Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

uv500 je dobio 3D tlc nand, a kakav je ne znam, jos nema testova. U najboljem slucaju je u rangu crucial mx300, u najgorem isti kao uv400, t.j. usporen.
 
Adata su800 ili patriot burst 240gb? Ili nesto bolje? Sem samsunga.. znam da je najbolji ali je i skup u odnosu na ostale.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
crucial mx300, mx500 ili burst, mozda transcend ssd230s (ako nemas nameru da silujes nand).
 
Otpada burst. Jel bolji 850 EVO ili 860 EVO? Oba imaju istu cenu (8500din), isti kapacitet (250GB). Jedino 850 ima 5 godina garanciju a 860 3 godine ili da ipak uzmem SU800 256GB bez garancije za 6000din? Inace radi se o stranoj garanciji, preko kp.
 
860evo ima veci slc cache, 850evo proveren godinama kontroler (ima sitnu manu ako se koristi sa linux, ali to je resivo). Sa takvom cenom bi uzeo samsung.
 
Otpada burst. Jel bolji 850 EVO ili 860 EVO? Oba imaju istu cenu (8500din), isti kapacitet (250GB). Jedino 850 ima 5 godina garanciju a 860 3 godine ili da ipak uzmem SU800 256GB bez garancije za 6000din? Inace radi se o stranoj garanciji, preko kp.
Pa i 860 EVO ima valjda 5 godina garancije?
E sad ne znam gde gledas da kupis, ali u radnji na E ja vidim da pise 60 meseci garancije.
Na 250gb valjda je 860 bolji, dok na 500gb je bolji 850, tako kaze Caridze ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ovako kako je napisano je izjava, odnosno "vest".
Tacka na kraju pa "ne moze biti" pitanje...
Za mene je vest da ima i 870.
 
Trebalo bi biti da je vest, bolje da pitam.
Mozda je napravio gresku, misleci na 970 EVO.
 
Jel moze neki link odakle kod 970evo mlc nand? Kad je 64layer 256 (512) gbit 3D tlc (isti nand i kod 860evo i zadnje generacije 850evo).
Cene ce generalno ici dole, ako Kinezi uspeju u svojoj nameri sa nezavisnom proizvodjnom nand i ram.
 
Poslednja izmena:
El probao neko SSD-ove sa Aliexpress tipa Goldenfir i slicno? 60GB izadje oko 20e, nije neka cena i znam da se ne isplati uglavnom zbog garancije ali gledam za neke starije masine koje imaju HDD i SATA2, bice opet ubrzanja a jeftinije je.
 
Jel moze neki link odakle kod 970evo mlc nand? Kad je 64layer 256 (512) gbit 3D tlc (isti nand i kod 860evo i zadnje generacije 850evo).
Cene ce generalno ici dole, ako Kinezi uspeju u svojoj nameri sa nezavisnom proizvodjnom nand i ram.
Samsung 970 evo, datasheet:
Svidja mi sto su to lepo napisali i ne kriju.

THE SAMSUNG SSD 970 EVO
The Samsung SSD 970 EVO is the 2 nd generation of Samsung’s 3bit-MLC NVMe SSDs for client PC. The Samsung 970 EVO is specially designed for tech savvies, gamers and professionals who frequently work on video creation/editing or simulation that requires high workloads. Featuring the latest Samsung 3bit-MLC V-NAND technology and a newly enhanced Phoenix controller, the 970 EVO delivers unrivaled next level performance and exceptional reliability in a small M.2 2280 form factor, offering customers the most advanced Samsung SSD technology currently available for Client PCs.
 
Specs
fe281e6a93de147a260c80f20a0faaac.jpg
 
Samsung 970 evo, datasheet:
Svidja mi sto su to lepo napisali i ne kriju.

THE SAMSUNG SSD 970 EVO
The Samsung SSD 970 EVO is the 2 nd generation of Samsung’s 3bit-MLC NVMe SSDs for client PC. The Samsung 970 EVO is specially designed for tech savvies, gamers and professionals who frequently work on video creation/editing or simulation that requires high workloads. Featuring the latest Samsung 3bit-MLC V-NAND technology and a newly enhanced Phoenix controller, the 970 EVO delivers unrivaled next level performance and exceptional reliability in a small M.2 2280 form factor, offering customers the most advanced Samsung SSD technology currently available for Client PCs.

:) 3bit-MLC = TLC

SLC (1 bit per cell)
MLC (2 bits per cell)
TLC (3 bits per cell)
QLC (4 bits per cell)

Mislim svaki NAND sem SLC (single-level cell) je MLC (multi-level cell), ali uobičajeno kad kažemo MLC mislimo na 2 bit per cell, dok za ostale koristimo TLC, QLC ...
 
Dva dobra "ubiše" dva loša, neko bi pomislio 2-2=0 dakle na "istom smo" ili ti "na pozitivnoj nuli" ali...
 
Pojavio se Patriot Burst 480GB, tik ispod 11000 RSD. Da sam znao da će izaći po ovoj ceni, sačekao bih sa kupovinom 240ke...
 
Top ponuda, sad ga cekamo na nekoj akciji :D

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Pojavio se Patriot Burst 480GB, tik ispod 11000 RSD. Da sam znao da će izaći po ovoj ceni, sačekao bih sa kupovinom 240ke...
Isto... [emoji52]

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Imali ste patriot ignite za 12.5k pa nije nesto bilo frke. A on je za dve glave iznad burst.
 
Čekam 480 GB za 9K za tihi storage :D

Ovaj 2TB HDD što imam je odslužio svoje. Povremeno klikće, ne zaustavlja ploče nikada i trenutno je van mašine, pa pecam neku solidnu priliku da ga zamenim.
 
Poslednja izmena:
Strpljen - spasen! :)
 
Koji ssd od 120 gb, sluzio bi samo za win i multimediju, najbitnije da je pouzdan i da ne rikne posle godinu dana.
 
Nazad
Vrh Dno