Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Pa koliko vidim zakljucan mi je bios, moracu da ubacim jos jedan disk, a ovaj da ostavim...koja mi je solucija sto se tice ssd m.2 diska, koliko vidim jedino ti moze?

Tj. mocicu da i cady da unesem neki disk, potreban mi je za operativni sistem nije mi potreban veci od 120.
Koje su preporuke i koji cady bi mi pasovao?
Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa koliko vidim zakljucan mi je bios, moracu da ubacim jos jedan disk, a ovaj da ostavim...koja mi je solucija sto se tice ssd m.2 diska, koliko vidim jedino ti moze?

Tj. mocicu da i cady da unesem neki disk, potreban mi je za operativni sistem nije mi potreban veci od 120.
Koje su preporuke i koji cady bi mi pasovao?
Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Ne vidim kako misliš da u tako starom laptopu može biti m.2 slot, gde si ga samo video u specifikacijama da ga imas?!
BIOS zaključan? Sumnjam... To samo u biznis namenskim računarima.
Cady ima samo 2 dimenzije (debljine) standard i slim i to je to. I tu samo HDD, nikako SSD.

Ostalo si već dobio odgovor.
 
Sto se tice slota video sam na lenovo forumu

https://forums.lenovo.com/t5/ThinkP...s-primary-for-L440/m-p/3318464?page=1#3324528
pise da moze i gde se nalazi, ali opet nisam neko se bas razume *koliko vidim u slobodnoj prodaju nema nekih 22x42 verzija koji se mogu naci, prespavao sam sve ove godine...

BIOS zaključan? Bios jeste zakljuca jer sam ga kupio tako ne pogledavsi, sad trazim kako da otljucam bios ili da ubacim neki drugi hard ssd i da na nejga zarotiram win...

Caddy gledao sam nesto ovako https://www.newegg.com/p/35G-0020-00014 kazem bas sam zaostao i sad proveravam sta i kako..

Iskreno ako bih dobio i model koji ssd je dobar skoncetrisao bi se na njega...nebitno polovan nov...
 
Pokreneš instalaciju windowsa na ssd/hdd u drugom računaru, a posle prvog restarta mašinu ugasiš držanjem na power dugme izvadiš drajv i vratiš u taj računar sa zaključanim biosom. Taj trik bi trebalo da posluži što se katanca tiče.
Možeš i resetovati postojeći windows (sa opcijom da se izbrišu svi korisnički fajlovi ili bez nje) to je takodje rešenje.
 
Sto se tice slota video sam na lenovo forumu

https://forums.lenovo.com/t5/ThinkP...s-primary-for-L440/m-p/3318464?page=1#3324528
pise da moze i gde se nalazi, ali opet nisam neko se bas razume *koliko vidim u slobodnoj prodaju nema nekih 22x42 verzija koji se mogu naci, prespavao sam sve ove godine...

BIOS zaključan? Bios jeste zakljuca jer sam ga kupio tako ne pogledavsi, sad trazim kako da otljucam bios ili da ubacim neki drugi hard ssd i da na nejga zarotiram win...

Caddy gledao sam nesto ovako https://www.newegg.com/p/35G-0020-00014 kazem bas sam zaostao i sad proveravam sta i kako..

Iskreno ako bih dobio i model koji ssd je dobar skoncetrisao bi se na njega...nebitno polovan nov...

Pa proveri imaš li ovo
147898iA335B71E2CF973FC.jpg

A Caddy uzmi bre običan gamebird kod nas ima za 850rsd.

A BIOS probaj resetovati vađenjem baterije...
 
Nista se ne postize vadjenjem cmos baterije, ostace sifra na bilo kom laptopu sem nekih bas starijih modela. U 99% slucajeva nije zakljucan boot vec sam bios pa probaj F9 ili F12 prilikom startovanja laptopa.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
 
Zanima me za mišljenje šta je pametna kupovina danas,

Patriot PBU240GS25SSDR - 5.800
Kingston SKC600/256G - 7.000
------------------------------------------
Kingston SKC600/512G - 9.770
ADATA ASU800SS-512GT-C - 9.500
Patriot PBU480GS25SSDR - 9.500

ili možda ima nekog drugog predloga.
 
Za te pare samsung evo ... ja sam burst 5000 platio 4800 dinara prosle god
 
Kc600 je u rangu 860 Evo i dolazi za 5god garsncije, tako da ako budzet nije problem, definitivno Kc600.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
500GB Evo za 5000 ili 7000? Pomesao je nesto. Toliko je 250GB, i to 7000 a ne 5000.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima, stari i prastari EVO! :d Nije napisao koja verzija... :D
 
Ja sam patriot burst placao 5000 ta poruka se vazila za post iznad procitajte sve majku mu
 
Ja sam ga platio regulare 5000 u avgustu ili sept prosle god
 
Dali ovo vredi 8000din ili nesto drugo
250 GB Samsung 860 EVO MZ-76E250B
 
Definitivno preskupo za 256gb, za slican novac ako mora domaca garancija mozes naci neke 480-500gb modele, pristojne modele drugih proizvodjaca.
 
Posto izgleda da moj ssd polako crkava,posle godinu i jace izgleda da moram da ga menjam.Da li se vise isplati ovaj ili ovaj ?Ili neka druga preporuka do 5K.I sto se ovaj razlikuje po ceni a isto je sve?
 
Poslednja izmena:
Dodaj još nekako 700 dinara i uzmi Kingston KC600. Kucaj na itsvet "KC600" i prva prodavnica. Više klasa je iznad WD Green-a. Ja bih sad naprimer sebi uzeo njega da mi treba ssd.

A to što se WD-ovi razlikuju u cenama, greška itsvet-a (ista je stvar). Inače, ta dva ssd-a što si linkovao imaju različite sisteme povezivanja na ploču. Ako nemaš m.2 slot na ploči, preskoči njega.
 
Imam ms.Da li je bolje uzeti ssd ili m2?Konkretno mi treba za desktop uyslugu,ne za igrice.Ja imam neki silicon power.
 
Poslednja izmena:
Svejedno je (za tvoje potrebe), ista je brzina. Ako te zanima više, guglaj ili pretraži po forumu razliku sata vs m.2 sata vs. m.2 nvme.

Uzmi šta je povoljnije u tom trenutku (cene ssd-ova su poskočile primetno, pa nemoj davati više novca nego što treba).
 
Poslednja izmena:
patriot scorch trenutno dabluje kao jedini razuman izbor,koliko ovako na brzinu pogledah.cene čak i kod nas su relativno okej,kod mađara nešto povoljnije i to je nekih svega par evra razlike naspram ponude polovnjaka na kp.

e sad,tebi piše lokacija da je rusija,lokalno tvoje tržište ne možemo da znamo,ali u globalu standard kingston patriot eventualno transcend bi trebali da budu u toj nekoj BB klasi.sve zavisi od cene naspram kapaciteta,tržište se umnogome konsolidovalo i nema jasnih krševa za izbegavati,bar kad je nvme u pitanju.kingspec/kingdian i sl 'kinezi' nisu toliko jeftiniji da bi opravdali rizik,bar kod nas,ne verujem da je nešto puno različito i tamo...
 
Ja gledah šta da uzmem, čekao na neku akciju u našim radnjama ali slaba vajda od toga i naručih danas 860 evo od 500 gb kod Mađara za 9k rsd.
Za laptop mi treba 2.5' sata 3

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno