Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Sad ću ja tvoj metod; obrazloži mi po čemu napajanje?! :d

Ili ti kako si uspeo i po čemu da zaključiš da je to simptom za napajanje da mi je znati??! :trust:

za razliku od tebe,ja ne tvrdim na osnovu niceg,izraz "smrdi" je sumnja,prekidi u konekciji uvek su bili znaci da mozda napajanje ima probleme da odrzi napon.a posto se coveku predlaze cetkanje konektora,nije zgoreg da proveri i napajanje.
 
za razliku od tebe,ja ne tvrdim na osnovu niceg,izraz "smrdi" je sumnja,prekidi u konekciji uvek su bili znaci da mozda napajanje ima probleme da odrzi napon.a posto se coveku predlaze cetkanje konektora,nije zgoreg da proveri i napajanje.

Prekidi u konekciji sa storage-om nisu nikad bili simptom za napajanje, barem ja nisam čuo. Da preciziram, da je do napajanja ni ploča nebi radila kako treba, bio bi sistem nestabilan, popio bi sigurno BSOD, itd. Ovaj simptom sam po sebi (jer druge nije naveo, a lepo ga je i precizno opisao), nikako ne ukazuje na napajanje, ni pod razno...
Napajanje sahranjuje HDD a posebno SSD. Tj. da zbog istog nestane, nebi se ni vratio. ;)

Ili su kontakti, ili kabl, ili SSD, ili kontroler/ploča; tim redosledom.
 
Bio danas do MM,Samsung 750 Evo nema na stanju ali narucio,stice ovih dana...
I dok sam se muvao po radnji vidim i Kingston SV300 od 240GB za 70e,uzmem ga,Clonezilla,klonirao Samsung 850 Evo na njega i pokrenuo sve sto inace radim na tom kompu i sve identicno,ama bas nikakvu razliku nisam pimetio u radu.Start Win-a,browser,igre... sve isto... jedina razlika bi se pokazala u sintetickim testovima,ali uopste nemam volju da se bakcem stim kad vidim da meni vrsi posao...
 
mdm:

dakle tvrdis na osnovu sopstvenog neznanja?super stvar.ne treba maticnoj +5v za stabilnost,moze +12v da bude po granama (i na tim jeftinijim napajanjima najcesce i jeste),nema ssd ni hdd ni kondenzatore i choke-ove (maticna ima) itd.vrlo realna mogucnost,kad bih imao po evro za svaki disk kojem je u smart-u zapisan problem u komunikaciji zbog napajanja,'de bi sad bio...
 
Napajanje mi je LC Power Lc6600 i nisam do sada imao problema ali proveriću redom pa javljam ako nađem uzrok.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
@umart:
Vidim sad si okrenuo priču, može i matična? :D Pa naravno da može! To sam uzgred i rekao, ali ti nisi razumeo, ili se opet praviš da nisi a koristio sam jednostavan rečnik.
Ono što ja tvrdim jeste da samo njegov izolovan i konkretan simptom nije do napajanja; a da nije usput otišla matična (i ostalo, da se ne ponavljam) ili da je isto nestabilno, teško da bi ikoga prvo asocirao na napajanje (osim tebe).

A inače meni je jedno napajanje ubilo (ali bukvalno) nekoliko diskova, tako da znam vrlo dobro iz prave ruke šta može loše napajanje (usput moje je bilo jako dobro) i kako ubija. A ne da ga sad kao kod njega pri butu malo vidi, malo ne, a sve ostalo da radi....

@havijer
LC Power svakako nije vrhunsko ali daleko da je najgora kina, sumnjam da je do istog.
A AKO JESTE evo vodim umarta na kobaje i pivo! POTPISUJEM! :d ;)
 
Umart javi se koliko častiš da kažem da je napajanje :D

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Aaaaa, morao bi i dokazati! ,) :p
 
ne idem sa tobom nigde,nisi prosto moja fela ljudi,zadrzi svoje pivo i kobasice.nisam "okrenuo" nikakvu pricu,to sto ili ne umes da procitas ili nisi dovoljno strucan da rastumacis napisano nije moj problem.burazer je primio savet te je svaka dalja prica na temu sa moje strane suvisna.poyy
 
Ahahahaha :d
Ma da, i sa moje strane svaki daljni komentar je suvišan, sve je ionako jasno! :smoke:

Sorry svima za of-topic, ali prosto morao sam... :p
 
Moj prvi SSD, Silicon Power E20 od 128 GB je tako, kao kod kolege havijera, počeo prvo da se na svakih par nedelja ne vidi prilikom boot-a. Pa jednom nedeljno, pa usporenja, pa BSOD svaki drugi-treći dan i crče... :)

Tada je bio najjeftiniji disk GB/€, više ne pravim tu grešku.
 
U pravu je mdm, najmanje sanse su da je napajanje neispravno u ovom slucaju. Da je do napajanja, prije bi se manifestovalo na vecim potrosacima, mada moze biti da su zice toliko nekvalitetne pa da su se pregrijale/istopile/izgorile.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam isti problem, menjao sam kablove ali mislim da je kod mene MB.
 
Imam isti problem, menjao sam kablove ali mislim da je kod mene MB.

Upravo sam zato i dao "uputstvo", proveri i kontakte na SSD-u i na ploči i očisti ih! Retko kad je zaista do kabla, uglavnom svi promene kabl a u stvari dobiju čiste kontakte koji još usput malo zagrebu i one na ploči/disku, i sve proradi.
Toliko sam puta spasio mnogo ljudi od kidanja živaca tim putem da se više i ne sećam...

Oksidacija pogotovo dolazi kod onih kablova (kontakta kao kod RAM ili PCIe) koji se nevade duži period, još potpomognuta protokom el. energije koja istu ubrzava, te stvori "patina" koja ima efekat izolatora.
Dakle to važi za sve kontakte, RAM, PCIe, pa i one malo teže za čistiti (osim kontakt sprejem) na kablovima od napajanja. Znam nekolicinu koji su tako i napajanje zamenili, imalo i niži napon koliki je bio otpor od patine, a ono radi bez greške.

Zašto SSD i HDD prvi osete simptome? Zato što su najosetljiviji i na najmanju varijaciju napona, šuma, gubljenja kontakta i sl. jer imaju unutrašnju kontrolu koja ima veoma malu toleranciju (za razliku od MB, GPU...) vrednosti koji prihvata kako bi se zaštitili podaci, i onda se samo isključe.
 
Ocistio kontakte hdd,MB,ssd racunar prodisao nije hteo ni u sleep da ode sada sve radi bez problema.
 
Super, šta sam rekao! ;)
 
A sada svi u glas "HVALA GOSPODINE PROFESORE"... :D
 
Nije dugo potrajalo :S Vratilo se stanje na staro.
 
Pih! :p
E pa onda bar znaš da je ili SSD, ili MB...

Usput, a kontakte napajanja?
 
@ Mdm

Napajanje je skoro novo.

@ Panzer

Probacu ssd u drugom kompu, pa cu videti sta cu i kako cu.



Da ne trujemo vise temu, javicu kada istestiram ssd u drugom kompu.
 
Na kraju ove teme se sve svodi da se uzme 850 EVO ili Pro i zavrsi dilema oko best buy SSD-a :D
 
Izgleda da i tu vazi ona stara engleska " nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari..."
 
Nemojmo ici tako daleko do pro, ipak je on visa klasa u odnosu na evo(od 250gb), koji je def best buy. Ljudi se stisnu za 3-4k razlike izmedju ovih krseva i 850evo i posle kukaju.
 
Sad mi javise,stigao Sasmung 750 Evo,pokupicu ga predvece pa da vidimo sta kaze low entry Samsung...
 
@Panzer Meyer
U pravu si, moja greska, Pro se izbacuje iz price.
Ja pazarih pred novu godinu nov 850 EVO (za 80e) i potpuno sam zadovoljan kako sljaka. Pre njega sam imao 840 Basic 120GB i sa njim bio prezadovoljan. Definitivno mislim da je Samsung broj 1 sto se SSD-a tice, ostali njihovi proizvodi mi nisu posebno interesantni.
 
Sta mislite da li bi skodilo ssd-u ako bi bio ukljucen samo po par sati dvaput nedeljno u laptopu?
 
Tesko da nesto moze da mu se desi od toga :)
 
Nemoj da ga ukljucujes 2 puta godisnje a 2 puta nedeljno je nestetno...

Uzgred budi receno zasto previdjate nesto jeftiniji transcend na koji vam konstantno paznju skrece mighty?
 
Uzgred budi receno zasto previdjate nesto jeftiniji transcend na koji vam konstantno paznju skrece mighty?

Zato sto volemo 850 EVO!

I ja sam hteo da uzmem 370s, al cu uzet 850 EVO tebi u inat! Nes ti imat 850, a ja 370s. Pa da me zezas poslen.:D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno