Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Hvala ljudi na informacijama, bezveze bih se zaleteo onda sa tim jeftinijim modelima
 
@Dominator08, gigabyte je bolji (ako se nadje kingston a400 sa phison s11, on je takodje ok). Phison s11 se najbolje pokazao iz tih low end dramless kontrolera.
p.s. i samsung 860evo ima svoje bubice
 
Poslednja izmena:
Taj Gigabyte je najbolji za sad od tih 120gb, za 2000din odlična kupovina.
Sa tih 120gb ce odraditi ono za šta je namenjen, Windows i ono osnovno. Tako da za 2000 din se dobija brži komp za rad.

Ko uzima neki veći kapacitet i menja svoj hdd naravno da ima boljih i pouzdaniji opcija.


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
@poparakrava
Za Crucial ne znam, ali Kingston A400 sam ugradio brdo, Silicon Power A55 i par Biostar-a od 120GB i svima radi niko se nije zalio. Ko hoce kvalitet naravno da je Samsung najpouzdaniji ali i najskuplji. Ja bi pre Kingston A1000 480GB za 70e na KP, ako M.2 podrzava.

Nije bitan crucial nego pojedinacni proizvod.Overclockers.ru ima pun racku testova ssd-ova od 120 gb 90% je smece.
 
U to nema sumnje da njje neki kvalitet. Ali odradice taman ono za šta je namenjen brze pokretanje windowsa, rad i sitnice uz to koje idu. 2000din, 3 god garancije. Neće čuvati bitne podatke na njemu.

Koliko su vama upisi do sad na ssd? Ja sam na mom 860evo 500gb za oko 6 meseci tek 2.5TB upisao, a garancija mu važi do 300TB ili 5god. Tako da ja nema šanse da nateram do 300TB u 5god [emoji3]
Koristim ga za Windows i igre.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
U to nema sumnje da njje neki kvalitet. Ali odradice taman ono za šta je namenjen brze pokretanje windowsa, rad i sitnice uz to koje idu. 2000din, 3 god garancije. Neće čuvati bitne podatke na njemu.

Ja sam ga baš zbog toga i uzeo, samo za OS. Za ostalo imam HDD.
 
Društvo, juče mi crkao kingston uv400 240gb kod klinca u računaru. Sad gledam cene, I vidim da su dosta povoljni adata i gigabyte, modeli od 240gb. Sa obzirom da je namena računara uglavnom za igrice i youtube, da li uzeti nešto od ovo dvoje ili imate neki drugi predlog. Pozdrav

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Kako je crkao, nel nije pod garancijom vise?
Samo ga komp ne vidi ili?
 
Čim se upali računar, on ide u bios. Malopre skinuh ssd i povezah na drugi računar, i on ga ne vidi.... tako da zaključih da je riknuo [emoji1787] stavljen je u komp juna 2016te, tražim po kući garanciju, ali mi ne ide [emoji2] mada ne verujem da je i bila duža od 3 godine.....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ne znam da li je imao 3 godine garancije u trenutku kada sam ga kupio.... Ali u svakom slučaju moram naći garanciju da vidim šta piše......

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ako znas gde je kupljen, ili ko ga uvozi, probaj po serijskom? Ne znam da li moze.

To sto ga BIOS ne vidi nije znak da li je SSD crkao uopste. Cesto moze da se ostavi samo da bleji i vrati se. Po onome sto sam video jedino mi pada na pamet da se negde zaglupi kontroler i ne vrati na vreme rezultat, a upise u nonvolatile cache da treba nesto da uradi... sto ima preveliki timeout.

Ostavi komp ukljucen sa njime jedno 30 minuta, pa probaj reset. AKo ne pomogne, ostavi ga van kompa 24h, pa probaj onda.
Gomilu SSDova sam video da se tako "vratilo u zivot". I da bez izuzetka rade godinama posle.


Mozda je i riknuo kontroler, doduse, to je primarni razlog sto SSDovi crkavaju (i verovatno >99% svih crkavanja, jer retko se dostine NAND lifetime). U tom slucaju nem sanse ni za povracaj podataka.
 
Ako crkne kontroler, kako ces vratiti podatke? Gledali smo u vise firmi, jedini nacin je bio da se nadje identican kontroler i da KEK/DEK nisu na kontroleru. A to nije slucaj sa vecinom SSDova.
 
Probaću da ga ostavim neko vreme pa da probam ponovo....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Instalirah danas sistem na HP AIO sa i5 8250, 8GB ram i 256GB ssd-om.

Tek sam posle u specifikaciji video da je u pitanju NVMe ssd, ne bih nikad rekao, nista se brze nije instalirao sistem, niti su se brze pokretale aplikacije, nikakva razlika u odnosu na gomilu standardnih SATA diskova koje sam imao priliku da koristim/instaliram sistem (od Patriota do Samsunga, preko 10 modela i velicina).

Verovatno su stavili neki losiji NVMe, ali opet, nikakvu razliku nisam osetio u odnosu na npr. Kingston A400.
 
Verovatno, a i moguće je i da je na SATA protokolu a ne PCIe...
 
Ne pise M.2 nego NVMe, tako da bi trebalo da je SATA.
 
Hoćeš reći PCIe, jer NVMe (protokol) samo to koristi. A M.2 slot može bili ili SATA ili NVMe...
Onda je samo buđav model..?
 
Da, PCIe, na to sam mislio, lapsus :D

Da, budjav model je u pitanju, verovatno su mu sekvencijalne brzine dobre, testiracu kad budem mogao, u radu ni najmanje razlike u odnosu na SATA.
 
Za to što si radio verovanto možeš primetiti razliku jedino sa štopericom [emoji16] Ovako od oka teško.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
@ivanbass1:

Verovatno je u pitanju neki od postojećih "pseudo-NVMe", poput Kingstona A1000, samo u OEM obliku.
 
Nisam hteo baš da otvaram novu temu, ali "muljačina neka". Izgleda da je cena previše nisko išla...

https://www.tweaktown.com/news/6644...ges-kills-6-15-exabytes-nand-flash/index.html

Toshiba, WD power outages KILLS 6-15 EXABYTES of NAND flash 13-minute power outage of Toshiba and WD factories kills anywhere between 6 exabytes and 15 exabytes of NAND flash.

First off we have Toshiba with a reported 6-9 exabytes in NAND flash gone, while WD announced it lost nearly 6 exabytes of NAND flash during the power outage. The big problem is that 35% of the world's NAND flash production is made in the joint manufacturing facilities of Toshiba and WD in Yokkaichi, Japan. So this small 13-minute power outage will have huge flow on effects for global markets, and will surely change SSD pricing going forward.
Q3 and Q4 orders have been settled and paid for, so we could expect small price increases in the meantime before larger prices are seen in 2020.
 
Odlično -_-. Kada smo kod toga šta je najisplatljivije uzeti od ~500gb ssd? Ako uzmemo da je, šta znam, Samsung 860 neka normala šta je tu skoro kao on samo jeftinije.
 
Crucial MX500 ili Adata XPG SX8200 Pro (ako hoćeš NVMe).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno