Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

ima 1 TB za 10.400,00 u BS Za te pare nema bolje. 10 godina garancije
Ja sam nasao Kings. KC3000 za 8.700
Verovatno ce on i da bude kupljen!
Osim ako nema neko da preporuci nesto drugo?
Niko nije izneo misljenje za ovaj SSD a moze da se nadje 1TB za 6.soma...
 
Imam i njega. Ne zna se jos, rano je, ali ako uzmemo A400 kao analogiju, taj ce da crkava u buducnosti.
 
To ti je ovo po kp-u ala hungary. Ko ne donosi u bg lično (ako si iz bg-a) računaj i na poštarinu koja sada i nije baš mala (neretko je 500 dinara minimum).
 
To ti je ovo po kp-u ala hungary. Ko ne donosi u bg lično (ako si iz bg-a) računaj i na poštarinu koja sada i nije baš mala (neretko je 500 dinara minimum).

dobro. Ipak se isplati kod nas zbog garancije od 10 godina.
 
Šta ih to čini nepouzdanim više nego SATA?
 
kc3000 na gen 3 portu, oseca se razlika spram prethodnog samsung nvme, i imam utisak da manje sviraju kalemovi u laptopu, kao da manje struje vuce

1682717105817.png
 
Ma ne. :)
Poenta je da se podaci ne čuvaju na jednom mestu. Uvek treba imati sinhronizovanu kopiju.
 
Ja sam nasao Kings. KC3000 za 8.700
Verovatno ce on i da bude kupljen!
Osim ako nema neko da preporuci nesto drugo?
Niko nije izneo misljenje za ovaj SSD a moze da se nadje 1TB za 6.soma...
Sta te zanima, imam ga?
Uzeo sam pre koji mesec 1TB za 110 eura (instaliran), a pre 2 sedmice izletila mi je ponuda 2TB za oko 150 eur (ali ne stizem da instaliram ovaj).
 
NV2 1TB verzija u X3 m.2 slotu, ovo možda i nije tako loše...
Idle temp je 40 C što mi je nekako puno ali sam m.2 slot je iza grafičke kartice.
 

Prilozi

  • Screen Shot 04-30-23 at 10.04 AM.JPG
    Screen Shot 04-30-23 at 10.04 AM.JPG
    143 KB · Pregleda: 10
Nv2 se dobro greje i bez toga, na termalnoj kameri u full loadu sam negde video i 90+, na nekom testu
 
Ma nema naravno nikakve nalepnice sa brojem na kujtiji...



Kako nema serijski broj kad je popunjen na garantnom listu..
Problem je što je je taj disk hvaljen na sva zvona jako dugo kao najbolji izbor od tih najjeftinijih, a u jednom momentu mu je cena bila samo 2300 din a mislim i 2000 jednom na akciji u tehnomaniji, sigurno je nakupovan na tone i neverovatno da niko ne zna za serijski broj i da nikome nijedan nije crko pa da je morao da reklamira, da sam ja jedini... Neki su kupljeni u dreamu neki u tehnomaniji možda i još negde ne znam ni ja više.
Патриот је некад била нормална фирма, имам још увек њихов DDR2 купљен давних дана. Штета што су се срозали овако.
 
Nisu se srozali,i dalje imaju fenomenalnih proizvoda. Do duše, ne u ssd segmentu
 
Adata 1TB M.2 PCIe Gen 3 x4 NVMe ASX8200PNP ili Kingston KC3000 za sistemski disk na B450 ploči? Razlika je 2500 dinara.
 
Lexar 2tb NM620 opao na 100e u Madjarskoj, izgleda je neka rasprodaja trenutno, mozda se moze ocekivati njihova pojava na KP uskoro.
 
Патриот је некад била нормална фирма, имам још увек њихов DDR2 купљен давних дана. Штета што су се срозали овако.
Za tacno godinu dana ugradjeno 35 komada Patriot SSD-ova, u SATA 120, 128, 240, 256GB i 480GB i par nVME modela, svi rade bez problema, nijedan otkaz do sada.
 
Nazad
Vrh Dno