Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Jednostavno mi ne treba više od toga, dobro je da se dešava nešto novo i kod nas po ovom pitanju. Valjda će kad im se rasprodaju ovi diskovi uvesti i malo širi dijapazon Samsungovih SSD-ova.
 
Na ovom linku pise da Samsung 830 ima Samsung kontroler. Zar u njemu nije Marvel kao u M4?
 
Ja koliko znam Samsung na 830 seriji ima svoje kontrolere.
 
Svi Samsung SSD-ovi (PB, 470, 830 series) imaju Samsung kontroler i Samsung NAND.

Samsung kod SSDova koristi samo svoja rešenja koliko znam.
 
Svi Samsung SSD-ovi (PB, 470, 830 series) imaju Samsung kontroler i Samsung NAND.

Samsung kod SSDova koristi samo svoja rešenja koliko znam.

Tacno, ''Triple-Core Controller-Design auf Cortex A9-Basis''
 
Stigao ADATA S511 120GB.

Rezultati u prilogu...
 

Prilozi

  • AASSD.png
    AASSD.png
    53.1 KB · Pregleda: 327
  • ATTO.png
    ATTO.png
    35.9 KB · Pregleda: 266
  • Crystal.png
    Crystal.png
    50.4 KB · Pregleda: 282
Pred kraj proshle godine sam kupio ADATA S511 240GB - taman kad su sredili probleme sa Sandisk kontrolerom. Veoma zadovoljan, kapiram da je i 120 GB odlichan.

edit: inache ADATA S511 je potpuni klon OCZ Vertex 3, samo jeftiniji.
 
Poslednja izmena:
Hmmm... sada vidim pojavio se i neki SSD SATA2 80GB Mushkin Callisto Deluxe, MKNSSDCL80GB-DX2 za nekih 12,500. dinara. Nije ni to lose, cini mi se.
.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja se mislim dal da uzmem taj Samsung 470 256GB, al cekam neko da javi utisak, review-i su dobri to priznajem.
Imam Pyro 128GB, stvarno je zverka, al mi fali jos prostora hehe.
 
Za Samsung 470 da se javi utisak?:) Osim ako nije neki prej*b od strane nasih, nemas razloga da trazis bolje... nije najbrzi ali Samsung 470 je disk koji maltene svi OEM-ovi stavljaju u svoje laptopove. Nijedan problem nije prijavljen sa njim, a brzine su odlicne.

Da ima 512GB verzija ja bih uzeo nekoliko, ali imam limitirano koliko SSD-va moze u laptop i 2.5" externi box :(
 
Ja sam pred Novu godinu kupio u e..-ju Intel 320 od 120GB jer je u toku (bila, mozda jos traje) akcija Intel+Battlefield3 posto bih BF3 ionako morao da kupim. Dakle za cenu nekog SF2... sam dobio Intel koji nije brzinski sampion, ali nije sve u brzini.
Mozda jos nekog zanima ova kombinacija (SSD+BF3), pa reko' da javim.
 
Za Samsung 470 da se javi utisak?:) Osim ako nije neki prej*b od strane nasih, nemas razloga da trazis bolje... nije najbrzi ali Samsung 470 je disk koji maltene svi OEM-ovi stavljaju u svoje laptopove. Nijedan problem nije prijavljen sa njim, a brzine su odlicne.

Da ima 512GB verzija ja bih uzeo nekoliko, ali imam limitirano koliko SSD-va moze u laptop i 2.5" externi box :(
Taj Samsung jednostavno redefinise "best buy" termin... trenutno nema boljega od ovoga! :)
 
Predlog

Pitanje je dakle koji je najbolji Solid State Drives veličine oko 120 GB na našem tržištu kad se uzme u obzir cena / ono što korisnik dobija

Ja bih na ovo samo dodao da bi bilo dobro da se uzme u obzir i to da li su SSD-ovi async ili sync...
Može i nova tema pod ovim imenom pa da slabije upućeni korisnici imaju objašnjenje u čemu je razlika a odmah ispod toga da se navedu (u dve tabele) koji su to modeli SSD-ova async a koji su sa sync nand...
 
Ako za Samsung pise da je 250/220 a za ADATA 550/510,
za koliko ce ugrubo da se ucitava Starcraft2 nivo brze nego na Samsungu?
2x?
 
Ucitavace se podjednako na oba drajva jer im je vreme pristupa isto.
 
SC2 mogu slobodno da kazem se isto ucitava i na X25-M i na C300 koji je na eSATA u laptopu (samim tim sporiji skoro duplo). To je jedina igra za koju trenutno i mogu da kazem nesto konkretno oko loadinga :D
 
SC2 mogu slobodno da kazem se isto ucitava i na X25-M i na C300 koji je na eSATA u laptopu (samim tim sporiji skoro duplo). To je jedina igra za koju trenutno i mogu da kazem nesto konkretno oko loadinga :D

I jesi primetio razliku u loadingu izmedju HDD i SSD?
 
Sad cu da ga stavim na HDD da probam, jer ja nisam imao HDD u racunaru vec skoro 3 godine. Izmedju SPORIJEG i BRZEG SSD-a nisam video nikakvu razliku.
 
saces vidis kad gi stavis na hdd ;)

ima da pomislis da je nesto neispravno jer TAKO DUGOOOO ne pojavljuje se nista... :d
 
Poslednja izmena:
Zez :( Ja nemam obican HDD. Imam externi USB2 i encrypted laptop HDD (eSATA).
Na oba se primecuje da je primetno sporiji load. Za USB2 to i ocekujem (neuporedivo je...), a za ovaj obican lappy HDD sto je encrypted, mislim da TrueCrypt vise vuce nego brzina HDDa. Nemam kako da ga prebacim sada u non-encrypted.
 
Porucen 470 :)

Sa slascu cu da izbacim ova dva prdavca od 40gb...
Javljam utiske kad legne u makinu ;)
Vi napisite sa kojim bench testom da ga probam.
 
Prvo pomislih samo AS-SSD da vidis da je sve u redu, a onda se setih da nismo imali S470 na forumu do sada :)
Prvo slikaj kamerom svoj uzitak prelaska sa prdavaca na SSD, da poredim sa prelaskom sa P3 na quad-socket i7 :) Mislim da ce biti tu negde? :D


Gledacu da nadjem obican HDD ili da nekako prebacim sa ovog enkriptovanog HDD_a da isprobam SC2 loading.
 
Hehe,pod prdavcima sam misliio prevashodno na velicinu :D
 
HDD ili SSD od 40GB?:)
 
A to je vec drugo :)
 
Porucen 470 :)

Sa slascu cu da izbacim ova dva prdavca od 40gb...
Javljam utiske kad legne u makinu ;)
Vi napisite sa kojim bench testom da ga probam.

Moze CrystalDiskMark i AS-SSD pa oba okaci da vidimo :)
 
Evo slike mog Samsunga 470 256Gb.

 
Poslednja izmena:
Uopste nije lose malo je sporiji u 4k al nije strasno :)
 
Nazad
Vrh Dno