Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Nego da se manemo pisanja trivijalnih stvari,jer nista na zadnjoj strani nema veze sa temom..
Sta vi mislite koji su bolji drajveri ms ahci ili amd ahci...Posto sam na dosta mesta nasao da koriscenje amd ahci drajvera izaziva pad performansi,posle nekog vremena..Dok sa ms ahci to ne desava..Ima li ikakve istine u tome??

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk
 
Drži ti amd ahci, i veruj samo tvojim rezultatima.
 
Danke, mighty78! Odagnao si mi sumnje... Totalno sam se isparanoisao sinoc iako znam da brljaju redovno svi sa onime sto nam prikazuju...

Sorry za off ostalima.
 
Ne razumem se uopste oko SSD-a sem aktuelnih modela. Kupim recimo SSD 830 od 128Gb i instaliram svez Win7 SP1(u instalaciji create partition i install ili pre install format C: (Win7 to valjda automatski radi kada kliknem na install?)). Koliko sam razumeo treba mi Anchi driver(amd?), platforma intel recimo Z77. Cemu sluzi taj magician, da li mi je potreban uopste i dolazi na CD-u uz SSD? To je sve ili treba jos nesto da se uradi? Pratim temu od prve strane ;)
 
Proces instaliranja OS-a ti je isti kao i na HDD-u. Samo pre no sto instaliras OS trebao bi u BIOSu da umesto IDE stavis AHCI mode. To je manje vise to, kada instaliras OS onda bi mogao npr. da overis prvi post ove teme za neka dalja "tvikovanja".

Ono sto bi ti pojelo najvise prostora na SSD-u je hibernacija i page file. Ako imas dovoljno RAM-a, ili potpuno iskljuci ili svedi page file na neki minimum (tipa par stotina Mb). Te dve stavke umeju da pojedu 10GB+

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?239494-Sacuvajte-vas-SSD-ubrzajte-sistem
 
Proces instaliranja OS-a ti je isti kao i na HDD-u. Samo pre no sto instaliras OS trebao bi u BIOSu da umesto IDE stavis AHCI mode. To je manje vise to, kada instaliras OS onda bi mogao npr. da overis prvi post ove teme za neka dalja "tvikovanja".

Ono sto bi ti pojelo najvise prostora na SSD-u je hibernacija i page file. Ako imas dovoljno RAM-a, ili potpuno iskljuci ili svedi page file na neki minimum (tipa par stotina Mb). Te dve stavke umeju da pojedu 10GB+

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?239494-Sacuvajte-vas-SSD-ubrzajte-sistem

Hvala na informacijama, iscitacu komplet ovaj thread.
 
Ne razumem se uopste oko SSD-a sem aktuelnih modela. Kupim recimo SSD 830 od 128Gb i instaliram svez Win7 SP1(u instalaciji create partition i install ili pre install format C: (Win7 to valjda automatski radi kada kliknem na install?)). Koliko sam razumeo treba mi Anchi driver(amd?), platforma intel recimo Z77. Cemu sluzi taj magician, da li mi je potreban uopste i dolazi na CD-u uz SSD? To je sve ili treba jos nesto da se uradi? Pratim temu od prve strane ;)

Ako ces da vozis Intel platformu Z77, onda ti ne trabaju Amd drajveri :D, vec instaliras Intelove drajvere koji dodju iz plocu. ;)
Sto se tice instalacije win na ssd, kao sto ti je OCZ odgovorio je totalno isti kao na hdd-u, posle instalacije win ides na instalaciju drajvera za plocu, vga drajveri, pa onda pustis da win oceni komponente i tako zavrsi sa automackim podesavanjem ssd-a, tvoje je samo da islkjucis hibernaciju u page file.
 
Pitanje: kada će biti Intel 520 serije kod nas? Vidim da se u Mađarskoj može naći po povoljnim cenama a svi hvale 520 seriju da je odlična?
 
Koji ssd do 100e al najbitnije su mi perfomanse?
 
Generalno Samsung 830 64GB je najbrži drajv u kategoriji 60/64GB i mislim da mu je kod nas cena tačno 100€, tj. 11K dinara, ali ako želiš performanse skupi još para i gledaj 120/128GB SSD-ove.
 
Poslednja izmena:
Najbolji 120/128GB kod nas su ti reda veličine 17-18K.

Gledaj Samsung 830, Crucial M4, Kingston HyperX ili OCZ Vertex 3, eventualno Intel 520 ako se pojavi s normalnom cenom, u šta sumljam.

Po performansama su tu negde (bez namere da ulazim u rasprave :) )

Često se mogu kod nas naći i na akcijama kad im cena bude po 1000-2000 dinara manja.

Ja sam zadovoljan sa mojim 830 i M4, drugar kupio KHX i zadovoljan je, u principu bilo koji od pomenutih bi trebalo da ti bude OK.

Ako baš ideš na 60/64GB varijantu, preporučio bih ti m4 ili 830, a ne SF diskove, jer sam se na više primera uverio da SF diskovi u tom najmanjem kapacitetu dosta brzo degradiraju po pitanju performansi, mnogo primetnije od 120GB modela.
 
Poslednja izmena:
Gledaj Samsung 830, Crucial M4, Kingston HyperX ili OCZ Vertex 3, eventualno Intel 520 ako se pojavi s normalnom cenom, u šta sumljam.

Pa ne znam koju cenu mogu da mu stave, u Mađarskoj je 46000 ft, odnosno 157 evra po današnjem kursu. Samsung 830 je 2 evra jeftiniji.
 
Moze li bilo koji SSD u laptop?
recimo konkretno me interesuje Kingston Xyper X 120gb, za Toshibu Qosmio? Ima li posebna verzija za notebook_ove ili je svejedno?
Poz
 
Svejedno jedno je.
 
sad sam video najavu za Intel SSD 330, 120GB za nekih $149...

intel-330.jpg
 
Ovo je prihvatljivo :), samo to kod nas nema šanse. Opet mora da radi siva ekonomija i tetka iz Amerike :smoke:

Ne vezano za temu.

Drug iz Tehomarketa BG kaže da se očekuje ovih dana korigovanje cena Tv-a. Kaže počela da radi Mađarska :eyebrows:
 
hvala ljudi na brzim odgovirima.
kad instaliŠem nešto javljam...
pozz
 
Hmmmm..... pa i ne moze! Npr. mozda je neki SSD 12.5mm (ne znam za neki konkretan...) sto ne prihvata vecina laptopova. Vecina SSD-ova je 9mm i ide u vecinu laptopova.
Ali onda ima i deo laptopova koji primaju samo 7.5mm SSD - a takvi su i skuplji i malo ih je (SLIM varijante). Proveri u dokumentaciji za svaki slucaj, ali ako nije manji laptop, verovatno moze svaki SSD.
 
Evo za Kinstona HyperX kazu da je : "Dimensions: 69.85 x 100 x 9.5mm" , a za Toshibin laptop cu tesko naci spec's do koliko mm prima hardove.....
 
Koji SSD biste mi preporucili da potrazim i gde u USA? Idem jos malo..:)
 
Uporedi sa sadašnjim hdd-om u njemu. Startuj Crystal Disk info, pogledaj koji ti je model HDD-a i vidi na sajtu proizvođača tvog HDD-a njegove specifikacije.

Samsung 830 je standarne visine 7mm kao i intel 320 series tako da pašu u bilo koji model laptopa (provereno znam, imam oba :)

Evo za Kinstona HyperX kazu da je : "Dimensions: 69.85 x 100 x 9.5mm" , a za Toshibin laptop cu tesko naci spec's do koliko mm prima hardove.....
 
Hvala,
sutra mi stize lapatoPa... sad sam naoruzan informacijama. Pa prije instaliranja Win_a, prvo ssd u makinu...
 
Gde ima Intel 520 kod nas? Ili da kupim u Hungary...
 
@ alfaunits

Hvala druze za info..nisam te samo razumeo sta znaci unapred?:D

Posto se vracam tek u oktobru,da li je pametno to sad uzeti,ili cekati tamo neke njihove praznike zbog popusta ili jednostavno pred dolazak ovamo da pokupujem?
 
A ti si duze tamo? Onda gledaj kad naidju neki popusti... mislim da si tamo u doba back-to-school popusta.
Kad ces uzeti zavisi od tebe. Unapred = potrazi pre nego odes (ako ides na kratko).
 
Nikako m4, zašto bi uzimao najstariji i najslabiji (sporiji, običan NAND) model sa Marvell kontrolerom?!!

Kad si već tamo i možeš da biraš onda opadajućim redom:
Od Marvell-a: Corsair performance pro, Plextor PX-M3 (S ili P), Plextor PX-M2P.
Od SF-a: SanDisk Extreme, Intel 520, OCZ MI, Patriot Wildfire.
To bi bar moj izbor bio, Corsair performance pro nažalost još nije bio na stanju kad sam naručivao moje, a Plextor ni u najavi; ali zadovoljan sam i ovako.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno