Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

KC3000 od 512GB je ~70€ ;)
 
Naravno, nikad dosta GB, ali čovek je tražio 500GB ;)
 
Da, znam ona je oko 15k din. Misliš da nema potrebe da stavljam heatsink na KC3000? MC1 Pro je 1750 din., nije neka lova, ali ako se ne greje previše u load-u, onda i tu mogu da uštedim neki din.

Ali ako sastavljas novi komp, proveri plocu, cudi me da nema bar 1 hladnjak za SSD. Uglavnom sad skoro sve nove ploce imaju bar po 1, tako da mozes njega da iskoristis za KC3000.
Manje vise je to sad standard.
 
šta uzeti izmedju:
1. Kingston A2000 250GB
2. Twinmos AlphaPro 256GB
 
Ali ako sastavljas novi komp, proveri plocu, cudi me da nema bar 1 hladnjak za SSD. Uglavnom sad skoro sve nove ploce imaju bar po 1, tako da mozes njega da iskoristis za KC3000.
Manje vise je to sad standard.
Da, kupio sam Asus Tuf B550M-Plus maticnu, ima jedan M.2 heatsink, ali na PCIe 3.0 M.2 slotu i ne moze da se prebaci na gornji PCIe 4.0 slot. Ipak cu kupiti i be quiet MC1 Pro heatsink, ok mu je cena, a skinuce 10-ak stepeni u load-u.
 
Da li je Silicon Power A55 jos uvek najbolja varijanta (best buy) za storage SSD, treba mi jedan od 1TB da zameni vremesni WD HDD? Da li vredi da uopste razmisljam o Patriot P220, Crucial BX500 ili Geil Zenith Z3, ili nesto skroz drugo?

Hvala!
 
Da li je Silicon Power A55 jos uvek najbolja varijanta (best buy) za storage SSD, treba mi jedan od 1TB da zameni vremesni WD HDD? Da li vredi da uopste razmisljam o Patriot P220, Crucial BX500 ili Geil Zenith Z3, ili nesto skroz drugo?

Hvala!

Ja ne bih uzimao SSD za storage. Bolje idi na neki kavlitetniji i veći HDD.
 
Samo da pojasnim, nisam mislio na long term storage, van racunara, vec na dodatni SSD za muziku, slike, igre, i slicno, pored NVME na kome se nalazi OS.
 
Da li na laptopu HP 470 G9 mogu ubaciti dodatni ssd? Ako sam dobro razumio, mogu, ali mi treba dodatno nekih konektora ili kablova? Ako da, šta mi tačno treba?
 
ako na tvom laptop u ima cd, umesto njega možeš da ubaciš HDD Caddy
 
Da li neko ima iskustva sa Kioxia KBG40ZNT256G ( cena 1900 dinara ) ?


forum.benchmark.rs/threads/najjeftiniji-nvme-ssd-256gb.490851
 
Ne znam moje misljenje je da ti jeftini tipa 1000 dinara za 128GB i 1800-2000 dinara za 256GB SSD-ovi verovatno nemaju DRAM ti SSD-ovi , bice brzi BOOT i odziv pri otvaranju aplikacija ali ne ocekuj neku brzinu kada kopiras fajlove. Vidim na Eponudi kao da hoce da poklone te NO NAME SSD-ovi ima za 1300 dinara novi 128GB a za oko 2000 256GB , fora u tim jeftinim SSD-ovima je sto je u njima star kontroler pa ajde da se ne baci dugo stajalo pa ajde ispod svake cene da se proda a ima sve vise tih modela.
 
kc3000 1TB u vm u proxmoxu, jel nemam 7gbs zato sto je virtuelna masina ili jer je slot na maticnoj 3x? racunar je thinkcentre m900q

1676995804826.png
 
Preporuka za 2.5" sata ssd 1tb, koji ce se koristiti za storage(igrice, filmovi, slike/snimci, random fajlovi)?
Hvala unapred.
:)
 
870 Evo masovno umiru, Samsung treba izbegavati u sirokom luku:




Takodje novi WD Blue SA 510 nije naslednik 3D blue serije, nema DRAM i ima samo 1-jezgarni procesor, i manje vise je Green stari u novom ruhu. WD 3D Blue je najverovatnije EOL (i samo su nastancali gomilu za narednih nekoliko godina, i posle toga, to je to), i WD je manje vise zavrsio sa adekvatnim sata disk-ovima
 
Poslednja izmena:
Silicon Power A55 1TB ili Patriot P220 1TB za svakodnevni rad? Ono sto vidim je da P220 imam DRAM u odnosu na A55.
 
Zar nema taj P220 Phison kontroler koji je na losem glasu?
 
Zar nema taj P220 Phison kontroler koji je na losem glasu?
Ne, Phison S11 je na losem glasu. Koliko ja vidim Patriot P220 ima Phison S12 kontroler.

 
Ja sam brzinski, bez proučavanja, uzeo najjeftiniji Kingston NV2 1TB M.2 2280 PCIe 4.0 NVMe SSD. Još ga nisam otpakirao, ali čitam komentare korisnika na Techpowerup i recenziju s prošle stranice ovdje....TLC su rijetkost, QLC izgleda ima ogromna većina. Pa šta bi toliko loš bio s QLC, mislim ipak je M.2 NVMe, mislite da bi bio brži bar od nekog prosječnog SATA SSD 2.5'' ? SATA SSD je na oko 500 GB/s, ako nije neka hardware greška taj Kingston sa QLC bi trebao biti bar duplo brži

To će mi biti sistemski disk, s kojega ću i povremeno gejmati, i mislim da će biti uvrh glave 70% napunjen, nikad više od toga, jer vidim da i ako je prenapunjen može dovoditi do usporavanja.
 
U vezi Kingston NV2

Na techpowerup forumu, linkanoj temi, od posta 133, pišu o tome kako se bez otvaranja, skidanja naljepnice ili testiranja programom može otprilike pretpostaviti da li je disk QLC ili bolji TLC.
Nekoliko komada se poklopilo da su TLC a imali su zapisan broj na naljepnici diska "9907461-002.A01G". Druga dva koji su potvrđeni kao QLC su imali broj "9907461-013.A00G"
Možda je samo slučajnost.
Ovo su svi primjeri diska koje su provjerili:
  1. 002.A00G - TLC - TW
  2. 002.A01G - TLC - TW, CN
  3. 005.A00G - TLC - CN
  4. 007.A00G - ??? - TW
  5. 009.A00G - QLC - CN
  6. 012.A00G - QLC - TW
  7. 013.A00G - QLC - TW
  8. 019.A00G - QLC - TW
Moj, koji nisam provjerio je China, 012.A00G. Izgleda da su samo početkom proizvodnje, prve serije bile TLC, sve poslije QLC. I možda malo veće šanse ima da je TLC ako je 500GB.

 
Sad sam testirao svoj NV2 od 250GB, 003.A00G TW iz 37. nedjelje 2022, ima SM2267XT kontroler i Toshiba TLC memoriju.
 
Koji je trenutan BB od 2TB? nvme, tlc, dram i ostale dzidza bidze. I da se ne pregreva, pozeljno bez heatsinka ili da ide s njim. Alergican sam na temperature iznad 50-55c
 
Svi su sada realtivno hladni a moguće je da se preko togazagreju samo pri pisanju ogromnih fajlova a u normalnom radu retko 2-5 stepena nego na leru a to je odprilike temperatura u unatrašnjosti kućišta. Osim toga ništa im viša temperatura ne smeta, sami memorijski čipovi čak i "vole" više temperature, jedino kontrol čip može da se buni pa malo smanji brzinu.
 
Čipovi možda vole ali ovi "green agenda" lemovi (bez olova) ne vole.
 
I mene zanima praktcino ista stvar. Imam vec par godina XPG GAMMIX S11 Pro Gen3 i prilicno sam zadovoljan. Imam i 860 Evo 1Tb u paru, tako da to radi sve kao lepa celina. Medjutim - fali mi prostora lagano, pa sam hteo da dodam jos jedan M2 NVMe, posto mi ploca vec podrzava (B550 Aorus Pro). Mogao bih ici na Gen4 taman, samo bi zarotirao mesta NVMe-ovima. Je l' da idem odmah na KC3000 ili potencijalno nesto drugo? 2Tb bi verujem bio pick.
 
Nazad
Vrh Dno