Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Kako god. Ja sam dao gore savete za bolje modele. Phison s11, sm2258xt i jos par low end dram less kontrolera su sad postali koliko toliko nepotrebni, kad za malo vise novca se kupuju ssd sa boljim kontrolerima uz dram.
 
Samo ti znaš svoje potrebe i raspoloživa sredstva; tj. koliko para toliko muzike kao za sve.
Niko ne može odlučiti umesto tebe!
Lično nikada ne idem na Low end, pre i sačekam da skupim nego da se zeznem i kajem, ali to sam ja...
 
Pa, uzeo bih neki od 240Gb, ali da ne bude low end.
Prosle godine sam uzeo taj A400, i nisam zadovoljan, pa ne bih da se opet prevarim.
Do 5000 bih dao, za neki od 240.
 
Pa za taj novac da juris uv500 kao sto ti je Caridze reko.

Ja imam ovaj Gigabyte sto si ti hteo i zadovoljan sam s njim ali ne igram igrice pa nisam merodavan.
Burazer igra igrice ali kod njega je samsung 850 i Crucial mx500 i nema zamerke jos uvek.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
 
SSD SATA3 250GB Samsung 860 EVO V-NAND 550/520MB/s, MZ-76E250B da li je ok za normalnu upotrebu i da radi bar 5 6 godina bez problema, kupio Kingston uv 400 pre 2 godine i vreme je za zamenu jer po sentinelu mu ostalo 20 health-a sa tendencijom padanja....

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Sentinel nije niamlo merodavan za prognozu zivotnog veka ssd-a, pogtovo starije verzije.
860evo je naravno bolji od uv400 ali ako menjas samo zbog tog sto ti je u sentinelu izaslo da mu je "zdravlje" samo 20%, a problema u radu nemas, onda ustedi pare i ne kupuj novi ssd vec koristi stari, pogotovo ako su iste velicine (240-250GB).
 
Dal je normalno da se jeftini ssdovi toliko drasticno uspore posle 6 meseci?
U pitanju je Crucial BX 500 240gb, trim i ahci ukljucen od pocetka fabricki i evo primecujem zadnjih par meseci butovanje zna da potraje i troduplo duze u odnosu kad je bio nov, nekad otvaranje foldera zna da potraje 5-10 sekundi. 100gb je prazno.
Loadavanje u igrama je u redu.
Niko ovde na forumu nije spominjao usporavanje
 
Poslednja izmena:
Ne 100gb prazno.
Iskljucio sam superfetch i page file sad. Videcu dal ce to pomoci.
Mislim da nema sta drugo da uradim. Ako neko ima predlog nek napise. Da podsetim ahci i trim ukljuceni od pocetka.
 
Poslednja izmena:
Dal je normalno da se jeftini ssdovi toliko drasticno uspore posle 6 meseci?
U pitanju je Crucial BX 500 240gb, trim i ahci ukljucen od pocetka fabricki i evo primecujem zadnjih par meseci butovanje zna da potraje i troduplo duze u odnosu kad je bio nov, nekad otvaranje foldera zna da potraje 5-10 sekundi. 100gb je prazno.
Loadavanje u igrama je u redu.
Niko ovde na forumu nije spominjao usporavanje

Nevezano za disk, normalno je da se nakupi stvari na sistemu, mesecima nakon instalacije, pa da se uspori butovanje. Pored standardnih stvari i Windowsovog brljanja sa registrijem, ima i dosta programa koji se instaliraju tako da se podižu pri bootovanju, pa će i to uticati - sve ovo se može proveriti, šta je učitano/pokrenuto pri pokretanju sistema.
 
10s za otvaranje foldera, pa toliko ne traje ni sa hdd. Preinstaliraj sistem, nije to do ssd-a.
 
Kod mene cold boot Documents foldera do dve sekunde max, inače se podiže u milisekundama. Boot time Windowsa takođe minimalan. Kingston A400 480GB, W10 LTSC. Dok Windows nije završio indexing je bilo problema, sada bolje radi. Još uvek zna da zariba kada je opterećen tj. radi nešto intezivno u pozadini što nisam očekivao od SSDa. Mislio sam da oni mogu mnogo više pararelnih upisa operacija da podrže u odnosu na HDD.
 
Drustvo, moze preporuka za neki ssd za ~50€?
Zapalo mi je za oko sledece:
Kingston A2000 m.2 od 250gb (oko 5400),
Kingston A400 od 480GB (oko 6800) , i Samsung 860 evo V-NAND od 250GB (oko 7000)
Svaki predlog je dobrodosao... Hvala :)
 
Drustvo, moze preporuka za neki ssd za ~50€?
Zapalo mi je za oko sledece:
Kingston A2000 m.2 od 250gb (oko 5400),
Kingston A400 od 480GB (oko 6800) , i Samsung 860 evo V-NAND od 250GB (oko 7000)
Svaki predlog je dobrodosao... Hvala :)

Koliko prostora ti sad koristi OS sa svim instaliranim programima (& igrama)?
 
^
Od 120GB zauzeto mi je ~60GB, ali su mi svi ostali podaci (muzika, fotke, dokumenta) na HD-u... Zato ne bih isao na ispod 240GB.
 
^
Od 120GB zauzeto mi je ~60GB, ali su mi svi ostali podaci (muzika, fotke, dokumenta) na HD-u... Zato ne bih isao na ispod 240GB.

Ako ti sve što redovno koristiš staje u 120 GB, uzmi EVO 860 od 256 GB.
Mada, prostora nikad dosta. 500 GB je 3000 više.
 
Da li je bolje uzeti Kingston UV500 ili Gigabyte GSTFS31240GNTD od 240gb?
 
Isplati li se za 60ak evra ovaj Intel 660p od 512gb?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Da, vidim da je brzi nesto i isto ima petogodisnju garanciju. Hvala na predlogu.
 
Proverio sam temperatura ssd 970 evo plus je u idlu 50C da li je to ok. Još jedno pitanje prilikom montaže ssd-a primetio sam da je ssd uglavljen u ležište samo sa jedne strane i da je pritisnut sa hladnjakom i na drugoj strani zavrnut šraf. Da li je posebno trebao da se zavrne šraf na drugu stranu ssd-a pre nego se poklopi sa hladnjakom ili to nije važno dovoljno je da ssd bude pritisnut hladnjakom i fiksiran šrafom sa druge strane.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Pa piše valjda u uputstvu za ploču, zašrafi sve što ima da se šrafi. Ne zaboravi da skineš foliju između heat pad-a i SSD-a ako ima.
 
Sta radite sa nalepnicom (sa imenom i podatcima) na ssd-u (960, 970) nju ne skidate, preko nje stavljate hladnjak(e) bilo da su zasebni ili u sastavu ploce?
 
Imam one samolepive hladnjake za vram. Dal mogu oni da posluže za hlađenje nvme?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno