Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Sto ste vi neke neverne Tome ?
Kursna lista je 1 Lei 25.5 dinara. 5050 dinara bez povratka PDV.
https://sr.coinmill.com/RON_RSD.html#RON=198
Krajnja cena 42.5 Eura
ssd.jpg

SSD kupljen u Altexu ili Media Galaxy-ju
To su vam u Temisvaru i celoj Rumuniji skoro najjace prodavnice kao ovde
papreni WIN WIN ili Gigatron.
Sreca moja da jesam iz pogranicne zone oko 100km od Temisvara.
Trosak goriva mi je zanemarljiv, jer ne kupujem samo Hard i drugu tehniku
nego sto sta za kucu, jer je tamo
puno cega kvalitetno, a jeftinije nego ovde - primer hrana. Selgros, Lidl, Penny, Aushan, Carefour hiper marketi...
Sto se garancije tice. Jeste ona tamo, ali mnogo je jaka i stiti potrosaca. Skoro kao ovde ha ha ha ...
Moj primer. Prosle godine u ovo vreme Oktobar 2017. sam kupio Kingston 240GB SSD A400 koji je kostao oko 10.000 dinara. ili 400Leja.
sa 3 godine garancije.
U Julu 2018 mi je crkao i nosio ga tamo. U medjuvremenu izgubio fiskalni racun i garanciju i prihvatili su mi reklamaciju
na osnovu serijskog broja. Imao sam rezervni hard i nije mi se zurilo. A nisam ni turisticki odlazio 3 meseca tamo.
Skoro eto bio. Pojavio se na pultu prodavca. Novembar 2018. I rekao mi je da u zameni mogu da dobijem 2 Kingstona jer mu je cena pala sada
na 180 Leja sto je duplo nego jeftinije u odnosu na Oktobar prosle godine. Pitao sam ga mogu li bilo sta drugo za 400Leja on kaze, da i razduzuje robu.
Primetio Samsung Evo 250GB ovaj sa slike na akciji i naravno kupio njega. Otisao na kasu i dobio nazad svih 400 Leja i platio njega 200. Kusur od 200 Leja
stavio sebi u dzep. Garancija nova krece na 5 godine.
Eto toliko o kupovini u Temisvaru u poznatoj prodavnici.
Inace pun je Temisvar nasih Beogradjana i Pancevaca... Snalazimo se, ko zna i ume.
 
Poslednja izmena:
Pitanje

Hocu li ubacivanjem ssd-a u komp koji sluzi kao server i na kom je povezano jos racunara, ubrzati odziv servera prema drugim racunarima u mrezi? Na serveru se nalazi program tj baza koju koriste ostali racunari u mrezi...
 
Sto ste vi neke neverne Tome ?
Kursna lista je 1 Lei 25.5 dinara. 5050 dinara bez povratka PDV.
https://sr.coinmill.com/RON_RSD.html#RON=198
Krajnja cena 42.5 Eura
Pogledajte prilog 260455

SSD kupljen u Altexu ili Media Galaxy-ju
To su vam u Temisvaru i celoj Rumuniji skoro najjace prodavnice kao ovde
papreni WIN WIN ili Gigatron.
Sreca moja da jesam iz pogranicne zone oko 100km od Temisvara.
Trosak goriva mi je zanemarljiv, jer ne kupujem samo Hard i drugu tehniku
nego sto sta za kucu, jer je tamo
puno cega kvalitetno, a jeftinije nego ovde - primer hrana. Selgros, Lidl, Penny, Aushan, Carefour hiper marketi...
Sto se garancije tice. Jeste ona tamo, ali mnogo je jaka i stiti potrosaca. Skoro kao ovde ha ha ha ...
Moj primer. Prosle godine u ovo vreme Oktobar 2017. sam kupio Kingston 240GB SSD A400 koji je kostao oko 10.000 dinara. ili 400Leja.
sa 3 godine garancije.
U Julu 2018 mi je crkao i nosio ga tamo. U medjuvremenu izgubio fiskalni racun i garanciju i prihvatili su mi reklamaciju
na osnovu serijskog broja. Imao sam rezervni hard i nije mi se zurilo. A nisam ni turisticki odlazio 3 meseca tamo.
Skoro eto bio. Pojavio se na pultu prodavca. Novembar 2018. I rekao mi je da u zameni mogu da dobijem 2 Kingstona jer mu je cena pala sada
na 180 Leja sto je duplo nego jeftinije u odnosu na Oktobar prosle godine. Pitao sam ga mogu li bilo sta drugo za 400Leja on kaze, da i razduzuje robu.
Primetio Samsung Evo 250GB ovaj sa slike na akciji i naravno kupio njega. Otisao na kasu i dobio nazad svih 400 Leja i platio njega 200. Kusur od 200 Leja
stavio sebi u dzep. Garancija nova krece na 5 godine.
Eto toliko o kupovini u Temisvaru u poznatoj prodavnici.
Inace pun je Temisvar nasih Beogradjana i Pancevaca... Snalazimo se, ko zna i ume.

Povrat pdv ide samo ako je racun veci od 150e. Popusti su im jos veci pred Rumunski bozic,Black friday itd. Imas i emag radnje. Pozz iz VS
 
U Emag.ro nema povracaj PDV, ali je jako dobro snabdevena prodavnica.
I nalazi se preko puta Julius Mola.
 
Ja porucio danas Kingstona A400 240gb za 4600 dinara u radnji na E. Bas brzo padaju cene. Ici ce ovo ispod 4k za jedno mesec dana ali nema se vise vremena [emoji38].

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
I ja sam snimio taj. Ne znam valja li sta? Ne znam kako se pokazao u radu? Komp koristim manje vise za osnovne stvari, uz poneku slabiju igru. Ima li neko iskustva sa tim ssd-om? Da li se isplati uzimati?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Ma ja bih ga uzeo sutra ako rade radnje, ne moze mnogo da padne cena. Samo ne znam da li valja ili ne. :)

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Koliko sam ja skontao ljude koji su pisali ovde taj Kingston mu dodje kao neki best buy za prosecnog korisnika. Po brzini u svakodnevnom radu je neznatno sporiji od skupljih diskova ( tipa 860 EVO...). Sutra stize. Javicu utiske, mada vec se sve zna oko njega.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Stigao Kingston A400 240Gb. Nesto mi slab taj 4k read rez zar ne?
a1e33a7fdf69a99b86cebf56e9230e8f.jpg
5be08f2ec86c58beff6c5d20119627a7.jpg


Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Ocigledno pala cena tom Kingston A400
sada, 128GB u Emmiju ima za 2.990din.a
veci 256GB je 4590 din. i nema postarine na te sume.
Tako da Best Buy zbog cene i garancije ovde
dok Samsung i 250 i 500GB u Temisvaru
Kao i Micro SD 64GB Kingston sa Adapterom tamo je svega 1500din.
Poneke stvari duplo jeftinije...
Crni petak im traje ceo mesec bukvalno a ovde 3-4 dana i nema niti
pribliznih akcija kao tamo.
 
Poslednja izmena:
Pitanje

Hocu li ubacivanjem ssd-a u komp koji sluzi kao server i na kom je povezano jos racunara, ubrzati odziv servera prema drugim racunarima u mrezi? Na serveru se nalazi program tj baza koju koriste ostali racunari u mrezi...

Zavisi od broja povezanih računara i broja upita na bazu. Ako imaš problem sa odzivom, proveri prvo druge elemente sistema, počev od odziva same mreže. SSD svakako neće škoditi, ali je pitanje da li će biti direktne koristi.
 
Nema više A400 240GB u Emmiju (makar u Beogradu).

Izgleda da je otišao ovaj kontigent (jer ga jedva nađoh u Beogradu - ne računajući one što traže 6k+), pa sledećem možda dignu cenu za par stotina dinara.
 
Poslednja izmena:
U NS-u je u ponedeljak bilo odokativno jedno 10-tak komada A400-tki koje su bile porucene i cekale preuzimanje.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Nema u Beogradu za kupiti odmah, proverio pre koji sat. Moguće je bilo da poručim i bilo bi za 3-4 dana najranije (da povuku iz nekog drugog grada najverovatnije).
 
Poslednja izmena:
Kada narucis online u emmi oni ili iz Winwina uzmu proizvod ili iz Cacka(alti) zalihe direktno stignu tad ja mislim.
 
Ovo sam očitao sa mog Kingstona A400 240GB. Očigledno nema Phison S11 nego SM2258XT koji je dramless. :zgran:


v0.55a
Drive: 0(ATA)
OS: 10.0 build 17134
Model: KINGSTON SA400S37240G
Fw : R0105A
Size : 228936 MB
From smart : [SMI2258XT] [R0105A0 00]
Controller : SM2258
FlashID: 0x2c,0xa4,0x8,0x32,0xa1,0x0,0x0,0x0 - Micron 64L(B16A) TLC 256Gb/CE 256Gb/die
Channel: 4
CE : 2
Plane : 2
Die/Ce : 1
Ch map : 0x0F
CE map : 0x03
Inter. : 2
First Fblock : 2
Total Fblock : 504
Total Hblock : 3578
Fblock Per Ce : 504
Fblock Per Die: 504
Original Spare Block Count : 65
Vendor Marked Bad Block : 0
Bad Block From Pretest : 12
 
Ja sam juce uzeo na Banovom Brdu. Instalirao sam windows za 5 minuta. Za sad radi kao sat.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Pise za Phison S11 da ima 32MB SRAM u kontroleru, malo ali dovoljno za malo bolje rezove. Za utehu je jedino da SM2258 ima 4 kanala naspram 2 kod S11. Sve u svemu za najjeftiniji SSD performanse su dobre.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Da li neko zna koji tip memorije se nalazi u Patriot Burst 480GB i 960GB? Na Patriot sajtu stoje prilično impresivne cifre za TBW, 425TB za 480GB model i 835TB za 960GB model. Ove cifre su drastično bolje od specifikacija za TLC memoriju na Samsung 860 EVO, pa je pitanje da li je ovdo neki uber TLC ili MLC od Toshibe ili Microna (znam da je na mom Burst 240GB Toshiba 3D MLC).
 
Poslednja izmena:
Meni treba da stigne ovaj ssd ovih dana uz Ryzen i ploču:
https://www.emmi.rs/ssd-ssd-m2-128gb-patriot-scorch-nvme-1700-415mb-s.11.html?productId=70148

Nisam ranije čitao ovu temu, meni je Rumunska granica toliko blizu da mogu pešaka lagano da odem tamo (3km od moje kuće), a imam i komšinicu Rumunku koja tamo radi, a živi ovde pa sam mogao nešto preko nje da kupim, *mjau**mjau**mjau*.
Videću kako će mi se pokazati ovaj ssd. Odabrao sam ga jer ima brzinu čitanja 1700, ali zato kapacitet mu je 128GB što mi je doboljno

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Kakva je razlika u radu ssd diska ahci vs ide? Jel ima razlike u realnom radu kompjutera ili su samo brzine upisa, kopiranja (cifre generalno)?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
U IDE nema TRIM, a to je katastrofa!
 
Nazad
Vrh Dno