Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Ovisno o cemu vise tezis, kakav ti "workflow". Pogledaj testove pa uporedi...

Generalno, EVO je bolji izbor. Ali opet dodatnih 250gb nije malo.
 
Večita dilema da se za manje dobije više. Iskren da budem novac je uvek problem, ali ako je pouzdanost na strani Samsunga onda bi dilema trebala da bude otklonjena. U međuvremenu vidim Transcend 230s od 256gb za 5200rsd. Teško je odlučiti se, a ne kajati se.
Hvala

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ima li ko iskustava sa WD Blue 500gb? Cena mu je 8000 rsd-a.
Da li je bolje uzeti Crucial mx500 od 500gb ili Samsung 860 evo od 256gb?

Kada biras izmedju ta dva modela onda nemas sta da razmisljas, slobodno uzmi MX od 500GB.
Uvek je međ ta dva bolje imati veci.

Inace, Samsung EVO ima 250GB, a Sasmung PRO ima 256GB.

Cak ako poredimo MX 500 i Sasmung pro 256GB, ja opet dajem prednost vecem.
Veće je veće, a nece MX-u nista zafaliti niti je PRO toliko bolji, apogotovo EVO nije, da bi vredelo uzeti manji.
 
Hvala na objektivnom savetu.


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Uzeh pre neki dan crucial bx500 .Temperatura preko 50c u idle ?

bx500.JPG
 
Mx500 je odlican model, definitivno on.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Je l' zapravo samo treba negde da nađem/kupim M3 šrafove da bih zašrafio SSD??
 
Bez dileme, uvek (za standardnu upotrebu) je bolje uzeti duplo veci, a relativno kvalitetan SSD umesto high-end SATA ili NVMe SSD-a.
 
I porucis iz Kine za 1$ kesicu šrafčića (lupam cenu), stigne kesica, otovri carinik i vrati kesicu jer u kesici 100 komada šrafčića, a vise od 3 (količina bilo cega) nije dozvoljeno uvoziti... :d

Šalu na stranu, ssd mozes ostaviti da visi, gurnuti ga bilo gde ili staviti na bilo sta, samo nemoj na hdd ili graficku a nemoj ni na otvor napajanja.
Meni je prvi ssd visio 6m onda sam ga stavio na dno kaveza za optiku a kada sam kupio novo kuciste, zasrafio sam ga u nosac za ssd, nakon cega sam sam sebe psovao kad sam ga jednom morao skidati (ne secam se vise radi cega)...
Opravdan razlog za srafljenje ssd-a negde, je samo estetika (poštujem) ili svakodnevno nosanje kućišta bilo kuda po stanu, u prodavnicu, na posao, školu... (ko to radi?! :)), budi opusten...
 
Poslednja izmena:
Tih šrafova ima u svakoj gvožđarskoj radnji i pijaci.

Ako ne nađeš do četvrtka pokloniću ti ja.
Imam i neotvorene od HDD-ova u onim kesicama koje štite od magnetnih talasa [emoji14]
 
Ma uzmi gumice za tegle par komada ili tanku zicu izolocanu i pritegnes gde je zgodno i to je to:)
 
Pojavio se Biostar ssd za manje od 2k u firmi na E. Komsiji je crkao matori hard, pa smo ga porucili, videcemo kako ce raditi na 775 masini:)
 
Da BioStar S100 1990 dinara , pa nije ni cudo , mislim da se taj model dosta greje , cesto preko 50 stepeni prelazi ali nisam siguran.
 
Kada ima vec garanciju, nije lose.. nisu danas SSDovi kao ranije, gde je >95% felericno planski ili slucajno (ne, nije greska, onih 5% su bili poneki Intel i serverski SSDovi). Skoro nista od SSDova nije vredelo ni kao zamena za laptop HDD (opet, nije greska).
Cak i 3 godine od pustanja, "ozbiljne" firme tipa Apple su ubacivale SSDOve (u Air konkretno) koji su bili gori od laptop HDDova :)

Da li danas ima uopste SSDova koji su bas losi da mogu da se porede sa HDDom? Ozbiljno pitanje, ni DRAMless nisu takvi. Tek USB fleske jeftinije su takve.
 
Tih šrafova ima u svakoj gvožđarskoj radnji i pijaci.

Ako ne nađeš do četvrtka pokloniću ti ja.
Imam i neotvorene od HDD-ova u onim kesicama koje štite od magnetnih talasa [emoji14]
Samo se nadam da po našim radnjama znaju šta je M3 šraf da me ne gledaju bledo. :)

Prvenstveno želim da bude fiksiran bolje jer je povezan na istu granu kao i hardovi pa svako čupanje nekog drugog kabla može lako i njega da pomeri ako se ne drži rukom.

Na kraju sam uzeo za 200 din adapter na 3.5" pa ću ga ubaciti u HDD bay, ipak je tako najurednije.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kada biras izmedju ta dva modela onda nemas sta da razmisljas, slobodno uzmi MX od 500GB.
Uvek je međ ta dva bolje imati veci.

Inace, Samsung EVO ima 250GB, a Sasmung PRO ima 256GB.

Cak ako poredimo MX 500 i Sasmung pro 256GB, ja opet dajem prednost vecem.
Veće je veće, a nece MX-u nista zafaliti niti je PRO toliko bolji, apogotovo EVO nije, da bi vredelo uzeti manji.

Postujem misljenje,

ali se ne bih slozio(iz licne subjektivne percepcije a mozda i prakticne).
Naime treba gledati i na kontrolor kao cjelinu(zanemarimo brzine ali ne i nacin funkcionisanja).
Npr. wear leveling count-garbage collector.

Iz licnog iskustva vjerujem da je Samsung pro daleko aktivniji po pitanju ovih stavki. No treba naravno provjeriti i druge marke.
 
Naručio danas MX500-500gb, verovatno zadnji u svrbiji, stiže za 2 dana...
 
Naručio danas MX500-500gb, verovatno zadnji u svrbiji, stiže za 2 dana...
I ja sam danas naručio isti model u E***. Stiže za dva dana.
Bio sam ponovo u nedoumici da pokupim sa rafa 860evo, ali se setih Mujinih mudrih reči iz vica:"Fata je Fata ali ..." duplo je duplo.
Hvala svima na savetima i pomoći.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Mujo je odbio i Rakel Valč za tripu pa ti vidi ko je u pravu a ko se "osladio"... :D
 
I ja sam danas naručio isti model u E***. Stiže za dva dana.

Kako si to uspeo, ja ih zvao, rekli ima, ja se obuko, otišo do banke, digo keš, otišao u radnju, gledamo sajt i nema ga na sajtu znači ne mogu da poruče a pola sata nije prošlo kako sam gledao kući na kompu! Ni danas ga nema na njihovom sajtu pa se čudim kako si poručio? Ja sam uzeo u At**u, slepci naplaćuju poštarinu...
 
Kako si to uspeo, ja ih zvao, rekli ima, ja se obuko, otišo do banke, digo keš, otišao u radnju, gledamo sajt i nema ga na sajtu znači ne mogu da poruče a pola sata nije prošlo kako sam gledao kući na kompu! Ni danas ga nema na njihovom sajtu pa se čudim kako si poručio? Ja sam uzeo u At**u, slepci naplaćuju poštarinu...
I ja sam dobio Intel 545s 512GB za par dana, a nije ga bilo na sajtu kad sam zvao.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ni danas ga nema na njihovom sajtu pa se čudim kako si poručio? Ja sam uzeo u At**u, slepci naplaćuju poštarinu...

Kod navedene firme mi smeta samo to, što trškove poštarine snosi kupac. Inače o njima samo reči hvale.
 
Kod navedene firme mi smeta samo to, što trškove poštarine snosi kupac. Inače o njima samo reči hvale.

Uvek kupac snosi te troškove. Samo neki tako napišu, a neki ne: pa se to “prebija” preko svih kupaca - bilo da naručuju poštom, ili ne. :)

Ako je jasno šta hoću da kažem.

Meni je to sve isti đavo - dok god je konačna cifra unapred poznata (i samim tim uporediva).
 
Sve je uračunato u cenu, samo što velike firme imaju dobre dilove sa kurirskom službom, i dok oni plaćaju 100, mi plaćamo 250 dinara.
 
Nazad
Vrh Dno