Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Ne mora nista za sada jer dolazi uz najnoviji, ali se update radi lako iz windowsa ako instaliras njihovu aplikaciju
 
Ok . Odlicno , pasce intel najverovatnije. Ok je cena plus ga svi hvale manje vise , samo jos da prodam neki auto cd player i skupio sam novce :)
 
Koji god da uzmes neces pogresiti, jedino sto imas 8Gb vise za 500 din razlike u korist Samsung-a.
 
Pojavio se sada u radnji i samsung malo jeftiniji od onog za 14k sada sam se opet bacio u rebus koji od ova dva intel ili ovaj
http://www.emmi.rs/ssd-ssd-sata3-128gb-samsung-830-series-520-320mb-s.11.html?productId=23004

Pozdrav svima, i ja sam bacio oko na 830 ali mi nije jasno nesto. Na gorepomenutom sajtu ima 3 modela a svima su razlicite cene. Kakva je razlika izmedju ovog za 12k i 15k, pretpostavljam 3,5 nosac ili sl? Samo se oznake modela razlikuju, obratite paznju u opisu svakog.
 
Razlika je samo u pakovanju

MZ-7PC128B/WW Basic - dolazi samo SSD bez ikakvih dodataka i cena je najpovoljnija

MZ-7PC128N/EU Notebook - dolazi sa USB-SATA adapterom i "podloskom" za ugradnju u pojedine NB koji imaju 9.5mm a SSD je 7mm

MZ-7PC128D/EU Desktop - adapter sa 2.5" na 3.5", SATA kabl i molex SATA adapter

Uz NB i Desktop varijantu dolaze Norton Ghost 15, SSD Magician 3.0, dok uz Basic dolazi samo SSD Magician 3.0.
 
Kada bi samo prelistao zadnjih 3. stranica bilo bi ti jasno zasto je ima 3. modela i za sto je razlicita cena.
Prvi najjeftiniji je samo ssd u kutiji, papirici i cd.
Drugi je isto sve to isto plus ima opremu za laptop, tj. dobija se usb kabl sa kojim postaje externi.
 
Hvala, pretpostavio sam da je razlika u opremi. Izvini @mirza na moru sam, citam preko telefona temu pa nisam sve procitao. Imam jods jedno pitanje, izvinite ako je bilo vec. Koliko je stvarno primetna razlika izmedju Intela330 i Samsunga830 odnosno njihovih kontrolera posto S830 ne pravi razliku u kompresovanim fajlovima.
 
U realnom radu nema razlike, oba rade besprekorno za svakog obicnog korisnika kao sto smo mi, razlika u sintetickim testovima "postoji", ali to uopste nije faktor zbog kog bi odlucivao koj ssd treba kupiti.
 
ako uzmem B/WW Basic verziju Samsunga, gde juriti adapter za desktop?
 
emmi ili viphouse. da li si siguran da ti treba? kucista sada imaju mesta za ssd.
 
vidis.... nije mi palo na pamet. imam cm690 II advanced i vidim da se spominje da ima adapter za SSD...
pa jos lepse :) samo da dodjem kuci i da zavirim u kuciste :D
 
da, da ga doguram do Desktop varijante - samo bez Norton Ghost i sl. sto bi me izaslo 2700dinara vise.
 
690 II Advance ima mesto za 2.5" i 1.8" tako da nema brige...
 
Poslednja izmena:
Ja sam na trooperu imao mali problem sa postavljanjem ssd-a zbog ugaonog kabla (morao sam njih da koristim jer su sata3, a drugacije nemam). ssd se postavlja preduboko na hdd postolje i onda sata konektor lezi odmah na plastici i ugaoni konektor jednostavno ne moze da stane. Resenje je kupovina 4 plasticna distancera i 4 srafa (sve ukupno mozda 40 din).
 
Ja bi kupio jedan SSD Bitno mi je da bude brz Citac i pisac ,al da bude sto manjeg kapaciteta moze i 32GB a cena do 150 e
 
Za te pare mozes da biras i to 128GB Samsung 830, Intel 330, OCZ Vertex 4, nema svrhe ici na 32GB, ako bas hoces manji onda 64gb samsung 830, mada imaj na umu da manje verzije imaju i nesto slabije performanse.
 
Dati 150e za ssd od 32gb je totalna glupost, ma koje god da su brzine istog, i ako je moguce da je 32gb brzi od bilo kog 128gb.
 
Bio sam u emmiju i nisu imali ni samsunga ni intela na stanju ! Porucuju od nedelje intela od dobavljaca a samsung je bio samo jedan u radnji u Boru ! Tako da nisam nista pazario ! Sackacu od nedelje da vidim kakve ce biti cene , mada vidim da vec skocise malo ! Na kraju kada potrosim pare nece biti nista od ssd -a ! Bar ne neko vreme :)
 
I kada sam ja uzeo ista prica je bila, na sajtu pise da ga imaju a kada zoves onda nemaju ga. Sto nisi trazio da ti salju postom tog iz Bora?
 
Samo da dodam za Kingston V200 - temperatura ide do 55C u prostoriji bez klime :zgran:
A kada sam ga nasadio na postolje za laptop sa ventilatorom - ne prelazi 45C ,) Nema sta, postolje rula u ovim vrelim danima.

Ima li jos ovde ljudi koji su uzeli V200? Koliko se greje?
Kada ga nabije na 55c, pipnem ga prstom i ne mogu da izdrzim duze od 5sec, kao ringla je vreo i drajv i metalni 'bracket' u kome stoji ... :cigar:
 
Da li je ovo dobro?

Samsung 830 (64 GB)

screenshot-from-2012-08-.png
 
Nazad
Vrh Dno