Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

patriot scorch trenutno dabluje kao jedini razuman izbor,koliko ovako na brzinu pogledah.cene čak i kod nas su relativno okej,kod mađara nešto povoljnije i to je nekih svega par evra razlike naspram ponude polovnjaka na kp.

e sad,tebi piše lokacija da je rusija,lokalno tvoje tržište ne možemo da znamo,ali u globalu standard kingston patriot eventualno transcend bi trebali da budu u toj nekoj BB klasi.sve zavisi od cene naspram kapaciteta,tržište se umnogome konsolidovalo i nema jasnih krševa za izbegavati,bar kad je nvme u pitanju.kingspec/kingdian i sl 'kinezi' nisu toliko jeftiniji da bi opravdali rizik,bar kod nas,ne verujem da je nešto puno različito i tamo...
Baš zbog te šume u ponudi rešio sam da postavim pitanje. Da, živim u Rusiji i uglavnom naručujem sa alija (pošto su pošiljke u Rusiju free a nema ni carine ni PDV-a). Trenutno, zbog igara sa cenom nafte, rublja je pala i Kinezi su odmah korigovali cene pa je sada jeftinije kupovati ovde u radnjama.
Našao sam Transcedent od 240gb za nekih 40€. Ne znam da li on vredi te pare?
 
ja sam imao samo iskustva sa OEM njihovim drajvovima,i svi su više nego okej.

edit: sad sam video da si linkovao sata ne nvme...obrati pažnju šta ti ploča ili laptop podržavaju,nije isključeno da nvme može a sata ne,znam i takvih slučajeva.što se tiče dal' jedno ili drugo,ja bih išao na nvme pre jer razlike u ceni nisu više velike,a opet za nvme moraju da idu bolji čipovi i neki keš,mada se uvek treba proveriti za tačan model...
 
Poslednja izmena:
Stigao danas ssd od mađara. Poslao mi dečko i kopiju računa gde se vidi da je ssd kupljen 26.05 pa imam full 5 godina garancije.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Koji ssd 120gb da kupim?
Ili koji da ne kupim [emoji39]

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ja sam uzeo na preporuku Kingston KC600,sutra stize pa cu videti kakav je.6000 din sa postarinom.256gb je
 
Ja samsung uzeo od onog što prodaje za 9 vajferta na kp.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Onda ih dobro uporedi, nije svejedno kod tih jeftinijih...
 
Mislim da je KC600 jeftiniji od MX500 I 860EVO, tako da slobodno narucujte.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Svejedno, koji god od ta 3 da uzmes neces pogresiti.
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Imaš pm.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Šta bi preporučili od M2 NVME 512/1TB
 
u radnjama samo scorch ima iole realnu cenu.kod mađara ti je manje više svejedno,standardni favoriti su u par evra,pa biraj po ukusu.polovno je složena tematika...
 
Poslednja izmena:
A NVMe nije SSD?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Danas sam uzeo KC 600/256 u prodavnici čije ime počinje sa M, a asocira na površinu na kojoj sada čitaš ovaj tekst.:d
Sutra ću ga ugraditi u računar, pa ako stignem, napisaću koju...
Inače, jako dobra cena za keš, proveri.
 
I ja kod njih :) i ako gledam na telefonu :) danas tj jutros sam uzeo
 
SATA data cable i eventualno 2.5" na 3,5" adaoter.
 
verovatno misliš na eksterno 2,5'' kućište (usb) da bi mogao u slučaju apgrejda npr laptopa sa samo jednim mestom za 2,5'' disk da ga zapravo i odradiš,i ideja je da stari hdd ti ostaje u tom kućištu i faktički dobijaš eksterni hdd.

zilion je načina da se reši ova problematika,dal' ti treba ili ne zavisi od tebe,ja bez eksternog diska ne mogu da zamislim petljanje sa računarima,i koristan mi je za bezbroj još situacija...a ako mene pitaš svako bi treba da ima bar onaj sata na usb3 kabal po kući što je na kp-u fazon 700din.
 
Nazad
Vrh Dno