Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Ko, E*** ? :D
 
Da... jos mi kurir kaze "odakle znas, mozda je to to" a sa strane pise Epson multi nesto printer sa sve slikom stampaca na strani okrenutoj ka meni. Covek ne zna pa mogu da razumem ali sta li su ovi gledali pa su pomesali nesto velicine kreditne kartice sa kutijom velicine male putne torbe za avion to ne mogu da shvatim.

Jos mi zena iz call centra kaze izvinjavamo se bla bla ali tek posle ponedeljka mozemo da posaljemo i sad treba opet da cekam. A mogu da se kladim da su ga prodali i da ce da probaju posle ili sutra (ako me uopste budu zvali) da mi uvaljaju neku skalameriju u tom rangu.

Prihvatam u zamenu 512GB varijantu ili otkazujem kupovinu iz principa.
 
Nervozan sam, proci ce me posle pa cu da podelim sa 2 tu brojku, osim ako ne probaju neku foru da mi prodaju pa cu stvarno da im kazem to prvo kako bih uradio to drugo na suptilan nacin :)
 
A kakvi su ovi u E*** dosao bi odma pokvaren stampac ili bi crkao za nedelju dana, a on nema racun i garanciju za njega vec za ssd ...
 
Nervozan sam, proci ce me posle pa cu da podelim sa 2 tu brojku, osim ako ne probaju neku foru da mi prodaju pa cu stvarno da im kazem to prvo kako bih uradio to drugo na suptilan nacin :)

Tebi u stvari treba štampač, samo ti toga nisi još svestan :D
 
Razgrabio se Intel. Izgleda da su ga ovi na E podcenili i uzeli manje količine.
 
Sta reci za bx500 240gb koji se rasprodao za 24 sata? A stigla 65 komada.
Gladni ljudi ssd-ova pa to ti je:d
 
Epilog stampac SSD price - pogresno zalepili otpravnice - moram da cekam da taj tip vrati kuriru SSD koji je njemu stigao ako ga je uopste uzeo jer oni to ne znaju pa da kurir vrati to Emiju pa da Emi opet preko tih kurira posalje meni i naravno to tek od ponedeljka moze jer kurirske sluzbe ne rade danas ni za vikend, dakle povracaj krece od ponedeljka i kao nadamo se da ce vec u utorak biti kod vas (yeah right).

Dakle jedno 10 dana sve zbirno ima da cekam imajuci u vidu sve od nedelje kad sam ga narucio.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Jedino ne razumem zašto bi ti čekao da neki tamo xyz vrati njima ssd? Neka ti pošalju novi. A taj ako im ikada bude vraćen stave na policu.
Ponašaju se kao posrednici između tebe i tog xyz. Da neće još da ti traže i proviziju po obavljenom poslu?
Nije njemu poslat tvoj ssd nego njihov.
 
Zato sto ga nema vise na stanju.

Svakako ne bih tolerisao to da je neka druga situacija u pitanju ali ima da dobijem to sto hocu ili necu da uzimam uopste nista kod njih.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Zato sto ga nema vise na stanju.

Svakako ne bih tolerisao to da je neka druga situacija u pitanju ali ima da dobijem to sto hocu ili necu da uzimam uopste nista kod njih.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Ako su ozbiljna firma treba zbog njihove greške da ti daju bolji. Ovako ih bije glas da su bu dale.
 
A sta da se radi, desava se doduse vrlo rijetko!!
Vjerovatno bila frka(puno posla) ili losa komunikacija pa se zaljepilo na pogresan paket.
Ima i gorih primjera, no kako god moramo biti pripremljeni za "Marfijev zakon" .
 
Budale. Obzirom na cene koje su viš(lj)e nego kod drugih, morali bi da budu profesionalni. Ovo je gore nego u seoskoj zadruzi.
 
koliko znam firma na E je jedna od jeftinijih. Zato i imaju toliko posla.
 
Radio sam u firmi na e. Mogu da potvrdim da je rasturanje od posla. Musterije krecu od ranog jutra da ulaze i cesto se stvori guzva a malo radnika je prisutno, telefoni zvone non stop, kupci nisu sigurni sta im treba niti da objasne sta im treba, brdo robe stize u radnju svaki dan koju treba popisati i uskladistiti gde treba, treba praviti narudzbenice, treba odgovarati na mejlove, treba sklapati konfiguracije..........
Naravno to ne opravdava sto su Lanikoru poslali pogresnu stvar al eto.......nekom se desilo.
 
koliko znam firma na E je jedna od jeftinijih. Zato i imaju toliko posla.

Tako je to kod prosečnog građanina ove naše države. Gleda da uštedi svaki dinar, a onda se kuka na kvalitet usluge. A sa druge strane baš ga briga ako propadne maloprodaja sa boljom uslugom gde su cene veće 5-10% i gde je ta razlika otišla na veće plate i adekvatan broj zaposlenih :)
 
Poslednja izmena:
Imam utisak da se ovo odnosi na mene pa zato pisem sledece.

Uz duzno postovanje, ako ne znas lokalnu situaciju u mom mestu i stanje prilikom narucivanja, ne lupaj.

Samo Win Win i Emmi su imali Intel 545s na stanju, a u momentu narucivanja samo ga je Emmi imao. Naknadno se pojavio u WW za 500 dinara vise a oni su de facto ista firma. Naravno nije ga bilo ni na jednom drugom mestu, a sada ga nema ni u pomenuta dva lokala.

Nisam ja kriv sto su bate udarile monopol na sve i nemam nameru da ja pokrecem ekonomiju u ovoj raspaloj drzavi.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni nestalo jaja u frizideru, bata je kriv garant, udario monopol na proizvodnju jaja i donosenje... idi bre...:zgran:

Pogresili ljudi pa ŠTA, jedino mi je cudno sto mogli pobrkati kutiju da se spakuje 50 ssd i sam ssd... ocito rad bez mozga.
 
^ma ne postoji nikakva logistika, sto nije ni cudno u ovakvoj drzavi :(
Dok shvatite koliko njih postoji u lancu, i svako od njih moze da uspori taman dovoljno stvari, a 99.999% ljudi izgubi volji toliko lako da je prosto neverovatno...

Moje razmisljanje kada idem kod doce, PIO, RFZO ili nesto slicno sa nasom drzavom, ili cak i Poste, dostava od firmi...:
- taj dan je bacen, ne nerviram se uopste sto cekam.
- ako se zavrsi dovoljno rano da ne dodjem umoram direktno pod tus i krevet, to je vreme KOJE SAM DOBIO :D
Netacno - ali takvo razmisljanje vam mnogo pomaze da ostanete citavi i mirni :)
 
Imam utisak da se ovo odnosi na mene pa zato pisem sledece.

Uz duzno postovanje, ako ne znas lokalnu situaciju u mom mestu i stanje prilikom narucivanja, ne lupaj.

Samo Win Win i Emmi su imali Intel 545s na stanju, a u momentu narucivanja samo ga je Emmi imao. Naknadno se pojavio u WW za 500 dinara vise a oni su de facto ista firma. Naravno nije ga bilo ni na jednom drugom mestu, a sada ga nema ni u pomenuta dva lokala.

Nisam ja kriv sto su bate udarile monopol na sve i nemam nameru da ja pokrecem ekonomiju u ovoj raspaloj drzavi.

Ne odnosi se na tebe, već na situaciju da je do ovog monopola došlo tako jer su ljudi gledali da uštede 5-10% kada su bratske firme radile undercutting celokupnog tržišta, praktično bez marži i zarada. Pa kada je ta praksa pre par godina sahranila gotovo celokupnu konkurenciju, sad se kuka na kvalitet usluge, odnos prema radnicima i cene.

Nisu oni prvi pokušali da urade tako nešto, oni koji duže prate tržište sećaju se Eurolinka kako je pokušao sa sličnom politikom i pukao, ali i prvi naneo ozbiljnu štetu našem tržištu, jer je povukao i sahranio mnoge sa sobom koji su pokušavali da se takmiče njihovim nerealnim cenama i napravio prazan prostor da bratske kompanije naprave što su napravile.

Tako će i biti dok ljudi za svaku kupovinu budu kupovali uvek i isključivo na najjeftinijem mestu, bilo to u radnji, preko mađara ili na buvljaku...
 
Poslednja izmena:
@rAMA

"praktično bez marži i zarada".

O.k. kako im se isplati onda da rade ? Koja je suština te priče. Može i na PM da ne zagađujemo temu.

Da ne započinjemo priču sa tim da smo mi malo tržište. Ako Nemac plati proizvod 100 dinara, zašto mi isti treba da plaćamo 130 - 200 dinara. Ima i drastičnijih primera. Ja Mađare vidim kao tampon zonu koja služi da kopmenzuje sve ovo.
 
@rAMA

"praktično bez marži i zarada".

O.k. kako im se isplati onda da rade ? Koja je suština te priče. Može i na PM da ne zagađujemo temu.

Da ne započinjemo priču sa tim da smo mi malo tržište. Ako Nemac plati proizvod 100 dinara, zašto mi isti treba da plaćamo 130 - 200 dinara. Ima i drastičnijih primera. Ja Mađare vidim kao tampon zonu koja služi da kopmenzuje sve ovo.
Pa cilj im je bio dugoročni, da sahrane konkurenciju. Pričam o periodu pre 5-7 godina kada im je to bila poslovna politika.

Sad rade sa već rade sa sasvim finin maržama, konkurencija praktično ne postoji, imaju monopol nad većim delom uvoza i tu robu ostalima daju po cenama sa kojima ne mogu da budu konkurenti, te opet imaju najbolje cene za te proizvode.

Naravno i situacija sa švercom odmaže tržištu, jer opadaju uvoz i promet, a samim time i dobavne cene koje naravno zavise od količina koje se okreću.
 
Monopol (i drugi kriminal) ne stvaraju potrošači nego vlast (kroz zakonodavstvo, inspekciju, policiju, tužilaštvo i pravosuđe).

Nego, može li neko da kaže kako mu funkcioniše Kingston A400 od 120 GB? Da li ima problema i da li su mu brzine u rangu deklarisanih?
Još preciznije, ako se upari sa pločom ASUS M2N68-AM SE2 šta se može očekivati (Win10 x64)?
 
Nazad
Vrh Dno