Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Treba mi neki brzi disk, koji bih stavio u neki USB. Treba mi preporuka za obe stvari (disk recimo 1 - 2TB).
Hvala!
 
Mislis na m.2 enclosure?
Ukoliko ti racunar nema thunderbolt port sa enclosure max sto mozes da dobijes je 10 GB/s! Tako da nema potrebe da ti m.2 ssd bude ista vise od gen 3 r/w 2000, sve preko toga neces moci da iskoristis. Ukoliko imas thunderbolt onda ukoliko hoces to da iskoristis m.2 enclosure koji podrzava thundebolt racunaj da ce da te kosta barem duplo plus ssd!
Ja sam uzeo m.2 sabrent enclosure 3.2 tool free i Kioxia exceria g2 1tb, radi! Racunar ga prepoznao odmah, ps4 takodje, a bice koriscen uz ps5 uskoro! Greje se poprilicno tj sabrent radi sto bi i trebalo da radi da hladi ssd!
 
^ uh, jako slabo pratim ove standarde... Ali pomenutih 10 Gbps mi je sigurno više nego dovoljno.
 
Pozdrav svima, crkao mi je A400 posle 4 god. Počeo je da trokira još pre godinu dana, write je radio ok, ali read mu je katastrofa kad kopiram ide do 40-50 MBs ali samo u pikovima inače bude po 5MBs u proseku, sve u svemu katastrofa. Pokušao sam da ga flashujem sa drugim firmwareom, ali sam ga upucao skroz, pre par dana sam tek video da mi ga prijavljuje kao SATAFIRM S11 i petljao da ga flashujem, ali bez uspeha. No moje pitanje je šta preporučujete kao neki budžet od 1TB, uglavnom za instalacije (igre, software...), kao sistemski imam Kingston A2000 i on... pu, pu, pu 🙂 radi ok. Gledao sam isto Kingston NV2, da li u tom nekom rangu cenovno ima nešto što je pametnije. Pošto će to biti drugi M2 na kompu, uskratiće mi PCI ex na 8x, ali mislim da to neće biti neki naročit defekt.
 
Zaobiđi NV1 i NV2 jer trpaju u njih šta stignu, i to šta trpaju je ionako sa dna bureta, što kažu...
Koliki ti je budžet?
I ovakva pitanja su za Šta Da Kupim podforum...
 
Što se zaobilaska NV1 i NV2 tiče, šta onda preporučujete? Budžet je što jeftinije 🙂 Mislim da nisam promašio podforum, sam naslov teme glasi "Best buy ssd preporuka". Neki okvirni budžet je do max 90-100 evra.
 
Uzeo sam i ja bas taj KC 3000 radi trenutno na R5 5600G znaci GEN 3 tj. radi sa pola brzine ali radi top, uzet je s obzirom na cijenu, zaista za sad predobro.
 
@uroshnet : što jeftinije često nije best buy. :D

Na oglasima imaš Silicon Power A55 sata za 65 €. Ja ga ne bih kupio, pre bih ga zaobišao (lična loša iskustva sa A55 2,$").

Da mogu da dam 100 € verovatno bih uzimao WD SN750.
 
Ja tek kada je "crkao" i to ga je vratilo u upotrebu. Mad to nije crksao nego se samo pokvario FW.
 
Ja sam moj A400 dokrajčio... Posle updatea mi zakica komp kad je uboden u sata na ploči, a kad je u eksternoj kutiji ne vidi ga ni jedan program.
WD sam gledao čini se kao solidan, samo nije baš da ga ima za 100. KC3000 takođe nema ispod 120. Svakako mi ne znači trenutno gen 4 ništa jer sam na b450 i r5 2600, ali ako je povoljno što da ne.
 
Suština teme je, da je cena na poslednjem mestu.

Best buy može biti najgora krdža bez DRAM-a, ako to želiš.
Baš obrnuto, cena je glavni faktor šta je naj bolje za određenu cenu.
 
Kakav je ovaj 500 GB Gigabyte G325E500G?

jel on ima dram ili nema?
 
Cinjenica je da se tema zove best buy SSD - preporuka, a ne best quality SSD preporuka. Ne mozes kupiti nesto bez cene, tako da cena mora da bude jedan od vaznijih faktora, drugi faktor je kvalitet u odnosu na tu cenu. Da li je tema u pogresnom podforumu ili ne ili ima pogresno ime, to vec ne znam.
 
Best buy SSD je onaj koji ima najmanji failure za ne neke velike pare. Mislim da je to Kingston KC600, barem se meni pokazao prva liga. Na preko 100 prodatih komada ne znam je li se jedan vratio.
 
Best buy SSD je onaj koji ima najmanji failure za ne neke velike pare. Mislim da je to Kingston KC600, barem se meni pokazao prva liga. Na preko 100 prodatih komada ne znam je li se jedan vratio.
Odlican je, od trenutnih SATA diskova na trzistu rekao bih najkvalitetniji, a i manje vise najbrzi. Samsung 870 Evo je imao neke muljaze, dok je ovome reputacija cista kao suza. Jedini problem jeste sto je relativno skup, kao i to sto ne postoji u 4TB varijanti.
 
Nema DRAM, to što koristi je Host Memory Buffer, znači pozajmljuje memoriju za keširanje od sistemskog RAM.

"The Host Memory Buffer (HMB) feature utilizes the DMA (Direct Memory Access) of PCI Express to allow SSDs to use some of the DRAM on PC system, instead of requiring the SSD to bring its own DRAM."

 
Pogledajte prilog 367640
Zasto onda u svim specifikacijama pise da ima?
ovaj model nema ni u jednoj data bazi koju sam gledao, a i google kaze da ima.

Totalni zbun.
Evo sa tvog linka. Pise da nema. Generalno, ako vidis da ima/koristi HMB to znaci da nema odvojen DRAM chip za kesiranje, vec da koristi sistemsku memoriju. Mozda kontroler ima malo integrisane memorije pa zato stoji i da ima DRAM kesiranje i da koristi HMB.
 

Prilozi

  • Screenshot 2022-12-13 at 15.02.05.png
    Screenshot 2022-12-13 at 15.02.05.png
    58.1 KB · Pregleda: 23
Pozdrav drugari, planiram da uzmem novi nvme ssd prvenstveno za sistem i jos par bitnih stvari. Mozda padne i jedna igrica :) ... Razmisljam o ovom KC 3000 od pola TB, trenutno imam b450 plocu koju cu jos pola godine da guram pa posle prelazim na ddr5 konfiguraciju. Zanima me da li je ok izbor, iako necu imati full potencijal sa PCIE 3.0.
Hvala!
 
Ja sam moj A400 dokrajčio... Posle updatea mi zakica komp kad je uboden u sata na ploči, a kad je u eksternoj kutiji ne vidi ga ni jedan program.
WD sam gledao čini se kao solidan, samo nije baš da ga ima za 100. KC3000 takođe nema ispod 120. Svakako mi ne znači trenutno gen 4 ništa jer sam na b450 i r5 2600, ali ako je povoljno što da ne.
A sta fali https://www.monitor.rs/ssd-diskovi/1-TB-A-DATA-AGAMMIXS50L-1T-CS ili https://www.monitor.rs/ssd-diskovi/1-TB-Samsung-980-EVO-MZ-V8V1T0BW
 
Gammix S50 Lite je u po specifikacijama odlican, kao A2000 ima cetvorokanalni kontroler, uz DRAM cip za kesiranje i TLC NAND. Problem se javlja sto ADATA stalno nesto mulja i radi zamenu NAND-a za QLC ili kontrolera za gori. Mislim da do sad jos nisu izbacili DRAM cip, ali ne bi me iznenadili. Samsung 980 EVO ne postoji. Postoje samo 980 i 980 Pro. Problem sa 980 je sto nema DRAM cip za kesiranje.
 
Nazad
Vrh Dno