Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Pojavio se naslednik 850evo, 860 evo 250gb, 12.990din.
 
@Lanikor, za sad nista, koliko znam. Na nasem trzistu i dalje Crucial mx300 275gb je bestbuy za 10k din (digli mu cenu heh).
Ili kao sto kolega gore rece 850evo za 11,5k. Vise zbog dodatne 2 god garancije.
p.s. ko zeli najjeftinije da prodje Transcend SSD220 240gb za 8,2k din nije los izbor
 
Poslednja izmena:
Jel ima neke bitne razlike izmedju tog Cruciala i Samsung Evo 250GB ?

Ja bih trebao da predjem sa 120GB V300 na neki od 250GB.

Windows sa osnovnima programima uzme 25GB, Battlefield 1 uzme prokletih 80GB, ne ostane prostora da se dise.
Podizanje Windowsa mi traje citav minut (a pre 2 godne ~ kad sam ga kupio, dizao je Windows za 10-tak sekundi).
 
Poslednja izmena:
Ako je mator i neodrzavan sistem, hoce to da predstavlja problem. Takodje, W10 je bloatovaniji(ili vise pun bloata :D) iz godine u godinu.

Ne bih doplacivao 1.700din za Samsung 850 Evo, iako je bolji, mislim da se ne isplati zrtvovati novac i 25GB.
 
Poslednja izmena:
Samsung je brzi nesto, to nije toliko bitna razlika, ali ima i 2 god duzu garanciju (to vec zna da bude bitno)
p.s. na v300 je pozeljno uvek ostaviti 20-25% lufta (ne odradjuje trim kako treba, pa mu to zna da pravi problem sa vremenom - usporava).
 
E upravo je to ono zbog cega se i ne uzima...

Odes u prodavnciu kola, kupis kola ali znate usporice nekih 30-50% pri ubrzanju pose predjenih xxx km ako ne izvadite motor, operete ga, pa vratite i tako svako malo nakon tih xxx km predjenih u voznji...
Garantovano ne kupujes takva kola, pa zasto bi i ssd... :d
 
Poslednja izmena:
Gledam sad, ispade da Crucial MX300 275GB ima 5 TB veci TBW od 850 EVO 250GB (80 vs 75), zanimljivo (ne i meni relevantno).

Sa jedne strane tu je 5 god, sa druge tu je 25 GB vise. 120GB sam nekako i napunio, 250 tesko. Uf, odluke.
 
Kad uzmes da je crucial 10% veci, ispade i 10% jeftiniji (ili samsung 10% skuplji,skoro isto). Dakle,aj da kazemo 10 vs 13500. Po meni crucial jasan pobednik sem ako 860 ne ponudi nesto novo ili bolju cenu
 
Može preporuka za SSD. Trenutno imam 120gb v300 oko 3 godine i postalo mi je premalo.

Može neka preporuka za 250gb m.2 ili SSD za kongu iz potpisa?

Ja sam gledao Samsung 250gb 960 evo. Ali čitam da se dosta pregrejava ili je to sada poboljšano?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne treba ti NVMe. Nekoliko stranica unazad se pise o ~250GB modelima, samo prelistaj.
 
Cuj, te pare koje bi dao za 960evo od 250GB bolje potrosi na 850evo od 500GB.
 
Može preporuka za SSD. Trenutno imam 120gb v300 oko 3 godine i postalo mi je premalo.

Može neka preporuka za 250gb m.2 ili SSD za kongu iz potpisa?

Ja sam gledao Samsung 250gb 960 evo. Ali čitam da se dosta pregrejava ili je to sada poboljšano?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pošto ne ide u laptop nema razloga da uzimaš m.2 SSD.
 
Važi, hvala vam za info :)

Da li da gledam 850 ili 960 Evo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za koji info zahvaljujes kada nisi nista primio, procitao ili shvatio od onog sto smo ti pisali?
Da li ti to hoces da mi za tebe odlucimo sta da kupis ili bi da ga i kupimo, kuci ti donesemo i montiramo...?
Ne razumem sta ti nije jasno kada ti se kaze da ides i kupis veci (a sporiji ali i jeftiniji po GB) umesto najnovijeg, manjeg i poskupog?
Ne razumem zasto nas pitas koji od ta dva kad ti je receno da kad vec ne ide u laptop, onda da ne uzimas m.2. ...
Ne razumem sta ti nije jasno unazad 2-3 stranica ako si procitao...?
 
Izvinjavam se, nisam obratio pažnju da uopšte nema obican/klasičan 960, već samo m.2. Loše sam bio procitao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izvinjenje prihvaceno.
Ziv bio, ssd pazario... ;)
 
Ovi novi Crucial ssd MX500 dolaze sa 5 godina garancije i sa vecim TBW-om 100TBW model od 250GB i 180TBW model od 500GB. Samsung je isto povecao TBW za nove modele 860Evo 250GB 150TBW, 5 godina garancije. Zanimljovo da je Samsung 860PRO 250GB 300TBW a manja garancija 5 Godina (ranije pro modeli 10 godina).
 
Sve je to ok, tbw je obicno cist marketing. Ali kod crucial mx500 250gb realan tbw moze da bude ~300 (na osnovu testa drugih modela sm2258+3d tlc micron: adata su800, transcend ssd230s), pa posle toga nand ce reci cao. Dok kod mx300 275gb na testiranju je upisano preko 2600tb.
endurance-final.png
 
Poslednja izmena:
hvala svima na prilozima, zaista vredno.

Molim utiske za TRANSCEND SSD 128GB, SATA III, SSD230, cena je oko 6000 rsd, a na UserBenchmark se dobro kotira: Very good average benchThe Transcend TS128GSSD230S 128GB averaged just 15.8% lower than the peak scores attained by the group leaders. This is an excellent result which ranks the Transcend TS128GSSD230S 128GB near the top of the comparison list.

Svidja mi se UserBenchmark.com jer testovi dolaze sa korisničkih računara, dakle u pravim, ne leb uslovima. Hvala
 
E sada mi je jasno zasto je mx300 skuplji od mx500. Bas me interesuju rezultati mx500 kada ga rusi obrade.
 
NE,skuplji je zbog drugacijeg nanda, mx500 ima jeftiniji.
 
Naravno Zeho. Nego nesto racunam, daklem za Samsung 850evo za 5 godina i 2671 TBW izadje ~3.8GB upisa dhevno.
 
Zameni baterije u svom kalkulatoru. :D
 
Ups. Zamenio baterije.
 
Pozdrav ljudi.
Hocu da kupim svoj prvi ssd disk, kao osvezenje za desktop racunar sa sata2 plocom. Citajuci poslednjih 20-ak strana, sveo sam izbor na Kingston UV400 ili Kingston A400, od 120gb (vise, brze i bolje mi sada, a i ni u dogledno vreme nece trebati).

Ovde je lepo, vise puta, napisano da je prednost za UV400 zbog boljeg/brzeg kontrolera.
Ono sto me buni su rezultati na ovom uporednom benchmarku:

http://www.hardwaresecrets.com/kingston-a400-120-gib-ssd-review/4/
http://www.hardwaresecrets.com/kingston-a400-120-gib-ssd-review/5/

Po ovim brojkama A400 je pokidao UV400 u pisanju/citanju 4k podataka, a koliko sam shvatio to je bitno za brzinu/odziv sistema. (Kazem, to je ono sto trazim, da odmenim ovaj muceni 6god. stari HDD).

Takodje, pise da A400 ima nesto manji TBW - 40 naspram 50 za UV400.

Ako moze neko da prokomentarise ove brojke i da me posavetuje sta mi je ciniti.
Hvala.

PS
Svaka cast Samsungu 850evo na ljubavi koju je ovde zavredio, ali ja niti imam dodatnih 6.000 dinara, niti potrebu za njim. :)
 
Poslednja izmena:
Nema šanse da primetiš razliku u radu, ni da se sekiraš oko tbw osim ako se ne baviš nekim specifičnim poslovima sa puno operacija na disku. Ja to biram po principu manje para više GB.
 
Ma nije u pitanju ljubav prema samsungu nego cena i kvalitet. Uv 400 120gb ~5700din 850evo 250gb ~11400din. Dakle ista cena po Gb. Naravno ako si odlucio 120GB uzmi Kimgston uv400 (Caridze).
 
Nazad
Vrh Dno