Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Да се надовежем, мој лаптоп има 11 пуних година, никад се не гаси, користим га између осталог и као фтп сервер за камеру испред врата. Пре 3 године сам ставио Кингстон А400 од 250ГБ, а хдд од 1ТБ сам убацио у адаптер за ДВД. Кад ми затреба ДВД, хдд иде напоље, али врло ретко.
Није нека велика инвестиција, а ради савршено. За пребацивање слика са мобилног можда би био довољан и мањи диск од 500ГБ, све зависи колико се шкљоца. Ја не сликам баш нешто, а 70% хдд-а су ми видео материјали.
 
Eh be,polako,taj adapter samo fizicki omogucava da se stick ubode u pcie slot
Kakva glupa slaba karika,to radi perfektno

Mora se modovati bios sa nvma drajverima

Pisao sam detaljno o tome. Ništa se ne gubi u brziu. Što me je prijatno izneneadilo.

 
Ima li velike razlike u kvalitetu izmedju 870EVO i 870QVO?
Ortak treba da kupi, savetovao sam mu prvi, u radnji gde baš hoće da kupi ima samo drugi...
 
Ima li velike razlike u kvalitetu izmedju 870EVO i 870QVO?
Ortak treba da kupi, savetovao sam mu prvi, u radnji gde baš hoće da kupi ima samo drugi...
TLC naspram QLC NAND-a sa svim sto to povlaci. Takodje EVO ima 5 godina garancije, QVO sigurno nema.
 
Da li ima bolje kupovine od SAMSUNG 970 EVO Plus 500gb za ~70 eur ?
 
Kingston A2000 od 1 TB za 82 evra ako je verovati e-pijaci. 1TB je ipak 1 TB.
 
Hmm jeste dupli kapacitet, al je sporiji hmm... Aj prelomicu onda izmedju ta dva.

 
Stara cena na kp,pise 82e a kad pitas cena je 100e
U radnji best price em... 12900 din.

Ima par klosarskih radnji koji stave "kao" nizu cenu a naravno nema na stanju
 
Poslednja izmena:
koji je solidan nvme 256gb, M.2 2230 slot iz klase jeftinih?

vidim da krecu od 30 evra, nisam znao da je to toliko jeftino
 
Poslednja izmena:
2280 je slot zapravo
2280 form factor je oblika koji je 22mm sirok i 80mm dugacak. Valjda su najmanji M.2 uredjaji koji se koriste 2230(tj 22mm siroki i 30mm dugi), ali to su uglavnom mrezne kartice, ne znam da li ima SSD-eva takvih i ako ih ima predpostavljam da nisu povoljni tako da sam ti u svakom slucaju dao predloge za 2280 slot. Najduzi su 22110(tj 22mm sirine i 110mm duzine).
 
aha dimenzije znaci, mislio sam da se pinovi razlikuju

za ovaj mini pc mi treba, u specifikacijama pise disk 2280, wifi 2230


evo je ploca moze i duzi i kraci, ne znam koji je kraci u ovom slucaju

1644965373329.png
 
Kraći je 2230.
 
Hmm jeste dupli kapacitet, al je sporiji hmm... Aj prelomicu onda izmedju ta dva.
Tu razliku u brzini osetićeš samo ako radiš video montažu na taj način što će ti obradu, na primerr 2 GB snimka 970EVO završiti za 55 sekundi (primer) a A2000 za 59 sekundi. Razlika u sekvencijalnom pisanju i čitanju kod novijih NVME diskova je u praktičnom radu gotovo neprimetna.
 
aha dimenzije znaci, mislio sam da se pinovi razlikuju

za ovaj mini pc mi treba, u specifikacijama pise disk 2280, wifi 2230


evo je ploca moze i duzi i kraci, ne znam koji je kraci u ovom slucaju

Pogledajte prilog 335324
Kraći je za WiFi module koji se bodu u M.2 slot, nije namenjen za SSD. Dakle, tebi treba standardni 2280 SSD.
 
Zdravo svima,citao sam prethodne postove na ovom forumu vezano za sata 3 ssd-ove do 240 gb,u nekoj budzet varijanti.Isprva sam razmisljao o nekoj dram varijanti u nekom rangu cene od 35e-40e ali sam skontao da koliko para toliko muzike.Sada,cenio bih vasu pomoc ako bi mi pomogli da izaberem neki budzet ssd do 40e.Koristio bih ga za os,neku mmo igricu,programiranje(na nivou faksa).Razmisljao sam o Sillicon Power a55,patriot burst ili nekoj adati 630.Hvala!
 
Meni je Silicon Power A55 omiljeni od tih jeftinela. Naravno, i Crucial BX500. Inače, cena je ispod 30.€.
 
Zdravo svima,citao sam prethodne postove na ovom forumu vezano za sata 3 ssd-ove do 240 gb,u nekoj budzet varijanti.Isprva sam razmisljao o nekoj dram varijanti u nekom rangu cene od 35e-40e ali sam skontao da koliko para toliko muzike.Sada,cenio bih vasu pomoc ako bi mi pomogli da izaberem neki budzet ssd do 40e.Koristio bih ga za os,neku mmo igricu,programiranje(na nivou faksa).Razmisljao sam o Sillicon Power a55,patriot burst ili nekoj adati 630.Hvala!
SU630 bi trebalo da ima QLC NAND. SU650 i SU750 bi trebali da su TLC i da su OK(mada bez DRAM-a). To je sve pod uslovom da ih nisu promenili sa gorim komponentama, sto je nesto sto ADATA radi cesto.
 
DžidžiBidži nakon 43 sata na 99% health-a.
Ubačen u stari HP Compaq 6715s laptop. Instaliran Windows 10. Fino radi zasad.

2022-02-19_142204.png
 
evo meni od svih ssd-ova (patriot blast 256gb, kingston kc600 2tb, qvo 860 2tb i kingston a400) na evo 870 2tb izbacio da ima 12 loših sektora koji su prebačeni u spare (nisu se povećali već par meseci). U samsung magicianu je sve good po smart parametrima, ali extended self smart test ne prolazi. Disk nema ni 3tb upisa sve zajedno. Šta mi savetujete, da li imam osnova za ostvarivanje garancije? Disk radi najnormalnije i ne bih ni pomislio da mu nešto fali da nisam iz radoznalosti upalio hd sentinel.
 
evo meni od svih ssd-ova (patriot blast 256gb, kingston kc600 2tb, qvo 860 2tb i kingston a400) na evo 870 2tb izbacio da ima 12 loših sektora koji su prebačeni u spare (nisu se povećali već par meseci). U samsung magicianu je sve good po smart parametrima, ali extended self smart test ne prolazi. Disk nema ni 3tb upisa sve zajedno. Šta mi savetujete, da li imam osnova za ostvarivanje garancije? Disk radi najnormalnije i ne bih ni pomislio da mu nešto fali da nisam iz radoznalosti upalio hd sentinel.
HD sentinel ne ocitava dobro S.M.A.R.T. parametre SSD-eva. Dobro je sto Samsung Magician kaze da je sve u redu, ali me brine sto kazes da ne prolazi extended smart self test. Da li dobijas neku poruku kada se desi greska?
 
  • Like
Reagovanja: kVu
i u smart testu samsunga izbaci tih 12 "bad sectora" da postoje. A što se tiče extended smart testa samo nešto generično posle 10ak min. tipa "unable to continue". Zaboravio sam tačno, ali ne postoji log. Samo u fazonu "nešto ne valja (defect)", koji bi inače trebalo trajati oko 3 sata. Jedino da pratim situaciju i dalje pa sa vidim, ovako u radu nema nikakvih problema. Eto, od svih diskova baš onaj najbolji i najskuplji da me potencijalno izda:)
 
Probajte da se registrujete na Samsung Support Warranty i vidite šta su uslovi za ostvarivanje garancije i koju pomoć bi mogli da vam pruže.
 
  • Like
Reagovanja: kVu
update:


tako da proverite svoje diskove ukoliko su iz jan-feb 2021. Ja sam poslao mail firmi koja mi je prodala disk sa slikama iz magiciana pa cemo videti da li ce mi odobriti zamenu.
 
update:


tako da proverite svoje diskove ukoliko su iz jan-feb 2021. Ja sam poslao mail firmi koja mi je prodala disk sa slikama iz magiciana pa cemo videti da li ce mi odobriti zamenu.
Znaci u buduce samo KC600.
 
Nazad
Vrh Dno