Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Porucio sam sa Alija za oko 600 dinara providno kuciste za 2.5 HDD/SSD USB 3.0. Tu ce ici 5400 HDD iz laptopa a za nvme bih radije USB 3.1. Kod ovog LC mi smeta sto deluje kao da je od plastike, bilo bi dobro da je ful ALU.

nvme 250 ima kington a2000 za 4800.
 
Za Samsung 850 EVO što se tiče Magiciana sa zvaničnog site-a, zadnji je 5.2, a za 860 EVO 6.1.
Da li instalirati 5.2 ili uvek najnoviji, a on je 6.2?
 
6.2 ima više funkcija.
 
Zadnji je 6.1.0, ne postoji 6.2...
 
Hvala, nije bila sprdačina, ubih se tražeći ali izgleda da sam prevideo 6.2
 
Crucial MX500 1TB ili Samsung 860/870 QVO 1TB kao sekundarni SATA SSD?
P.S. M.2 Samsung EVO Plus 500MB mi je primarni za system i aplikacije, ovaj bi sluzio za igre i storage.
 
Poslednja izmena:
Oba su dobra, MX500 jer je jeftiniji, ako imaju istu garanciju.
Ako je mala razlika u ceni i voljan si da platiš, možeš i Samsung jer bi trebalo da je za nijansu kvalitetniji i možeš da pratiš oba drajva u Magicianu...
Ako bi da uštediš još malo, možeš i WD Blue 3D ili SanDisk Ultra 3D (isti su), takođe nisu loši.
 
Poslednja izmena:
@jurodivi Hvala na odogovoru, mada mislim da ti pricas o Samsung 860 EVO, a ja sam mislio na Samsung 860 QVO (EVO mi je preskup kao sekundarni SSD)?
860 EVO > MX500 > 860 QVO (i po ceni i po performansama). Isplatili se QVO ili je teski krs?
 
Predlog za Sata 600 120gb ssd. Zeni malo da ubrzam stari vostro. Adata SU650 vs Silicon Power A55 (vidim da postoji i Ace A55 varijanta ne znam sta je razlika, cena minimalno drugacija). Mozda ipak predlazete nesto trece, naravno bez kingstone A serije :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Slično ti je to sve. Uzmi sa najdužom garancijom.

Ako hoćeš malo bolje, ima dram keširanje, u tom cenovnom rangu... Transcend 128GB SSD230S.
 
Moze ukratko zasto sa dram kesiranjem, u dve recenice.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Manje će se gušiti prilikom upisa veće kolićine fajlova u cugu...
Mada, pošto je u pitanju mali SSD za sistem može slobodno i dramless, neće se na njega upisivati desetine gigabajta odjednom.
 
Poslednja izmena:
Bolje Transcend.

Moja preporuka za HDD: Toshiba P300. Jeftin i solidan.
 
Geil Zenith je skoro uzelo par članova. Bilo nešto jeftino, pa pazarili. Pa će valjda neko od njih da ti odgovori, jer ja nemam iskustva sa njime.

A za 250GB SSD, uzmi Kingston KC600. Komplet pakovanje (brzina, cache tj dram, duga garancija...) po ok ceni. Oko 5000 dinara je sad za 250GB.

Za hard disk ti je to to, neka sredina, taj WD Blue.
 
Poslednja izmena:
Bolje Transcend.

Moja preporuka za HDD: Toshiba P300. Jeftin i solidan.

Hvala lepo. I ta Toshiba mi je zapala za oko ali mi je lik koji posluje sa tim delovima rekao da je, citiram "najkrševitija" i da bi pre sebi uzeo WD.

Geil Zenith je skoro uzelo par članova. Bilo nešto jeftino, pa pazarili. Pa će valjda neko od njih da ti odgovori, jer ja nemam iskustva sa njime.

A za 250GB SSD, uzmi Kingston KC600. Komplet pakovanje (brzina, cache tj dram, duga garancija...) po ok ceni. Oko 5000 dinara je sad za 250GB.

Za hard disk ti je to to, neka sredina, taj WD Blue.

Super, hvala! A kad kazes sredina, sta to znaci? Sta je bolje od toga?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ok je Geil, ugradio sam ga pre 2-3 dana u gospodjin laptop, za neko klasicno koriscenje isti kao i svi ostali u tom rangu.
 
Aha, na to mislis. Sve jasno.

@Lanikor primljeno k znanju.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Da li može preporuka za 500GB m.2 za laptop? Je l' samsung kao najbolji kvalitet?
 
Samsung jeste najbolji ali se ne isplati...Kingston A2000 je jeftin i dobar SSD.
 
@jurodivi Hvala na odogovoru, mada mislim da ti pricas o Samsung 860 EVO, a ja sam mislio na Samsung 860 QVO (EVO mi je preskup kao sekundarni SSD)?
860 EVO > MX500 > 860 QVO (i po ceni i po performansama). Isplatili se QVO ili je teski krs?

Procitah da je sporiji i gori od WD Blue SSD-a.
Koliko je to tacno, ne znam. Ja sam uzeo 860 EVO 1TB kao za storage.
 
Ovih dana je sve bolje od A400.

A400 je bio ok u startu. Krenuli SSD-ovi, izbor ništa specijalno, pa nema ni toliko iskustava i ljudi (i ja sam jedno vreme) igrali na sigurno.

Ovih dana izbora ima (nije savršen, ali ga ima) i može se probrati nešto bolje.
 
Nazad
Vrh Dno