oko 50 - 60 eura. Interesuje me pouzdanost i dugotrajnos


nesto na ovaj fazon ?
Pouzdanost i dugotrajnost ne ide zajedno sa tim budzetom. U sustini za pouzdanost i dugotrajnost ce preporuka uvek biti Kingston KC600, eventualno Kingston 860 Pro ako ga mozes naci. Medjutim posto ce samo za storage da bude, kapiram da disk sa QLC NAND-om kao sto je Samsung 870 QVO bi mogao da odradi posao adekvatno. Ovaj WD Blue se ili nije pokazao najbolje ili se ne zna kakav je i onda je bolje preskociti ga.

Mozda bi Transcend 230s mogao da dodje u obzir, ima isti kontroler kao MX500.
 
Poslednja izmena:
Jeste, ali meni je 620 više nego dovoljan za skladištenje podataka. Već imam Samsung 980 Pro od 500GB za sistem, WD SN850 od 1TB za igre, imam i Kingston KC3000 od 1TB koji ću koristiti za rad u novoj mašini, tako da mi je ovaj i više nego dovoljan za ono za šta mi treba.
Neka ovaj post od 22.07.2023. ostane zabeležen kao jedini gde @Arthur Morgan pominje Kingston, a da ga ne kune. :LOL:

Uzimao sam u poslednja 2 meseca 2 x 500 GB i 1 x 1 TB Samsung 870 EVO. Nakon instalacije sistema obavezno instaliram Magician i proverim da nema novi firmver. Kratak je rok da bi se nešto više znalo, ali je za sada sve u redu.
 
Pouzdanost i dugotrajnost ne ide zajedno sa tim budzetom. U sustini za pouzdanost i dugotrajnost ce preporuka uvek biti Kingston KC600, eventualno Kingston 860 Pro ako ga mozes naci. Medjutim posto ce samo za storage da bude, kapiram da disk sa QLC NAND-om kao sto je Samsung 870 QVO bi mogao da odradi posao adekvatno. Ovaj WD Blue se ili nije pokazao najbolje ili se ne zna kakav je i onda je bolje preskociti ga.

Mozda bi Transcend 230s mogao da dodje u obzir, ima isti kontroler kao MX500.
860 pro ne mogu naci u bih.
KC600 je oko 90 eura. Možda se i pružim za njega. Hvala!
 
Vala ja imam čak 4 860 Evo raznih kapaciteta (250-1000) nikakvih problema, jer nisam ni na jednom update-ovao firmware.
Imam i prastari 840 Evo.
 
Da li neko zna zašto Atom daje na RAM Kingston 5 godina, dok drugi daju 10 ? Ovo sam najviše pitao jer su mi krajnje pouzdani što se tiče reklamacija.
 
Pitaj ih; ja kad naletim na neku nelogičnost na njihovom sajtu, ja im se obratim direktno (e-mail), a oni isprave i na sajtu.
 
Nazad
Vrh Dno