Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

81e kod mađara cena od pre par dana. Sad vidim spalo još, ide na ispod 80e sigurno sada.
 
Neki specijalni razlog zašto mu pada cijena? U pitanju je možda i najbolji disk današnjice, bar u kategoriji dobijeno za uloženo. Kod nas je još uvjek oko 190e za 2TB, 5 godina garancije doduše.
 
Pale cene svuda u svetu, samo u Srbiji otpor. 😂
 
RAM i NAND nikad jeftiniji...fabrike su ograničile proizvodnju pa očekujte da cene lagano krenu gore za par meseci.
Na KP može da se nađe 64GB DDR4 3600 CL18 za 140 i nešto evra, lol...
 
Toliko sam ja platio 32GB pre godinu i nešto.
 
Zaboravio sam da kazem da sam uzeo onaj Apacer sto je neko predlozio par nedelja unazad, za smesne pare.

po ovom ima DRAM, TLC, dobar endurance...ja ne znam kako im se isplati da ga prave za te pare.

Planirao sam ga kao bekap ssd kad uzmem neki brzi, ali ne verujem da cu uzeti neki brzi jer mislim da u realnom radu ne bih nista dobio. Uzecu neki sporiji 2TB kao bekap umesto toga, verovatno.
Zdravo,
Na linku koji si dao ne može da se kupi i ne postoji korpa i nema cene, možeš li mi reći gde si kupio? Hvala.

P.S. ako je bilo promena na tržištu i predložio bi nešto drugo (M.2) 1TB, slobodno daj predlog. 😉
 
Nema ga više, bar ne po toj ceni.
Preporuka: Kingston KC3000, ako ti odgovara cena...
 
Mislim da je neki evro jeftinije na KP ali ako ti je bitnija garancija uzmi u našim radnjama.
Kakva crna Kina, pusti to...
 
Na KP 2tb 135€
 
Uzeo Crucial P3 Plus 4TB M.2 PCIe Gen4 NVMe Internal SSD - Up to 4800MB/s - 215e. Imam jedan nov od 2Tb, platio ga taman isto oko NG.
 
Jos uvek je nepovoljna cena po GB za 4TB modele. Taj model je oko 100 evra za 2TB. Trenutno najpovoljniji po GB su 2TB modeli.
 
Ko juri 1tb disk, trenutno je ADATA XPG SX8200 Pro oko 7500din.
Jedan od najboljih Gen3 diskova, DRAM, 5 godina garancije...

Grabite dok ima.
 
Ja sam gledao neke klipove da ne valja svaki SSD da se koristi kao sistemski ili kao magacin i da ima tu nekih fora koje ja ne znam koje su!
Fazon je da treba da se odabere i koristi namenski da bi duze trajao.
E sad da li moze neko ovde da pojasni malo tu pricu jer kolko sam ja skapirao da nisu isti npr. diskovi 1Tb od 50e i 120e.

Ja jos koristim HDD od 1Tb :) Jer uvek kad je dolazilo do ulaganja u SSD ja sam tih +-100 evra dodavao na pojacavanje grafike ili procesora jer mi nije bilo bitno sto mi je sistem spor ili ucitavanje vec da komp bolje tera igrice.

Da li na ova dva SSDa moze da se instalira sistem i da se ujedno koristi kao skladiste i pokrecu igre sa njega?
XPG GAMMIX S50 AGAMMIXS50L-1T-C
KINGSTON SKC3000S/1024G
 
Ja sam gledao neke klipove da ne valja svaki SSD da se koristi kao sistemski ili kao magacin i da ima tu nekih fora koje ja ne znam koje su!
Fazon je da treba da se odabere i koristi namenski da bi duze trajao.
E sad da li moze neko ovde da pojasni malo tu pricu jer kolko sam ja skapirao da nisu isti npr. diskovi 1Tb od 50e i 120e.

Ja jos koristim HDD od 1Tb :) Jer uvek kad je dolazilo do ulaganja u SSD ja sam tih +-100 evra dodavao na pojacavanje grafike ili procesora jer mi nije bilo bitno sto mi je sistem spor ili ucitavanje vec da komp bolje tera igrice.

Da li na ova dva SSDa moze da se instalira sistem i da se ujedno koristi kao skladiste i pokrecu igre sa njega?
XPG GAMMIX S50 AGAMMIXS50L-1T-C
KINGSTON SKC3000S/1024G
Oba od navedenih imaju DRAM. Kingston je doooosta bolji, ali Gammix S50 Lite moze biti odlicna kupovina ako se moze naci za znacajno manju cenu. Od njega iako je PCI-E 4.0 disk mozes ocekivati performanse na nivou najboljih PCI-E 3.0 diskova, sto kao sto rekoh, uopste nije lose ako mu je cena znacajno manja od KC3000.
 
Oba od navedenih imaju DRAM. Kingston je doooosta bolji, ali Gammix S50 Lite moze biti odlicna kupovina ako se moze naci za znacajno manju cenu. Od njega iako je PCI-E 4.0 disk mozes ocekivati performanse na nivou najboljih PCI-E 3.0 diskova, sto kao sto rekoh, uopste nije lose ako mu je cena znacajno manja od KC3000.
Pa jel samo taj DRAM bitan? Meni treba konkretno 1 ssd da moze da sluzi za sve da instaliram sistem na njega i da sluzi kao storage!

ako je kc3000 74 evra o kolikim to ustedama pricamo, reda 5 litara benzina?
Pa tako nekako ili 1.kg svinjetine :D Sto je nebitno ako kupujes nesto za narednih 5.godina.
 
Pa recimo S50 Lite bi imao smisla da je recimo 50-55e.

@mladja064
Manje vise da, laicki receno samo je DRAM i tip(i kvalitet) NAND memorije bitan. U ja bih uvek radije imato SSD sa losijim NAND-om, ali koji ima DRAM, nego neki sa najboljim NAND-om koji DRAM nema.
 
Mozda postavljam neka glupa pitanja krastavac. Ali uopste nikad nisam gledao specifikacije/testove/mogucnosti SSD-ova.
Uglavnom nema greske koji god se izabere od ova dva sto sam naveo gore!
Kako se ovaj kotira naspram KINGSTON SKC3000S
Verovatno nema problema ako idu za PCIe 3.0 plocu samo su malo manje brzine kolko sam skontao...
 
Sta god da kupis od SSD ti ces da se preporodis. Preporuka za KC3000.
 
ima 1 TB za 10.400,00 u BS Za te pare nema bolje. 10 godina garancije
Za ostale članove samo mala napomena da se stavi 1 dinar i Email

Screenshot 2023-04-27 at 21.13.58.png

I uglavnom se dobije bolja ponuda, konkretno za KC3000:

Najbolja cena koju možemo da Vam ponudimo za proizvod KINGSTON 1TB M.2 NVMe SKC3000S/1024G SSD KC3000 series je 10.017,00 RSD
 
Za ostale članove samo mala napomena da se stavi 1 dinar i Email

Pogledajte prilog 387562

I uglavnom se dobije bolja ponuda, konkretno za KC3000:

Najbolja cena koju možemo da Vam ponudimo za proizvod KINGSTON 1TB M.2 NVMe SKC3000S/1024G SSD KC3000 series je 10.017,00 RSD

ovo je dobra fora, ja sam stavio 10.000,00 dinara
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Nazad
Vrh Dno