Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Imali su seriju Burst i jos jednu koje su masovno crkavale. Mene je jedno crkavanje kostalo 2 nedelje rada
 
Kod mene Patriot Blast 240gb kupljen nov 2015 godine i dalje radi bez ikakvih problema, par godina sam ga koristio i za sistem i radi sasvim ok za prosecnog korisnika.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    223.7 KB · Pregleda: 57
Bas mi je blast i crkao. Naravno,neki su ostali u zivotu, ali je tada bilo aktuelno masovno crkavanje istih i zaobilazenje od strane korisnika. Phison kontroler u njima je veoma sklon iznenadnim otkazima
 
Sem ako ga nemas ekstra povoljno, nema razloga eksperimentisati sa njim, imas proverenije modele. Mada na prvi pogled deluje OK, ako ima TLC
 
Pa sad,i drugi su toliko,ali kao sto rekoh,ako zaista jeste tlc kako pise,onda vredi
 
1683224481600.png

Stigao Orico enclosure, 10gbps, sve preporuke, Nekih 8 dana radnih, od kako sam narucio na aliju, mislim da je oko 12-13 dolara bio sa onim zezancijama od kupona, novcica itd.

Elem, treba mi kao eksterni disk - svestan sam da ovo cudo ne moze da izvuce jake brzine preko USB-a (mislim da je nekih 1200MB/s max), ali bih ipak zeleo da se futureproofujem donekle.
Isao bih na 1TB, eventualno 2TB ako je jeftinije nesto, a najbitnije mi su mi sledece stavke:


Krsten kontroler, svasta ovih dana se vidja od modela pa sam prestao i da pratim, ali ipak bih voleo nesto proverenije.
Sustained write/read performance (racunam read imaju svi, dakle write)
DRAM cache, standardno, nista specijalno, samo da ga ima, racunam da sve ima.


Pojma nemam sad sta da uzmem, mada mi KC3000 izgleda kao logican izbor jer bih hteo u PS5 da ga stavim kad ga budem uzeo kroz par godina (tj lite model, slim, kad izbace)
Da li vredi dati 3000din vise umesto npr https://www.xpg.com/us/xpg/583 koji je 7500din po nasim prodavnicama? Vidim ovaj XPG ima heatsink, ali duplo sporije brzine i nije kompatibilan sa PS5.

Racunam kad se budem zainteresovao da uzmem nesto jace, za PS5, da ce svakako izaci nesto bolje i brze do tada, i verovatno jeftinije, a svakako ce mi 'nesto' morati biti u enclosureu, kada to vreme dodje, pa onda sto da ne odem na jeftinije, ili veci storage.

Dakle, pitanje je, ima li nekih 2TB sa DRAM, i sustained performanceom i krstenim kontrolerom, da je best buy, za potrebe enclosurea/SSD-a za Xbox Series S, eventualno licne podatke, itd.
 
Poslednja izmena:
Valja li Lexar nm620 2Tb za storage vec imam kc3000 1tb za sistem ?
Kako se isplati kc3000 koji je 134e na Kp plus postarina, za nas koji nismo u BG, NS dodje 1000 din jeftinije nego u domacim trgovinama.
 
Poslednja izmena:
Neznam šta bi falilo Lexar-u, Ja imam 610 i ništa nije lošiji ni sporiji od Samsung 970 Evo Plus.
1683354411175.png
 
1683365278164.png1683365294084.png
Stigao KC3000, 10k okruglo s postarinom do vrata, ubacio ga u Orico, nemam zamerki za moj usecase.

Za godinu dve na PS5 Slim, i srecan sam, samo da potraje tj izdrzi tih 5 godina garancije.
 
Na cemu koristis ssd, male su brzine za njega ?
 
Nije do brzine SSD-a nego USB 3.0 porta na ASUSu laptopu na kome sam, cisto da bih ga inicijalizovao u disk manageru, i naravno Orico 10gbps nvme enclosure. Inace pasuje odlicno i heatsink sto stize uz Orico, i thermal pad, nista se ne cuje i ne skripi..to recimo nije bio slucaj sa njihovim SATA enclosureima.
 
Drustvo sta bi bilo pametno pazariti od 2,5" ssd-ova za storage?Gledam nesto od 1TB bi mi zavrsavalo posao....
Kakvi su silicon power A55 ili ima nesto pametnije?
 
Ja sam razmisljao da uzmem A55, na kraju sam na preporuku clanova foruma uzeo Transcend 230S. Aluminijumsko kuciste i ima DRAM za razliku od A55.
 
Koja je bolja kupovina za isti novac?

Adata agamix s70b 512gb​

Ili

512 GB Kingston SKC3000S/512G​

 
Drustvo sta bi bilo pametno pazariti od 2,5" ssd-ova za storage?Gledam nesto od 1TB bi mi zavrsavalo posao....
Kakvi su silicon power A55 ili ima nesto pametnije?
Ja mogu da dam preporuku za A80, ali on je oko 9k dinara...
 
Znam da je kingston odličan nego videh da ovaj adata ima nešto bolje brzine.
Za boot drive mi je dosta 512gb jer već dugo koristim jedan od 250gb Ili da uzmem od 1 tb pa da napravim 2 particije.
 
Ako ti je trenutno dosta 250, uzmi 512GB.
Ako odlučiš za 1TB, nisu potrebne particije na SSD. Razmotri koliko je skuplje i da li će zatrebati više prostora u budućnosti: programi, igrice...
 
Definitivno mi ne treba više od 512gb. Treba mi za sistem i da instaliram jednu do dve igrice. Imam 2 harda za podatke. Uzeću kasnije još jedan ssd za podatke.
 
Koji 2TB ssd koji ima DRAM da odaberem kao sekundarni za instalaciju programa i igara. Da li da uzmem m.2 nvme sa gamebird PCIE adapterom ili sata? Hvala!
 
Ako imaš slobodan PCIe slot sa 4 slovodne linije, onda bolje NVMe sa adapterom.
 
Ako imaš slobodan PCIe slot sa 4 slovodne linije, onda bolje NVMe sa adapterom.
Imam prazan slot tako da ce biti nvme sa gembird adapterom jer drugi adapter i ne vidim da je u ponudi. Samo koji 2tb ssd?
 
Pogledaj Lexar cene.
 
Nazad
Vrh Dno