Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Kakav je onaj najjeftiniji gigabyte? Ili da jurim ipak patriot burst negde.

Ako misliš na ovaj, ja uzeo juče dva komada, ali za rigove, dakle samo mi je bitno da se Win instalira i butuje brzo, bilo je ili taj ili Kingston A400 :d Ne znam da li ima neke kontrolere kao Burst...?
 
Нестао их је још пре две три сата. Успео сам да узмем један који сам резервисао преко колцентра.
Имали су их 200 комада које су предали за дан два.
Видим да је цена била 6999 а и 7999.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

Još da neko tamo ukapira da je bolje da prodaju 200 komada za 3 dana i sa zaradom kolika god da je na 4000 ili 100 komada za 5000 nego da im se kisele na lageru ko zna koliko čekajući da rasprodaju po 7 i 8k cenama...
 
Teško. U DE je bila neka akcija pre par godina i ja kupim 10 procesora. Bilo su oko 45% jeftiniji nego kod nas. Moja računica je bila da ih prodam za 25% jeftinje ovde na forumu, da naši članovi dobiju jeftinije i da ja dobijem dva besplatno. Za mene i dete. Epilog jedan stariji čan me ispljuvao u temi prevara ili kako već, zato što sam mu tražio da uplati unapred novac, jer navodno ću da mu pošaljem ciglu. Ostalih 7 članova su me blagosiljali. Osmom čanu sam dao na 4 rate. Čevek me ispoštovao do kraja. Procesore sam prodao za jedan dan, jer ne volim dugo da prodajem robu. U stvari ja i nisam preprodavac. Jednom u godinu dana mi se ukaže takva prilika. Isto je bilo i pre neki dan kada se zatvaro jedan klub. Odabrao sam 5-6 slušalica kingston HyperX koje koštaju kod nas oko 9.000,00 dinara a prodao sam ih drugarima sa Diskorda za 10€ koliko sam ih i sam plaćao, komad. BS Grup i Vip House ima dobru poslovnu politiku. Sa njima možeš da se dogovoriš oko cene. Brzo prazne lagere. BS u sam vratio jedan feleričan SSD (Premijum gartracija) o njihom trošku i za 3 dana su mi poslali TV uz doplatu. Teško da će naši da idu na veći obrt dok ne dođe Mediamarket ili neka veća firma.
 
Mala pomoc, gledam koji ssd m2 da kupim, pitao sam na par mesta. Al mislim da je bolje ovde proveriti, ljudi imaju vise iskustva. Gledam da kupim, neki kazu a2000, neki adata sa starim nekim..., neki crucial p5... Ako znate nesto da je provereno a zaista ok, saljite predloge. Hvala unapred.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
m.2 sata ili nvme? Ako je nvme, onda a2000. Dobar je i Adata 8200, ali da li će biti stari ili kontroler... lutrija, verovatno novi.

tldr; uzmi a2000, vidi koliko gigabajta hoćeš i to je to.
 
1tb gledam, nvme.. Hocu, a i drugar mi je rekao isto a adata. A crucial p5? Valja li on cemu?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Razlika izmedju a2000 i crucial je 2500 dinara.. Pa reko po svim recenzijama je znatno brzi. Hvala. Svima.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Meni je juce stigao onaj 860 evo za 4000, bez problema, ali ja sam narucio onda kad sam okacio ovde jos
 
Mnogo mnogo godina nisam pisao ni pitao ništa na Benchu. CP2077 samo što nije, i traži tričavih 70 giga na SSDu za sve sem minimalnih podešavanja. Trenutno imam 7 godina stari Intel od 120GB tako da neće da može. Matična mi ne podržava ništa od svih novih fensi standarda (M2 i slično).

Tako da, tražim SATA SSD od 500GB-1TB da prebacim na njega sve instalacije igara (i visual studio i baza kad smo već kod toga). Šta bi bio neki best buy?

Edit, ne gledajte "moju mašinu" iz profila... od toga je ostao samo Altec Lansing za sve ove godine :D
 
Samsung 860 Evo. 1TB je oko 13.000 din, 500gb valjda oko 7500 din na KP.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
1 TB svakako kad već uzimaš, 500gb se začas napuni ako planiraš i igre na njega[emoji4]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Šta bi bio neki best buy?

Edit, ne gledajte "moju mašinu" iz profila... od toga je ostao samo Altec Lansing za sve ove godine :D

A da promenis sta pise u "moja masina"?

1TB bilo koji bolji, svakako podrzavam preporuku Samsung 860EVO od 1TB jer je najbolji.
E sad dal je cilj uzeti "best buy" (nesto izmedju po ceni, ni najbolje ni najbrze ni najjeftinije kao ni najskuplje) ili najbolje za malu razliku u ceni izmedju nekog nesto jeftinijeg a dobrog u odnosu na najbolji (koji je medju najskupljim), pa kome 2-3krsd ne znace previse izbor u kupovini se sam namece.
 
A da promenis sta pise u "moja masina"?

1TB bilo koji bolji, svakako podrzavam preporuku Samsung 860EVO od 1TB jer je najbolji.
E sad dal je cilj uzeti "best buy" (nesto izmedju po ceni, ni najbolje ni najbrze ni najjeftinije kao ni najskuplje) ili najbolje za malu razliku u ceni izmedju nekog nesto jeftinijeg a dobrog u odnosu na najbolji (koji je medju najskupljim), pa kome 2-3krsd ne znace previse izbor u kupovini se sam namece.

Updejtovao sam mašinu...

Apsolutno sam spreman da dam nešto više da dobijem tenk od SSD-a koji će mi garantovani raditi bar narednih 7 godina (toliko ovaj Intel već živi)
Preskupo mi je da menjam celu konfiguraciju zbog jedne igre, a bez zamene ploče sam limitiran SATA3 SSD-om i to je sve.
 
a bez zamene ploče sam limitiran SATA3 SSD-om i to je sve.

Nisi pratio u NVMe temi, nisi limitiran uopšte. Malom i lakom intervencijom na FW (BIOSu) možeš staviti NVMe a imaš i noviju generaciju ploče i CPU od mene...
Vidi ovde šta sam uradio, a uputstvo koje je okačio @lepi kokan odmah je iznad, i najbolje drajvere 2 posta ispod...
 
Ok znači Samsung EVO? Inače flašovanje BIOSa sklepanim budževinama ne dolazi u obzir, našao sam već da je to izvodljivo ali neka hvala.
 
Inače flašovanje BIOSa sklepanim budževinama ne dolazi u obzir, našao sam već da je to izvodljivo ali neka hvala.

Nikakva budževina jer se ubacuje zvaničan NVMe modul "NvmExpressDxe_4.ffs" koji ide u sve ploče svih proizvođača, i to je cca 2 minuta posla. Ali naravno kako ko hoće, ja ti samo kažem da može, da je lako i da radi bez greške (kod mene od marta)...
U suprotnom da, EVO je jedan od najboljih izbora.
 
Patriot Burst ili GIgabyte GP-GSTxxxxxxxxxxx?

Ovaj drugi je na akciji u Džidžatronu.
 
Ja pazario matorcima danas Gigabyte od 480Gb za laptop, 800 RSD skuplji od 240GB verzije...
 
Ovaj Gigabyte od 480GB je danas 5400 :)
 
Ima li nekih posebnih razloga da preskočim Gigabyte ako će mi služiti za igrice i storage?

I u kom slučaju je Patriot od 512 bolja kupovina?
 
Ima li nekih posebnih razloga da preskočim Gigabyte ako će mi služiti za igrice i storage?

I u kom slučaju je Patriot od 512 bolja kupovina?

ja bih pre išao za to na neki 3d nad. Deluje mi dobro

- ADATA SSD Ultimate SU650 serija - ASU650SS-480GT-R za 6.600,00

https://www.eponuda.com/ssd-diskovi-cene/adata-480gb-ssd-sata-iii-asu650ss-480gt-r-ssd-hard-disk-cena-469893

- CRUCIAL SSD BX500 serija - CT480BX500SSD1 za oko 6.600,00

https://www.eponuda.com/ssd-diskovi-cene/crucial-480gb-3d-nand-bx500-ssd-2-5-sata-ct480bx500ssd1-ssd-hard-disk-cena-460506

- WD SSD Green Series - WDS480G2G0A - za oko 6.600,00

https://www.eponuda.com/ssd-diskovi-cene/western-digital-green-480gb-ssd-sata3-545mb-s-read-wds480g2g0a-ssd-hard-disk-cena-470411
 
Nije lose vec je bolje jer ima nekakvo kesiranje dok Gigabyte nema nikakvo. Kolicina RAM-a koju koristi je mala, mislim i da sa 4GB se to ne oseti u radu.
Inace je Gigabyte ok za igre i radi kao i svaki drugi.
Ali da ne zaboravim, SSD nije za storage i cuvanje bitnih podataka, obavezan backup.
 
Poslednja izmena:
@vladat1

I Gigabyte je sa 3d nand-om. To su sve ssd-ovi u rangu što si linkovao. Jedino WD Green valja proveriti 2x, jer se nađe (retko, ali se nađe) i sa 2D (kao šuntavi A400).

Patriot iako mi se sviđa na papiru, sve dok ga Tehnomanija grupacija prodaje meni je za izbegavanje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno