Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Amazon.

Screenshot_20230409-202453.png
 
Hmm, mozda uzmem i taj.
 
Ja uzeo na aliju ovaj Kingfast od 2tb, izasao me je 71.64$

2tb ssd.JPG

Kada stigne javljam utiske
 

SAMSUNG 980 PRO SSD 2TB @ 149.99$

Jel ima neko da "uveze" ovo?

Ima i neki Fanxiang za 115$. Cene kod nas su jake za SSD, kada se pogleda Amazon. Crucial P5 Plus je 130 dolara za 2 TB. Neki Gen3 Crucial je 200 dolara za 4TB...
 
Da, na KP ima NV2 2tb kod Madjara.
Domace radnje ni ne gledam, jer je retko kad u domacim radnjama dobra cena naspram KP.
 
Da li ima neka pametnija kupovina od Kingstona NV2 1TB za nesto preko 50eur (domaca prodavnica)? Treba da upgradeujem sistemski disk u racunaru kod klinca (trenutno je u njemu Samsung Evo 850 256GB koji je postao jako tesan).
 
U kom smislu "pametnija" , po ceni ? Ako je razlika više od par hiljada dinara onda neki sličan ali sa PCIe gen3 a razliku neće ni da oseti.
 
Koliko videh, ima par jeftinijih modela, ali je sve u par stotina dinara. Pitanje je da li ima nesto malo skuplje da ima smisla uzeti?
 
Ništa ne fali tom Kingstonu za skuplje samo sa većim kapacitetom bi imalo smisla.
 
Trenutno nema ali Apacer je bio nešto malo skuplji za isti kapacitet a ipak puno bolji. Samo više nema za te pare.
Mađari valjaju KC3000 2TB za 157 evra trenutno što je 18400 dinara, kod nas je najpovoljnije oko 20000 dinara.
Povoljan je i onaj Transcend Gen4, ja jurim neki Gen4 od 2TB, nije neka razlika u ceni a ipak je značajna razlika u kvalitetu u odnosu na NV2 koji je "divljak" drajv, svašta može da se dobije kupovinom tog diska, QC na niskom nivou kao kod A400 na primer...
 
2TB mi nije potrebno definitivno. Sada sam pregledao, cini mi se da je prva sledeca iole normalna kupovina (u domacim prodavnicama) Transcend 240S, ali on je u istom kapacitetu ~50% skuplji, a onda je vec tu blizu i KC3000.

Bottom line, za ~50eur sa domacom garancijom, mislim da cu ici na ovaj NV2. Hvala svima na pomoci.
 
Imaš i ovaj za 9000 u domaćoj radnji

SSD 1TB InnovationIT PerformanceY PCIe Gen 4.0 x4, NVMe, 5000/4800 MB/s​

 
To je skupo. KC3000 je crvenu više a to je neki divljak, smem da se kladim da ne dobaci do 5000/4800 kao što ni Samsung 980Pro ne dobaci nego je kao i onaj Apacer oko 3500/3000 realnih. Sa KC3000 znaš da ima deklarisane brzine.
 
Cene otišle opasno dole.

Screenshot_20230417-232250.png
 
Zanimljiv video sa preporukama za SSD diskove

 
Za ~crvenu više, Alu kućište sa DRAM-om
512GB TRANSCEND TS512GSSD230S
Porucio ja ipak ovaj ssd. Imam A2000 i s obzirom da nemam najnoviju plocu koja ce izvuci maksimalne brzine, ne vidim poentu da dajem vise para i uzimam KC3000 trenutno. A ako bih odlucio da zadrzim i A2000, moram da uzimam i adapter, lakse mi ovako dok ne uzmem plocu sa dva M.2 slota, a do tada ce verovatno izaci neki novi, bolji ssd-ovi :)
 
KC3000 već nekoliko nedelja pada cena na Iponu. Sada je već poveća razlika u odnosu na domaće cene.
 
Meni izadje oko 83eur za 1TB kad se prebaci u eur, sto i nije neka razlika.
 
Kod nas je 87eur, kod madjara 83eur. Za 2tb vec jeste razlika, 144eur dok je kod nas oko 170eur
 
Nazad
Vrh Dno