Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Ovo se desavalo na Linux kernelu samo. Ali mnogi koji nisu redovno patch-ovali svoje sisteme su iskusili ovo gorko iskustvo. Tako da TRIM prakticno ne radi na GNU okruzenju i verovatno to mu vremenom degradira performanse ali uz prisustvo bug-a koji tri puta ispravljaju nikada nisi nacisto.

Postoji li kakvo resenje?
Ne koliko je meni poznato - jer su Kernel maintainers eksplicitno banovali skoro sve SSD proizvodjace da ne rade TRIM.
 
Poslednja izmena:
Ko ima Patriot Blast 120GB PBT120GS25SSDR da bi ostvario pune brzine preporucujem Intel Rapid Storage Technology Version 12.9.4.1000111.PNG

test 3.PNG

Probao sam druge verzije i izlazi plavi ekran INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE , dok bez tog drajvera sa Microsoftovim(Standard SATA AHCI Controller) Read ide samo do 200 i nesto , kao da imate Sata 2 bukvalno.
 
Intel RST prave problem u mom slučaju, tako da ne smem da ih instaliram.
 
I za Intel RST ti treba Windows i Intel chipset = neprakticno za mnoge.
 
Meni su ocajne brzine ako nemam Intel® Rapid Storage Technology (Intel® RST) , imam jedno pitanje , zasto mi je stalno temperatura na Patriot Blast 30 stepeni , nebitno da li je HDtune , Hwmonitor ili Hard disk senteniel:

jjjj.PNG

Vec 7 sati mi je ta temperatura , ni gore dole ne ide.
 
Pa toliko je obicno temperatura za SSD.
Porucih i ja taj Patriot. Videcemo kako ce da radi u odnosu na mrtvi V300 od 60GB.
 
Meni su ocajne brzine ako nemam Intel® Rapid Storage Technology (Intel® RST) , imam jedno pitanje , zasto mi je stalno temperatura na Patriot Blast 30 stepeni , nebitno da li je HDtune , Hwmonitor ili Hard disk senteniel:

Pogledajte prilog 194277

Vec 7 sati mi je ta temperatura , ni gore dole ne ide.
I meni je to cudno. Ali isto je i na Ignite. Ocigledno to ni ne radi kako treba, uvek je zakucan na 30c, cak i kada ga i nakon cold boot-a.
 
Budžet SSD-ovi nemaju termalnu sondu, stara vest....

A preporučena verzija IRST-a ovisi od chipset-a, a ne od SSD-a.
 
Pa obicno u radu kod mene Mushkin se drzi malte ne non stop na nekih 24c a hdd je na oko 27c to je to, mozda stepen ili dva vise kada su vrucine.

Sve zavisi od kucista i pozicije ssda u njemu, npr meni intake vent bije direktno na ssd i hdd.
 
Budžet SSD-ovi nemaju termalnu sondu, stara vest....

A preporučena verzija IRST-a ovisi od chipset-a, a ne od SSD-a.


Nemaju senzor? Lele... pa kod kineza termalni senzor je 1 evro sve sa postarinom... za njih bi bilo 0.1 cent verovatno.
Pa normalno. Intel chipset = IRST.
 
Pa normalno. Intel chipset = IRST.

Nisam na to mislio, naravno da je za Intel chipset.
Nego sam mislio na verziju chipseta i preporučene verzije, npr. za seriju 6 - 11.xx, za sedam 12.xx, za obe nikako iznad 13.xx, za od 8, 9 13.xx, 10 14.xx, za 8 i 9 može već i 14.xx itd.
I to ako se ubaci noviji FW/ROM IRST, jer nije preporučljivo da FW/ROM nisu iz iste serije kao i IRST, uz važeće limite koje sam iznad naveo (probao sam u moj Z77 da ubacim 14.xx, nije se baš volelo :)).
 
Samsung napravio SSD od 16TB, nije bas bestbuy doduse :)
Ko zna koliko bi stalo u 5,25".
"My god, its full of bits!"
 
Nisam na to mislio, naravno da je za Intel chipset.
Nego sam mislio na verziju chipseta i preporučene verzije, npr. za seriju 6 - 11.xx, za sedam 12.xx, za obe nikako iznad 13.xx, za od 8, 9 13.xx, 10 14.xx, za 8 i 9 može već i 14.xx itd.
I to ako se ubaci noviji FW/ROM IRST, jer nije preporučljivo da FW/ROM nisu iz iste serije kao i IRST, uz važeće limite koje sam iznad naveo (probao sam u moj Z77 da ubacim 14.xx, nije se baš volelo :)).

Koji ja da stavim IRTS ? :D :D :D

04.03.2016..jpg 04.03.2016. 850 EVO bez IRST.jpg
 
Poslednja izmena:
Za poslednji Z170 čipset zadnji 14.xx :)
 
Poslednja izmena:
Kako sporiji? Dobio si bolji rezutat za 4k. To se trazi ;)

Mada situacija je takva da je razlika manje vise na nivou "statisticke greske"...
 
Nisam na to mislio, naravno da je za Intel chipset.
Nego sam mislio na verziju chipseta i preporučene verzije, npr. za seriju 6 - 11.xx, za sedam 12.xx, za obe nikako iznad 13.xx, za od 8, 9 13.xx, 10 14.xx, za 8 i 9 može već i 14.xx itd.
I to ako se ubaci noviji FW/ROM IRST, jer nije preporučljivo da FW/ROM nisu iz iste serije kao i IRST, uz važeće limite koje sam iznad naveo (probao sam u moj Z77 da ubacim 14.xx, nije se baš volelo :)).
IRST polomi BitLocker u kombinaciji sa hardverskom enkripcijom kao na Samsungu. Ne znam da li su rešili, ali sam našao i teme o tome. Doduše, nakon što sam se opekao.
 

Edit:
Meni sporiji sa instaliranim IRST ... :eek:
Pogledajte prilog 194315 Pogledajte prilog 194316

Prilikom instalacije drajvera sa cd-a su stavljeni neki intalovi drajveri za raid, ne verujem da ih je pod nekim drugim imenom stavio.

Sto ja ne gledam, ovo gore su sve rezultati sa IRST, bio je IRST instaliran sa CD od drajvera.
ccccc sram da me bude...
Evo rezultata bez IRST:
05.03.2016.  850 EVO 250GB bez IRST.jpg 05.03.2016. as-ssd  850 EVO 250GB bez IRST.jpg
 
Kakav li je ovaj nov silicon power sto emmi prodaje za 7000din. To je dzabe stvarno, malo pre sam video da su izbacili na fejsu
 
Pa dobro da li je mozda S55 noviji od S60, pa su tako mozda popravili neke stvari?
 
Poslednja izmena:
Немој да буде опет....за оне са јефтинијим улазницама.... лошији контролер :d
 
Ima li neko iskustva sa penutim S55 što je u emmi na akciji? Nisam planirao zamenu dok ne menjam PC, ali po ovoj ceni što da ne.
 
Jesmo li toliko bogati da uzimamo dugotrajnu robu jeftino?
Zasto je jeftino?
Sta je to unutra?
Ako nije kontroler problem, da li ce memorija biti?
Koji je kontroler sada u masovnoj proizvodnji a koji je bio kod ovog sto ga je zagledao za novine?
 
Poslednja izmena:
Da li se isplati kupovati Patriot Blast 120GB? Kakav je kontroler?
Juce mi je otisao HDD i sada mi hitno treba HDD/SSD, da premostim dok ne kupim novi laptop. U pitanju je Lenovo G550.
Dobar je, ako možeš da uzmeš od 250GB još bolje. Nemoj da uzmeš greškom Blaze.
 
Nazad
Vrh Dno