Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

2.5 na 3.5"?
Pretpostavljam da ima gomile na oglasima...
 
Poslednja izmena od urednika:
Ljudi nisam dugo pratio temu. Treba mi za jedan stari laptop neki ssd od 250gb. Vidim da ima jeftinijih u rasponu od 4,5-5k. Šta biste preporučili da je Best buy?

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Imao si pre neki dan Patriot Burst za 3000din bio na akciji, nista bolje ti ne treba pa ako se ne zuris cekaj neku akciju.
Hvala, ali kasno sam video da je bila akcija. Treba mi najjasnije za vikend, pa će onda da bude taj Kingston.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Svakako je taj Kingston bolji + duža garancija.
 
Razmatram da uzmem jedan ssd od 1tb ili 500gb
Samsung 1tb 2.5incha Sata III mz-76e1T0b
Ili
Samsung 500gb 970 evo plus

Ako zanemarimo cenu i kapacitet koja je opcija od ove dve bolja i da li se u realnom radu i gejmingu primeti razlika nvme vs sata
?
 
Poslednja izmena:
Primetiće se razlika prilikom kopiranja velikih fajlova...
Za gejming ti je isti đavo, 970 će učitavati koju sekundu brže.

Inače, 860 Evo (kao i druge dobre 2.5" SATA drajvove) imaš i u M.2 formatu. A ne mora da bude ni Ssmsung, imaš dobre NVMe drajvove koji su dosta jeftiniji od 970 Evo...

U svakom slučaju, gledao bih da uzmem 1TB M.2.
 
Poslednja izmena:
Da,da ssd za system,net, gaming . Onda cu uzeti 1Tb.
Sto se tice M.2 formata ako ne dobijam nista u brzini sem eto sto je ssd manji onda mi je dobar sata ssd.

Sto se tice sata 1Tb ssd a da je u rangu Samsung 860 Evo sta se preporucuje ?
 
Poslednja izmena:
Crucial MX500, WD Blue 3D, Kingston KC600 (samo u 2.5")...

Uzmi lepo Kingston A2000, jedan od najjeftinijih SSD-ova na tržištu, 1TB je 12500, a bolji je od ovih SATA.
 
NVME ima vise prednosti u odnosu na SATA standard, simultani upis i citanje je jedan od njih.

A pogotovo nema LAG i micro stuttering, usled odsustva AHCI i drugačije komunikacije sa FS i CPU, svojim NVMe drajverom itd (kontroler je na samom disku a ne još preko jednog na ploči)! ;)
 
Helou

Planiram da uzmem neki ssd da na njega ubacim win 10.

Trenutno imam na Kingstonu od 240 gb SV300S3 win 7 icu a na Hitachi HDS722029LA330 od 2tb sve ostalo napakovano.

Ideja mi je da ne ubijem odmah 7icu nego da uzmem možda ponovo nešto od 240gb za win 10ku.

Sad da li mi je ideja dobro i ako jeste koji ssd da jurim? Uzimajući u obzir ograničenja konfiguracije.
 
SSD nikad nije loša ideja.

Pročitaj stranicu-dve unazad, uvek su jedne te iste preporuke - Kingston KC600 ako imaš maaalo više para i hoćeš "punokrvan" ssd sa dram-om, dužom garancijom, itd. Ako hoćeš nešto jeftinije (do 1000 dinara jeftinije otprilike), onda da je neki sa 3D Nand-om (Gigabyte, Crucial i slični). Vidim djalf preporučuje Patriot Burst, ali sa njim nemam toliko iskustva, pa ne mogu ni da pričam valja li ili ne.
 
Poslednja izmena:
Ništa loše protiv Pejića i sličnih, ali oni verovatno žive, mada više zavise od ljudi koji im daju stvari na recenziju, pa uvek triput merim i jednom sečem oko preporuka sa online review-a. Tldr; ne verujem automatski.

Više verujem tebi i zato dodah info za Patriot. :)
 
Poslednja izmena:
Kingston KC600, Crucial MX500, WD Blue 3D/SanDisk Ultra 3D...to su moji izbori.

U suštini, nije bitno koji, gledaj najveću garanciju. Pošto je mali sistemski drajv, ni cache nije bitan jer nakon instalacije neće biti dužeg transfera fajlova gde ti najviše i treba cache...
 
Poslednja izmena:
Patriot burst 250gb dve godine koriscenja, mnogo radnih dana i 30tb upisa sve na 100%...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Inace jeste da je off malo ali moze biti korisno da se zna, na koji nacin radi to pozajmljivanje ram memorije? Koliko je uzima, utice li to sta na perfomanse ram memorije?

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Hvala ljudi, ako se odlučim ići ću na patriota. 3 ipo soma je a vidim da na akciji ide na 3. To mi je i više nego ok priča.
 
@Marko
Mislim da je mala kolicina u pitanju i da se to ne oseti nikako u radu.
Kacili smo ranije ali nije lose da se podsetimo:
https://youtu.be/qP_nJupM4pY
Za Patriot Burst kaze da ima svoj cache, sad ne znam da li su nesto menjali od tada jer proizvodjaci umeju da menjaju kontrolere i cipove u istoj seriji sa onim sto je trenutno dostupno kod dobavljaca.
 
Poslednja izmena:
Ako narucujete preko winwin-a, racunajte da ne salju ni fiskalni, ni garanciju(za burst je 36 meseci, tako da bi trebala da ide i posebna garancija uz racun). Burazer kupio i kada ih je pozvao rekli da ne salju za porudzbine preko sajta, vec da vazi ugovor na daljinu koji oni salju na mejl. A burazeru nista nije stiglo osim automatskog mejla kada se poruci na sajtu i drugog da je zapakovano i da ce biti poslato prvi naredni radni dan.
 
Poslednja izmena:
Patriot burst 250gb dve godine koriscenja, mnogo radnih dana i 30tb upisa sve na 100%...

Moze li siri opis, za sta ga koristis i kako si uspio za dvije godine 30tb upisa da nabacis ???

I pride da stoji na 100%??
Mislim, po iskustvu ostalih marki i serija da mu je kontrolor i ne bas intelegentan.
Odakle mu citas smart?
 
Ako narucujete preko winwin-a, racunajte da ne salju ni fiskalni, ni garanciju(za burst je 36 meseci, tako da bi trebala da ide i posebna garancija uz racun). Burazer kupio i kada ih je pozvao rekli da ne salju za porudzbine preko sajta, vec da vazi ugovor na daljinu koji oni salju na mejl. A burazeru nista nije stiglo osim automatskog mejla kada se poruci na sajtu i drugog da je zapakovano i da ce biti poslato prvi naredni radni dan.

Kad mu stigne artikal nakon nekoliko dana salju email sa tim ugovorom na daljinu koji je ujedno i garancija, moze i da ih cima da mu posalju odmah.
 
Ok. Hvala. Stigao mu je vec, ali mejl nisu poslali. A ni u razgovoru nisu napomenuli da ce da posalju, nego da je kao vec poslato i da proveri spam folder. Uglavnom, ako ne stige kroz par dana reci cu mu da ih cimne.
 
Poslednja izmena:
Onaj plasticni Gigabajt je sasvim korektan, bolji od Kinstona A400. Bude nekad na popustu, mislim da nema DRAM ali fino radi Win10 sa njim, stavio ga u praistorijski laptop, preporodio ga.
 
Taj Gigabyte imam ja, korektan je skroz (nema dram). Bolji je od A400. Rang BX500 i sličnih je.

Ja sam ga našao ekstremno jeftino (2800 dinara tada, 240GB) inače bih uzeo neki sa dram-om. Zna ovaj Gigabyte kad forsiraš par stvari paralelno koje opterete particiju na kojoj je, da štuca u smislu da zabode Win dok se ssd usage ne spusti sa 100%. Možda i ja preterujem ponekad, ali retko je to i ssd radi posao, pa mi ne smeta toliko.
 
Poslednja izmena:
Ако неко хоће овај Патриот Бурст од 240гб што је био на акцији у вину, могу да му проследим за исте паре, јер је мени у лаптопу ипак сата2, па не би имао пуне перформансе истог. Нисам га ни отворио.. само сам га преузео од курира...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno