Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Okaci crystal mark. Ne verujem ssd-z. Kod mene isto pise da je micron u pitanju, ali kroz phison_flash_id - Toshiba. I performanse to potrvrdjuju.
Upd. Da, kod tebe je Micron. Seq write potvrdjuje.
 
Poslednja izmena:
Pa ja ti lepo i konkretno odgovorio na pitanje ", i kakve veze ima intefejs sa sekvencijalnim upisom,bio bih zahvalan", a ovo sada sa dopunom "i opadanjem istog posle par gigabajta" je sasvim drugačije tj. novo pitanje, ako pažljivo pročitaš šta si i kojim redom napisao! ;) Još ispade nisam odgovorio, a jesam.
Bilo bi lepo da pamtite šta ste uopšte pitali, ili kako ste isto napisali, ja svakako pamtim i veoma dobro razumem i na isto odgovorim... :p
Elem, sa tim nikakve, ima samo sa max protokom koji može preko istog da progura. Ima veze samo sa NAND-om i FW tj. radom kontrolera.

Takođe prvi put pominješ "na nasem trzistu", nisi nijednom pomenuo da se samo na domaću ponudu ograničavaš, koja je blago reći za jače modele bedna a da ne pominjem vrhunske . Zato ti i jesam pominjao u kom pravcu da gledaš a ne samo kao moje lične želje (jer takvih modela ima 30-40). I takođe sam ti odgovorio da ne pamtim koliko koji konkretan model opada koliko i posle koliko GB, kao i zašto ne pamtim. A ti sam potraži, ili ako neko drugi pamti precizno nek ti odgovori.

A treći put, i dalje ne mogu da ti predložim konkretan model jer i dalje nisi odgovorio na moja pitanja! Zvučim ludo sam sebi da se opet treći put ponavljam ali hajde, još ću i da ih proširim pa mi možda i odgovoriš - koliko često i sa koliko podataka radiš i koliko ti je bitna brzina za obradu istih, koji tip podataka je u pitanju, koja je veličina istih pojedinačno i sažeto, koliki bi bio prosečan upis/čitanje dnevno, kakav rendering tj. čega tačno (video, grafika, dijagrami, simulacije) itd.? Ili misliš da sam vidovit, i da znam tačno šta ti treba bez ikakve precizne informacije za šta? :d


Drugim rečima, ja dadoh vrlo tačne i smislene odgovore, ali kako ih ko interpretira i razume, e na to već nemogu da utičem... :)

P.S.
Dobio si već neke uopštene preporuke, i pojašnjenja (od koji je većina slična mojim, ako primetiš) dok sam ti kucao odgovor. Ali i dalje treba da nam preciziraš gore navedeno ako hoćeš tačniju preporuku...

Koliko se samo trudis..sada ludo izgledas i meni. :d
 
Ja porucio Crucial SSD 240GB BX200 SATA3 2,5" cisto da vidim kako to izgleda sa SSD-om :D
 
ja ga vise i ne citam,kosta je bio bar simpatican,on iskuca pola strane i ne kaze apsolutno nista.

Naravno kad i ne znaš da mi odgovoriš da ti ne odgovara i ne čitaš (a jesi pročitao).

A usput, skroz si naopako (slučajno ili namerno) protumačio i šta je bombaš hteo reći! :d

Odustajem od tebe... :p
 
uv400.jpg

Stigao Kingston uv400, posto nemam iskustva sa ssd, da li je ovo u redu ?
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 201816

Stigao Kingston uv400, posto nemam iskustva sa ssd, da li je ovo u redu ?

ako ti nije tesko,ubaci neki krupniji fajl (par gb) da se kopira na njega i okaci skrinsat.hvala unapred. :)

bombas:

kakvo savetovanje,sem sto prica o NVMe i pci-e na BB temi,a ako je to kucanje nogama po tebi stvarno "savetovanje"...savetovanje i edukacija je ovo sto majti i Caridze pisu.
 
ako ti nije tesko,ubaci neki krupniji fajl (par gb) da se kopira na njega i okaci skrinsat.hvala unapred. :)

bombas:

kakvo savetovanje,sem sto prica o NVMe i pci-e na BB temi,a ako je to kucanje nogama po tebi stvarno "savetovanje"...savetovanje i edukacija je ovo sto majti i Caridze pisu.
Teško, klinac dohvatio mašinu, ne pusta :)

Sent from my N-920C
 
Momci,kakav se Samsung 750 Evo?
Vidim sad neka akcija u Media Markt,240GB je 69e...
 
Kupujes jer ti treba ili jer je na popustu?
Ako ti treba ti kupi, ako je "samo" radi popusta onda ...
 
Zvekno mi Zotac od 120gb pa mi treba neka zamena,inace nisam taj tip da kupujem nesto jer je na popustu a ne treba mi... :)
 
A nema neki veci (500+GB), neki transced do sada preporucivan 100x i previdjan 1001x...?
 
Koliko znam sad za 100-120e treba da idu modeli 480+. Daj neki price na vase prodavnice. Sigurno ima bolji izbor.
 
Prevideti, previđan, kad neko nesto previdi, ne obrati paznju na nesto iako mu je pred ocima, smetne s uma da i to ima na ovome zemaljskome šaru... :D
 
Ako taj link: bolje ici na crucial mx200 - skuplji 13e, ali dosta brzi od tog samsunga. I za 135e isti takav ali na 500gb. (850evo je nesto preskup) Ako uzmem drugi price: http://geizhals.de/?cat=hdssd&v=e&hloc=at&hloc=de&sort=p&bl1_id=30&xf=252_240#xf_top
Tu vec ima vise modela za izbor, ali to su druge prodavnice.

P.S. SVIMA: pojavili se falsifikati 850evo - ni u ludilu ne kupujte taj model kod kineza (aliexpress i slicno), i budite oprezni pri kupovini sa kp,ebay...
 
Poslednja izmena:
Ako taj link: bolje ici na crucial mx200 - skuplji 13e, ali dosta brzi od tog samsunga. I za 135e isti takav ali na 500gb. (850evo je nesto preskup) Ako uzmem drugi price: http://geizhals.de/?cat=hdssd&v=e&hloc=at&hloc=de&sort=p&bl1_id=30&xf=252_240#xf_top
Tu vec ima vise modela za izbor, ali to su druge prodavnice.

P.S. SVIMA: pojavili se falsifikati 850evo - ni u ludilu ne kupujte taj model kod kineza (aliexpress i slicno), i budite oprezni pri kupovini sa kp,ebay...

Bas zbog toga hocu da uzmem u M Marktu,jer mi je tu iza coska i nema falsifikata... npr kao sto sam sada prosao sa Zotacom,kupio preko ebay,nem pojma gde mi racun + cimanje,ovako samo odem i reseno na licu mesta...

Crucial ima brzinu,Samsung pouzdanost,sudeci po utiscima kupaca...
 
Da li reklamirati mx100 dok mi još uvek važi garancija? Jednom u 15 dana mi se isključi tj uopšte se ne vidi dok ne skinem kabl sa njega i vratim ga.
Dok to ne uradim izlazi mi
"no bootable device"
Pre svega mislim ima li neko iskustva sa ovom vrstom reklamacije.
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Probaj prvo da promeniš kabl i port. Ako ne pomogne obavezno reklamiraj.
 
I meni smrdi na kontakte, ali mogu biti i oni na ploči ili samom SSD-u.
Očisti ih na SSD-u gumicom, a možeš i štapićem sa vatom natopljenom alkoholom (idealno isopropil), ili acetonom (NE za nokte), benzinom, kontakt klinerom... Isto tako i na ploči, a na kraju krajeva i na kablu.

Ili kao što kaže mitar1982, zameni prvo kabl ako je on oštećen, ali ako ga nisi dirao teško da se sam od sebe oštetio.
 
Ista stvar se i kod mene desava u poslednje vreme na win10 sa mx100 256gb
 
meni to pre smrdi na napajanje.

Sad ću ja tvoj metod; obrazloži mi po čemu napajanje?! :d

Ili ti kako si uspeo i po čemu da zaključiš da je to simptom za napajanje da mi je znati??! :trust:
 
Nazad
Vrh Dno