Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Koliki je boost za isti ssd samo duplo veceg kapaciteta..recimo samsung 830 od 64 i 128gb?

Veliki veruj a i nije bas "samo", a pogledaj i sam testove ili samo screen shoot-ove po netu. A mnogo je manja razlika 128-256.
I ovo nije samo za Samsunga vec za svaki SSD.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Veliki veruj a i nije bas "samo", a pogledaj i sam testove ili samo screen shoot-ove po netu. A mnogo je manja razlika 128-256.
I ovo nije samo za Samsunga vec za svaki SSD.
SF nije toliko pogodjen manjim kapacitetom.
 
Kako nije?!
Mislim u citanju i nije, ali u pisanju jeste. Bar koliko sam ja uvideo..
 
SF baš jeste pogođen malim kapacitetom, to jest kod njega se baš brzo degradiraju performanse. Kod većih drajvova nije toliko izraženo, ali baš za SF nije preporučljivo uzimati 60GB. 830 ili M4 se daleko bolje snalaze s manjim brojem NAND čipova od SF-a. Ko baš želi SF, ne treba da gleda diskove ispod 120GB.

EDIT: čak je i poznati sajt tradicionalno naklonjen SF-u u poređenju SSD-ova veličini 60/64GB preporučio alternativu.
 
Poslednja izmena:
:D
Car ceka c500 garant, sta ce mu "bolji" od c300 koji sada ima...
 
Može li jedno "unbiased" mišljenje? Gledam SSDove - razlika u ceni od između SSD SATA3 128GB Crucial M4 i SSD SATA3 120GB OCZ AGILITY 3? OCZ je jeftiniji 2300 dinara... Da li Crucial stvarno vredi doplate? Znam da OCZ ima SandForce2, da li su problemi stvarno rešeni?
 
Može li jedno "unbiased" mišljenje? Gledam SSDove - razlika u ceni od između SSD SATA3 128GB Crucial M4 i SSD SATA3 120GB OCZ AGILITY 3? OCZ je jeftiniji 2300 dinara... Da li Crucial stvarno vredi doplate? Znam da OCZ ima SandForce2, da li su problemi stvarno rešeni?

Jesu
 
Može li jedno "unbiased" mišljenje? Gledam SSDove - razlika u ceni od između SSD SATA3 128GB Crucial M4 i SSD SATA3 120GB OCZ AGILITY 3? OCZ je jeftiniji 2300 dinara... Da li Crucial stvarno vredi doplate? Znam da OCZ ima SandForce2, da li su problemi stvarno rešeni?

M4 jeste nešto brži od Agility-ja u pojedinim stvarima, da li to tebi dovoljno znači da daš tih 2300din ili ne, to znaš samo ti. Za prosečnog kućnog i nezahtevnog korisnika, razlika u brzini se u praksi ne primeti, već samo u benchmarcima. Što se problema sa SF2 tiče, rešeni su.
 
... razlika u ceni od između SSD SATA3 128GB Crucial M4 i SSD SATA3 120GB OCZ AGILITY 3? OCZ je jeftiniji 2300 dinara... Da li Crucial stvarno vredi doplate? Znam da OCZ ima SandForce2, da li su problemi stvarno rešeni?

Ono sto m4 u odnosu na sve sf22xx ssd-ove ime je mnogo bolji (brzi) trim i mnogo agresivniji GC (garbage collection) pa moze bez problema i na sisteme koji ne podrzavaju trim...

Manje problema su imali m4 ( i c300 takodje) od sf12xx ili sf22xx ssd-ova ...

Problemi jesu reseni (izgleda) ...

Razlika u ceni od 2300 din ... pa postoji tu i razlika od 8GB u velicini ssd-a, treba izracunati i cenu po GB ...
 
m4 vredi doplatiti toliko.
 
Može li jedno "unbiased" mišljenje? Gledam SSDove - razlika u ceni od između SSD SATA3 128GB Crucial M4 i SSD SATA3 120GB OCZ AGILITY 3? OCZ je jeftiniji 2300 dinara... Da li Crucial stvarno vredi doplate? Znam da OCZ ima SandForce2, da li su problemi stvarno rešeni?

Ono sto je ovde vazno jeste da poredis lose diskove. tj. treba M4 da poredis sa Vertex3 ili slicnim a ne sa Agility3 koji ima ASINHONI nand, te mnogo je losiji (u testovima, a ovisno od upotrebe i u radu) od M4 ili drugih sinhronih SF.
 
Malo offtopic-a i tema za diskusiju: Agresivniji GC pored obezbeđivanja boljih performansi nažalost neminovno više skraćuje vek NAND-ova, a SF2xxx je ovde već u prednosti zbog kompresije, tako da bih tako u slučaju istih NAND-ova očekivao duži vek NAND-a kod SFxxxx diskova, što može značiti onima koji puno pišu po SSD-u (npr temp fajlovi za Photoshop i Premiere i sl.)
 
@mdm: nisam pratio toliko tehnologiju SSDova, zato i pitam početnička pitanja. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Koje je to probleme imao SF12xx?

Pa dobro, glavni problem im je "klub 60", opadanje brzine upisa zbog loseg/slabog trim-a ...
To im je uglavnom i jedini "problem"...
Bas smo se "preganjali" oko toga sto nas slagase i prevarise za performanse itd ...
 
Poslednja izmena:
I sta je zakljucak na kraju,jel to da m4 ispade best buy? ja bacio oko na samsunga 830 pa ne znam sad sta mi je ciniti?
 
Neces pogresiti ni sa kupovinom samsung-a 830, ali moja preporuka ti je m4 128.
 
koji ssd?

Hteo bi da uzmem neki ssd,pa mi samsung 470 serija od 256gb deluje primamljivo....
Zanima me da li postoji nesto sto bi mi se bolje slagalo uz konfu...

proc. AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+
mobo: Gigabyte GA-MA69G-S3H
RAM:2x1gb Kingmax KLCD48F-A8NI5
hdd: Seagate 500gb ST3500630AS
 
Posto tvoja maticna ploca nema SATAIII (6Gb/s) konektor nego samo SATAII - taj Samsung bi ti bio idealan, pod uslovom da ga jos ima kod nas povoljno.
Bolje (i jeftinije) od toga neces naci, tako da kupuj ako negde nadjes.
 
Poslednja izmena od urednika:
Jeftiniji od ta dva, koji nadjes blize mestu stanovanja ili do koga je lakse doci i kupiti ga ... mora se voditi racuna i o takvim detaljima ako hoces da biras "bolji" medju ta dva ... ;)
 
Patriot Pyro vs Patriot Torqx 2? Vredi li ~700din vise za Pyro?

Ili Torqx TRB za 7.139din?
 
Poslednja izmena:
Ne vredi dati nesto manje od 2000din vise za Pyro sa SF-om? Imacu podrsku za SATA3, ako to nesto znaci.
 
Samo za SE verziju, za obican (asinhroni) ne. I SATA2 ima da bude brzi. I SF samo ako je min 120GB pa da ima smisla, od 60 ima bas da bude kilav i sve bitne SF tehnologije pogasene (RAISE...).
 
Kako stoje stvari sa SATA3 120GB OCZ Vertex III Series nekih 17k ili vredi doplatiti za Samsung 830 koji je oko 2k skuplji ili gde se tu uklapa Crucial M4.
OCZ V3 takodje ima sinnhronu memoriju.
 
Samo za SE verziju, za obican (asinhroni) ne. I SATA2 ima da bude brzi. I SF samo ako je min 120GB pa da ima smisla, od 60 ima bas da bude kilav i sve bitne SF tehnologije pogasene (RAISE...).

Znaci, Torqx TRB je zlatan za 7.139din. A ako odlucim da dam vise novca, sta je bolje Pyro SE 60GB ili Crucial M4 64GB? Posto im je cena slicna.

Mada opet... 3000din su skuplji od TRB-a... Vredi li tu razliku? :)

Izvinjavam se sto zapitkujem, nisam hardver pratio 3 godine...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno