Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Taman je 120 za sistem, imam HDD na desktopu pa mi ne treba veci, mislim nije da ne treba nije zgoreg nego nemam novaca trenutno za bacanje..
A uzimam zato sto je konj opet crkao, mozda se i secas, komentarisao si : https://forum.benchmark.rs/showthread.php?424108-Crkavanje-SSD-a-simptomi
Dakle posle 6 meseci rada ponovo je otkazao ne vidi se u biosu itd.. Ne mogu vise bez desktop racunara pa moram da uzmem neki da osposobim masinu za rad. Imam na lap topu terabajt HDD i drzim backup i tu ali ne mogu bez desktopa i da vucem lap top sa posla kuci skoro svaki dan, tako da mi je hitno nesto da uzmem a nemam ni tih 3000 trenutno iskreno no snasao bih se.
 
Kakav portable ssd sa aliexpresa bez garancije njemu treba za Windows SSD.
 
Marvell 88SS1074 koji ima Kingston SSDNow UV400 iz 2014 godine bolji od Phisona S11?
 
Kingston A400 120GB Phison S11 ili Silicon Motion SM2258XT ima.

Kingston UV400 120GB ima Marvell 88SS1074.
 
Ja jedino sto vidim po ''specifikacijama'' ( ne mora da znaci da je tako ) da ima brzih u upisu i citanju do 3500 din od pomenutih ali kako sam rekao sto se tice kontrolera pojma nemam. Idem da vidim sta ima u ovom trenutku u radnji i uzecu onda Kingston A400 ako je vec tako.
 
@Zekovic, da, bolji je (cak i uz to da kod kingston nije u najboljoj svojoj izvedbi, cak je usporen, sve jedno je bolji). Uz taj marvell ide i dram cip, dok phison s11 je dramless. Ako je kontroler stariji, ne znaci da je losiji, vec se gledaju specifikacije i testovi. I phison s10 je bolji od s11.

upd. @Animal, pogledaj ovaj post https://forum.benchmark.rs/showthre...SD-preporuka&p=5596590&viewfull=1#post5596590
Ako ima a400 sa phison s11 - mozes i njega, cisto radi ustede, ali uv400 sve jedno ima nesto bolji kontroler, nije toliko bitno na tako malom kapacitetu, ali eto
 
Poslednja izmena:
Kupio sam A400 i pocinje sa SBFK.
Meni nisu performanse toliko bitne ne jurim sada svetske rekorde, mnogo bitnije mi je da kontroler bude pouzdan i ne crkava kako mu se navije i ne brljavi kao ovaj sto me zeza na ovom Corsair-u.
 
To je Phison 11 i ok je. Ja sam ih 20-30 do sad ugradio i svi rade ok.

Bi sta bi sada, videcemo, u sustini malo je falilo prvi put da naucim da ne drzim bitnije podatke na SSD-u jer je iz kovcega ustao posle 5 dana i proradio, sad me briga i da crkne imam 3 godine garanciju vratim i cao samo je cimanje oko cekanja da ode u servis pa da dijagnostifikuju kvar pa da vrate itd zato sam zeleo pouzdaniji da ne crkava kada mu se navije nista vise. Vreme ce pokazati.
 
Ja imam Patriot Burst sa Phison S11 i vec godinu dana skoro lepo radi , ne bi trebalo da bude problema sa tim kontrolerom , mozda jeste slabiji od S10 ali ne znam jel se neko zalio na ovom forumu da mu je otkazao , barem se ja ne secam.
 
Naleteh na oglasima na Samsung 850 PRO ali bez garancije, izašao me sa poštarinom 6000. Znam da sam mogao da dodam malo pa kupim nov EVO ali nisam mogao da odolim kad sam video koliko malo upisa ima, nadam se da mi garancija neće ni trebati.
SM.png CDI.png
Prvi test odradio i rezultati bili slabiji nego što treba, ispostavilo se da partition alignment nije bio kako treba
CDM.png
Obrisao particiju, napravio novu, razlika drastična
CDM2.png as-ssd-bench Samsung SSD 850  23.10.2018. 12-52-53.png
Jel ovo sve kako treba, upalio sam overprovisioning, jel treba još nešto da čačnem?
 
Koji je trenutno best buy ssd od 480gb?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Naleteh na oglasima na Samsung 850 PRO ali bez garancije, izašao me sa poštarinom 6000. Znam da sam mogao da dodam malo pa kupim nov EVO ali nisam mogao da odolim kad sam video koliko malo upisa ima, nadam se da mi garancija neće ni trebati.
Pogledajte prilog 259450 Pogledajte prilog 259454
Prvi test odradio i rezultati bili slabiji nego što treba, ispostavilo se da partition alignment nije bio kako treba
Pogledajte prilog 259451
Obrisao particiju, napravio novu, razlika drastična
Pogledajte prilog 259452 Pogledajte prilog 259453
Jel ovo sve kako treba, upalio sam overprovisioning, jel treba još nešto da čačnem?
Ma super, ne čačkaj mečku.
 
Kingston SSD KINGSTON 480GB ima da se nadje po prodavnicama za 9.000 dinara sad da li je best buy ne znam , sto se tice 512GB modela ima AData ASU800SS-512GT-C 512GB za 11.000 dinara , ovo ne pricam za madjare nego domace prodavnice , naravno da je kod madjara drugacije.
 
@MightyOutlaw, domace radnje sata\m2.sata - crucial mx500, nvme - adata sx8200
 
Hvala na predlozima, ali taj mx500 mi je sa cenom jako blizu evo 860 kod madjara. Jel ima neki jeftiniji best buy :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Hvala na predlozima, ali taj mx500 mi je sa cenom jako blizu evo 860 kod madjara. Jel ima neki jeftiniji best buy :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Pa onda uzmi kod madjara 860.. :D Mada taj Crucilal je super i jos imas 5god domace garancije... E sad ako ti je bas frka sa parama, onda cekaj neki jeftiniji predlog... :)
 
Znam da nije tema

Kingston a400 480gb
Adata su650 480gb
Apacer panther as340 480gb

Sta je najbolje od ova tri?
Svi su manje više oko 9k din sa domaćom garancijom.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nisam jos cuo na ovom forumu da je nekom riknuo Kingston a400 a mnogi su ga uzimali.
 
Ima vreme :)
 
E kad si ga vec pomenuo (a400 240gb Phison), imam ja problem. Trebali mi podaci sa starog harda pa sam se prebacivao sa ssd-a na hard i nazad. Nece vise sistem da podigne sa ssd-a ili tera auto recovery ili posle post-a samo pise press ctrl+alt+del.A pre toga mi je zamrzavao komp kad uspe da podigne sistem sa ssd-a. Jel zna neko sta sam mu uradio?
Kupio sma ga pre 20 ak dana, nije radio vise od 3 dana.
 
Nazad
Vrh Dno