Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Ima razlike MZ-7TD120BW je sporji... njega prodaj. Lakoca prodavanje je ista, cena je drugacija.
 
Hvala!

:wave:
 
kakav je ovaj novi crucial BX 100 250gb , u odnosu na MX ,

takodje , zna li neko nešto za patriot blaze 240gb ?
 
Taj BX je neka budžet varijanta i ja bi ga preskočio.
Idi na sigurno, mx ili samsung.
 
I Transcend SSD370 i Crucial BX100 su budžet od već budžet varijanti SSD (EVO i MX) sa četvorokanalnim kontrolerom (normala je 8+). Ma šta god ko pisao dalje od takvih, uostalom pogledaj 4-K...
 
Pa sta da kupim onda ? Stvarno mi se gubi smisao da za 120gb dajem 12000 ... a vidim MX100 od 256gb je 14 000 . Bas ne znam sta da radim ... Jer vi kada pricate o samsungu pricate o ovim cenama sa KP ?
Da li je ovaj Samsung 840 evo 250 gb Best Buy za 100e ?
 
Poslednja izmena:
Jel moze preporuka za neki dobar SSD od 240-256GB preko KP/madjarska varijante?
 
Dok god možete da ga nađete u prodaji MX100 256GB. Ako vam treba nešto bolje onda Samsung 850 Pro. Tu se priča završava.
 
Sta kazete za Samsung 850 evo?
 
Više puta spominjano... Prilično dobar izbor ako se uzima od Mađara... iz naših radnji, onako. Ja uzeo i za sada prezadovoljan.
 
bolji izbor od cruciala samo u vrlo,vrlo specificnim pro i prosumer uslovima.u svakom drugom slucaju crucial je mnogo pametniji izbor,zbog cene.milion puta pisano na temi.
 
Al meni se digne patka da uzmem 850 pro :D i onda je on "najbolji" izbor jer mi se tako hoce...
 
Mada da ti ga zamene za neki drugi, verovatno ne bi ni primetio. [emoji14]
 
Sta mislite o ovom SSD:

Silicon Power S80 120gb?
 
ako nije znacajno jeftiniji od konkurencije,ne vredi.
 
Pošto su cene u domaćim maloprodajama dostigle neprihvatljiv nivo odlučio sam se da uzmem preko madjara ssd. E sad imam nekoliko nedoumica oko kojih bi mi trebalo mišljenje nekog stručnijeg od mene. Kolika je razlika u realnom radu između verzija od 128gb i 250gb i da li se isplati čekati crucial mx200 ili uzeti sada samsung 850 evo? Da li će biti razlike u ceni i dugotrajnosti? Takodje, na koliko upisa i ispisa je deklarisan životni vek tih diskova, pitam jer po meni između ostalog i to igra ulogu u odluci da li ići na 128gb ili 250gb?
 
Poslednja izmena:
http://techreport.com/review/27062/the-ssd-endurance-experiment-only-two-remain-after-1-5pb/4

sto se tice razlika u realnom radu izmedju 120gb i 250gb modela najcesce su razlike u brzini upisa (ponekad znacajne),redje su znacajne razlike u iopsima,4k i at-u.u prevodu,ako nemas realnu potrebu za ogromnim upisom,tj ssd bi koristio za regularnu desktop voznju (surf,igre,filmovi...) nista te od toga ne zanima,gledas samo gb/e odnos.

sto se tice novog cruciala,ja ga ne bih cekao,sumnjam da cem sem bolje cene doneti ista drugo vredno pomena.iscimaj madjare jel' imaju mx100 256gb i koja je cena naspram sljamsunga,i uzmi jeftiniji.
 
Ne kupuj nista kod nas u ovom momentu. Cene su mafijaske.
 
uzmi samsung 850...
 
Taman sam se odlučio i onda bombaš ostavi onaj link. Hmm koliko je realno očekivati da će stvarno doći do tako drastičnog pada cena u skorijem periodu?
 
kod nas tesko.a i sumnjam da ce na kraju biti neka prevelika razlika,zbog skoka dolara i kod madjara.
 
Racunaj sa cenom, dolar + 20%, pa kako se zalomi kod nasih uvoznika...
Sve je definitivno poslupilo zbog rasta dolara u odnosu na evro.
 
Odlučio sam da ne čekam i da kupujem sad. Cene su 95e za crucial mx100 256gb i 110e za samsung 850 evo 250gb. Po vama je isplatljivije ići na crucial? Čitao sam da samsung usled drugačijeg kontrolera na manjim diskovima ima prednost u brzini, koliko je uočljiva i koliko bi trebao da se obazirem na činjenicu da samsung ima 5 godina garancije a crucial 3?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno