Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Jel moze da se radi trim nekako na A400? skinuo sam neki kingston utility sa sajta al on daje samo info o disku ne nudi nikakvu opciju za ciscenje
 
Jel moze da se radi trim nekako na A400? skinuo sam neki kingston utility sa sajta al on daje samo info o disku ne nudi nikakvu opciju za ciscenje
Windows ? Disk properties > Tools > Optimize. Ako ga Win vidi kao SSD forsiraće Trim, ako ga ne vidi kao SSD onda nemoj da forsiraš.
 
Samsung EVO 860 500GB ubacen u HP Pavilion 15-bc002nm:
SAMSUNG-EVO-860-500-GB-CD-MARK.png
 
U čemu je fora sa ovolikom razlikom u ceni, silicon power 256 košta duplo manje od samsunga, ok znam da samsung važi za proveren brand u ovom segmenu i da ima malo veće brzine, ali vredi li razlike? Gledam na našem sajtu od 4 slova od koga su dva ista...?

Edit: Doplatio sam 20ak e i uzeo samsung 860 evo v nand, valjda sam pametno postupio...
 
Poslednja izmena:
A šta je sa Kingstonom? Nije da su nepouzdani a o garancija od 3 godine je dobra a opet preko 40% razlike u ceni?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Evidentna u sintetici, u realnom koriscenju neosetljiva, od tih budzet SSD-ova sam instalirao gomilu, Patriot Blast 120GB, Ignite 240GB, Adata SU800 256VB, Samsung 850 Evo 250GB, Kingston A400 120GB, V300 120GB, Sandisk X400 256GB, skoro kod druga neki Silicon Power 120GB ne secam se oznake, gomili platformi(AM3, AM3+, tri razlicite AM4 ploce, 1150, 1151, laptop iz 2006, dva novija laptopa), svaki radi gotovo identicno, vise se oseti razlika u prelasku sa AM3+ i matorih laptopa na intel ili AM4 sa istim SSD-om, nego izmedju razlicitih SSD-ova na normalnoj platformi. Plus je tu sinteticka razlika uvecana zbog kapaciteta.

Samsung se uzima zbog pouzdanosti i duze garancije, sto se brzine tice sve je u praksi skoro pa isto, a svakako daleko bolje od bilo kog hard diska.
 
Pojavio se intel 545s (sm2259+3d tlc intel) kod nas po adekvatnoj ceni za 256gb model. Cisto da znate - model je bolji od crucial mx500.
 
Stigao Kingston A400 ali bas je spor. Da li su ovo normalne brzine za SATAII?
AkyV9Aa.png
 
4K i acc. time su bitni...
 
I meni je tako bilo kad sam stavio 840 evo na staru sata2 plocu

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Pojavio se intel 545s (sm2259+3d tlc intel) kod nas po adekvatnoj ceni za 256gb model. Cisto da znate - model je bolji od crucial mx500.
Kakav je u poredjenju sa samsung evo?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zavisi od broja povezanih računara i broja upita na bazu. Ako imaš problem sa odzivom, proveri prvo druge elemente sistema, počev od odziva same mreže. SSD svakako neće škoditi, ali je pitanje da li će biti direktne koristi.

Na server je povezano sest racunara, svi racunari imaju gigabitni lan i svi su povezani preko gigabitnog switch-a. U pitanju je knjigovodstveni program za koji se ne moze reci da spada u zahtevan softver.. Ni za kompjutere ni za mrezu...

Ali primetno je usporenje od kada se pocelo na njemu raditi i sada kada je uneto brdo podataka u bazu.. Pa je osumnjiceni hdd, a posto vidim da je ssd ima vecu brzinu, brzi odziv i bolje manipulise malim fajlovima... Kontam da bi ssd pomogao..

Ako ne pomogne verovatno ce biti nabavljen novi racunar sa boljim procesorom, memorijom i ssd-om da radi samo kao server...
 
6 računara na jednu bazu je 0, veliko ništa..... mislim da vi imate problem ili sa software-om ili sa neoptimizovanim upitima, to ni jedan hardware neće poboljšati.
 
Sigurno da je u gornjem rangu zajedno sa samsungom i crucialom, verovatno je tu negde sa mx 500


da li je ta 660serija toliko bolja od 545s serije da je 5000skuplja

Za običnog kućnog korisnika, ta doplata nije opravdana, bolje dodati za bolje napajanje, više ram a ....
 
Poslednja izmena:
Naravno da ne :) (odgovor na pitanje da li je cena opravdana)
 
Znaci taj Intelov ssd moze slobodno da se uzme umesto Samsunga?

Kontam i da postoje neke razlike u brzini da ih ne mozemo osetiti kroz normalan rad na PC.
 
@el_patron, intel 545s je jos bolji od crucial mx500. Na 512gb je cak bolji izbor i od samsung 860evo po mom misljenju. Dakle za ovu akcijsku cenu - bombona.
 
lol. ok, uzmi samsung :D
p.s. a ostali uzmite intel 545s dok ga poklanjaju (sm2259 + 3d tlc intel + intel FW)
 
Poslednja izmena:
Ne zezaj coveka, Care, tih +10k read/write IOPS na QD64 ce njemu itekako znaciti, ima 768 fizickih CPUU jezgara sa 72TB DDR7 memorije i 24 Quadro P4000 GPU-a.
 
Kingston A400 120 u Gigatronu 2500....
 
Nazad
Vrh Dno