Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

strava ... bio je 3500 model 240Gb i 3900 model 256Gb
sta se desava sa cenama ?
 
Nije tačno, od 10-11 meseca otišle su tačno 20%.
To je jako daleko od duplo.
 
Ja upravo naručio Adata XPG GAMMIX S11 Pro - 1TB U MxxxxxR-u za 20840.00, što je da ne poverujete ista cena ili i jeftinije nego što ima da se nađe Adata XPG SX8200 Pro - 1TB! :d
Treba da ga preuzmem u ponedeljak (ako se bude moglo... :D), pa javljam utiske. Doduše kod mene će biti u PCIe slotu na adapteru ispod grafičke pa se neće mnogo grejati već naprotiv...
Pogledajte prilog 282983

I ja ga narucio...
 
Meni rekli u sredu da stize :)
 
Plasim se da vam nikad nece stici dok je "opsadno stanje" !!!
I ja sam jedan komad narucio, ali evo cekam dva dana da ga uruce paketnoj sluzbi da mogu da ga pratim preko 3sxxxxx koda(u holandiji).
Plasim se da cu ipak morati potraziti novac nazad, bog zna koliko ce trajati ova zezancija ozbiljne prirode.

Ostalima nebih preporucio da ista narucuju, jer je kako vidimo, svoj je svoga zaboravio!!!
 
Pa prijatelju, kakva Holandija... Mi smo u Srbiji... Ovde sve moze ;)

Meni je stigla Srafilica pre neki dan... ;) Sad su cak i brzi sa dostavom nego ranije :D
 
250GB sam uzimao po 3000din (sad 5500) i 500GB za 5000 (sad 9000), to nikako nije 20%.

Sve modele koje ja pratim od prošle godine, skuplje i većeg kapaciteta kako kalsične SATA SSD tako i NMVe, su otišli gore za 17-20%. jasno se može videti i na geizhals.eu npr.
Te manje i jeftine budžet varijante niti gledam niti pratim. Znači tu su se najviše ugradili jer se najviše i prodaju... Jasno.
 
Pa prijatelju, kakva Holandija... Mi smo u Srbiji... Ovde sve moze ;)

Meni je stigla Srafilica pre neki dan... ;) Sad su cak i brzi sa dostavom nego ranije :D

iz iKEA e za Jagodinu stigla mi je lampa za 2 dana:) Čak i brže nego ranije ;)
 
Stigao QVOsimo 4t sa jednim danom zakasnjenja, na moje opste iznenandjenje(zaboravio sam da je trebao juce).
Interesantno je da radnja odakle narucujem u mjere predastroznosti uvela da roba koja dodje iz inostranstva stavi u karantin od 24 sata kako bi koronalna viroza zasigurno bila utepana.
Jer se moraju pridrzavat pravila koje je zadala drzava.

Spojen preko usb v.3 , sam prvo ocitao smart i vidio da je testiran sa 1gb pisanja i temperaturom do 61c. Broj paljenja 2(sa mojim testom).
Prosto sam iznenadjen brzinom upisa. Brzina je bila uglavnom oko 460mb/s stim da je ponekad bockao 501 i padao redje ne ispod 380,
ovisno vrsti fajlova(a bilo je svega i svacega).

Sto se kesha tice, isao je bez problema do 84 gigabajta. Zatim je pao na skakutanje od 160 i 190mb/s.
Po testiranju sam uvideo da je potrebno da je potrebno 10-15 minuta "idle-mirovanja" statusa da bi se cash skroz ispraznio da bi se uzivalo u maksimalnoj brzini zapisivanja.
Ukoliko se ceka manje, onda maximalna brzina ovisi o velicini ispraznjenog cash-a u tom datom momentu.

Sve u svemu,disk prva liga i za potrebe Nas-a i vise nego zadovoljan.
Inace sto se cijena tice, jos uvijek su u stanju mirovanja za sve klase i modele(u odnosu na nemacku).
 
Poslednja izmena:
@mdm
Pricamo za Srbiju, nismo u Nemackoj.
I 120GB su bili po 2000din a sad nema ispod 3500.

I ja pričam za Srbiju, za navedene jače i veće modele čije sam cene pratio kod nas, a samo mi je primer nemački jer ima grafikon cena.
Tek za 120GB nisam skoro gledao (8 godina), rekao sam ti već da te manje i jeftine budžet varijante niti gledam niti pratim...

A i kod nemaca pogledaj cene za te male i jeftine, mnogo je veći skok cena.

P.S.
Stigao mi disk, danas ga pokupio, kasnio samo 1 dan ;)
 
Poslednja izmena:
Ja sam samo ispratio A2000 od 1Tb, ako se dobro secam bio je oko 14k (skoro 15k), sad je oko 19k... Sto je oko 25% poskupljenje
 
On je srednja kategorija, i eto on je već manje skočio u ceni. Samsung Pro i EVO Plus, KC2000 i ovi ostali skuplji su najmanje skočili.
Kvarno nema šta, ali kad kod nas vlada oligarhija, i monopol... :crash:
 
Ti veci su manje pali jer se manje prodaju pa ostali lageri, manji modeli su otisli i nova roba duplo skuplja. Isto ce biti i sa tim 1TB modelima, vratice se na cenu od 30.000din koliko su nekada bili.
 
Znao sam u svakom slučaju da je dobro što sam ga sada uzeo... ;)
 
Čitajući istoriju teme odlučih i realizovah ugrade T580 sa jednim A2000 500GB
Hvala s ima koji su učestvovali u konstruktivnoj diskusiji i na taj način mi indirektno pomogli.
 
Koji jeftiniji SSD uzeti? Znam da nije dobro vreme za kupovinu, ali komšiji je otišao hdd. Moj pik je Biostar s120 256GB, jer znam da je a400 imao nekih problema, a Biostar je jeftiniji od a400.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Biostar 240-256Gb je bio best by na akciji donedavno 3700-3900 din
sad ga nema nigde ispod 4.5k din ali mislim da je i po toj ceni dobro resenje
 
Biostar S120 256GB za 4490rsd ili Crucial BX500 240GB za 4990rsd ?

Porucio ranije Biostar kad bio na akcii ali nestao bio...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Biostar S120 256GB za 4490rsd ili Crucial BX500 240GB za 4990rsd ?

Porucio ranije Biostar kad bio na akcii ali nestao bio...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Gde ima biostar po toj ceni? Moze i na pp ako neces ovde da kacis..

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ali ima bolje read/write u odnos na Biostar i je jaci brend.

Koristi SLC cash i SM2258XT i ko sto vidim lansiran je 2018ta.

Za Biostar teze se nalaze detalje


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Biostar S120 256GB ima Maxio MAS0902 DRAM-less kontroler. 96-layer 3D TLC NAND, SpecTek PF602-37AS. Max. Read/Write: 550/510MB/s

Crucial BX500 240GB ima Silicon Motion SM2258XT DRAM-less kontroler (SM2258XT je DRAM-less verzija SM2258 kontrolera). 64-layer 3D TLC NAND, Micron 8MA2D NW912. Max. Read/Write: 540/500MB/s

Crucial je stariji ali blago kvalitetnijih komponenti, što je reflektovano i kroz cenu.

Biostar S120 256GB
PT7xMBh.jpg



Crucial BX500 240GB
7flHSPI.jpg
 
Ovo sto Biostar ima 96 layer znaci da je bolji po performanse ili ipak je sigurnije Crucial?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Kakav je SSD TeamGroup EVO L7 ?
Jel neko imao dodir sa pomenutim modelom?
 
Nazad
Vrh Dno