Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Taj Gigabajt ssd je ako nista drugo, bolji od kingston a400.
 
Da li neko zna da li radi trim kada ae podigne vmware i apple os? Koji ssd koristiti za tako malo zahtevniji posao. Trenutno imam evo 850 250GB + hd i na njemu se nalazi virtuelni mac. Pri radu se ne gasi lampica hd-a. Imam 8GB rama i verovatno i to utice na brzinu rada.Da li cu brzo utepati ssd (neki od min 500GB) ako na njemu instaliram virrualni mac?
 
Necćeš.
Ima sad 500GB ssd-ova za sitne pare, i za nešto malo više i kvalitetnih i ni jednog nećeš utepati radom, pre ćeš poželeti veci, brži, bolji... a veće od 1-2Tb tek nećeš satrati radom.
 
Nije lose vec je bolje jer ima nekakvo kesiranje dok Gigabyte nema nikakvo. Kolicina RAM-a koju koristi je mala, mislim i da sa 4GB se to ne oseti u radu.
Inace je Gigabyte ok za igre i radi kao i svaki drugi.
Ali da ne zaboravim, SSD nije za storage i cuvanje bitnih podataka, obavezan backup.

Ma prosto mi treba dodatni hard za instalaciju igrica i povremeni rad na projektima koje kasnije prebacim kada zavrsim. Kapiram da ce igre svakako osetno brze raditi na njemu nego na HDDu.

Rekoh samo da proverim da taj Gigabyte nije neki krs ko sto sam kupio Seagate 3TB svojevremeno koji se ispostavilo da je bio HDD sa najvecim failure rateom od svih modela :d

I gle cuda, failovao je :D
 
Poslednja izmena:
Kakav je Samsung 970 EVO NVMe,uzeh 1 TB iskocila veoma povoljna cena za Black Friday inisam imao vremena za analizu,vec kupih bez razmisljanja
 
Po kojoj ceni si uzeo i gde?
 
Naleti tako par stvari,al za nepoverovati kako brzo nestane... tako mi pobeze laptop,kao uzecu ujutro i ja u 23h da vidim jos jednom,ono nestalo.Hteo sam ovde Kingston i mnogi mi rekose bolje Samsung,a bukvalno nista o njemu ne znam... al eto,izgleda je na dobrom glasu
 
Spustio se ispod 5000 kod nekoliko prodavaca (bez akcije). Mislim da ga je KC600 "urnisao", pa je cena morala da ide na niže. Ili neka tura i nabavka sa nižom cenom, ali mislim da nema smisla davati novac na 860 EVO, pored KC600.
 
Poslednja izmena:
Nije, ali je rang. Neeešto lošiji je kc600, neprimetno, a bio jeftiniji i preko 2000 i više hiljade dinara. Težak izbor šta izabrati... Sada kada su cene skoro iste, Samsung je ponovo u igri.

Dobar je 860 Evo, ali je prošlo vreme da drugi ne znaju šta rade, a Samsung zna. Ima toliko izbora sada, da iako Samsung drži primat na neki način, nije više konkretan proizvođač SSD-ova na koga ideš kad hoćeš dobar ssd.
 
Poslednja izmena:
...iako Samsung drži primat na neki način, nije više konkretan proizvođač SSD-ova na koga ideš kad hoćeš dobar ssd.

Najkonkretniji i najbolji ssd-ovi i ako hoces najbolje ides na njih, kao i na nvme.
 
Može li neko da mi preporuči neki kršteni nvme 2TB a da ima kod nas da se nabavi, ne preko mađara?
 
Hvala , narucio, mada je bio i 4000 pre neki dan na drugom mestu.
 
Stigao 860evo i ubačen u sestrin laptop. Ali koje muke sa Inspiron 5567, kao da su ga pravili da ljude od rate od otvaranja i zamene delova. Kao ajfon da rastavljam. Na kraju sve namestio ali djubre neće da čita botable usb, ne vidi ga. Nego mora manuelno da se namešta boot entry da bi butovao sa usba. Fakin Dell.

Inače ssd stigao za dva dana, zapakovano fabrički, nikakve kerefeke sa vracanom robom. Prijatno sam iznenađen. Još kad bi im radio servis za plaćanje karticama.
 
Zato je thinkpad mama :-D zamenis ssd za 10 sekundi + 30 sec da zasravis ssd na nosac :-D
 
i macbook pro 5.1
na klik dignes poklopac od maske i HHD, ištekaš HDD u uštekaš SSD
 
Stigao Kingston KC600 512GB. Instalirao virtualBox + MacOS. Najzad rasirio virtualni disk. Sve je na Kingstonu i lepo to radi. Mac Systeminfo naravno da ne prikazuje da li je trim ukljucen ili ne, ustvari uopste ne registruje status Trim-a. Bice tu malo googlanja.
 
Stigao Kingston KC600 512GB. Instalirao virtualBox + MacOS. Najzad rasirio virtualni disk. Sve je na Kingstonu i lepo to radi. Mac Systeminfo naravno da ne prikazuje da li je trim ukljucen ili ne, ustvari uopste ne registruje status Trim-a. Bice tu malo googlanja.

Posto vozis Mac Os preko Virtual Box a sve to na Win-u. Onda se Win brine o trim-u a ne Osx.

Sto se tice "statusa" primjetit ces u Sys Infou da govori da li je ssd podrzan ili ne za trim.
Oni Mac-vi koji dolaze sa pre-fabrickim ssd-om su trim enable u samom startu. A oni koji su dolazili sa hdd-om, se mora preko terminala ili putem Trim aplikacije.
A moze i bez trima,samo putem ssd firmware-a = garbage kolektora. Mada iz iskustva nakon nekog vremena nije dovoljno adekvatna zamjena za Trim.
 
Ma zaboravio da selektujem da.je virtuelni disk SSD. Sada sus info prikauje Trim off. Na netu nalazim sve i svasta kako se unutar virtuelne masine aktivira Trim ali se odnosi na Linux. a Mac samo nalazim sudo trimforce enable a to kod mene ne radi. Resetuje se i opet je off. Ma samo da istestiram program kako radi na Mac platformi i to je to (ubi me apple acript).
 
Dell studio isto sve na izvolte,

Terra Mobile 1341 za par sekundi se skida donji poklopac samo cimnes , mozes i jednim prstom.

DELL Inspiron N5110 treba ti pola sada pa mozda cak i sat vremena dok ga celog rastavis i skines plocu ne bi li ubacio ssd , jos ako si amater mozda polomis sarke posto je plastikaner tezak.
 
Evo opet samsung evo 860 za 4500, ne znam da li je dozvoljeno reklamiranje pa neću da napišem gde naćiće sam onaj kome treba. :)
 
Nazad
Vrh Dno