Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

4 komada smo ih uzeli za firmu,realno ne bi trebalo da se vidi razlika izmedju BX/MX za te korisnike.
 
treba da mi stigne konfa sa ryzen5, b450 i ssd 860 evo...stara konfa je od pre nekoliko godina sa 840 ssd-om i tada su bila poželjna razna podešavanja...to više ne treba?
 
E nemam sad fakturu,ali ako je i tamo onda je svugde,posto to uvoznik daje.
 
Nije jedan uvoznik.
Ne kupujem od onih koji uštroje garanciju, neka prodaju svojoj familiji, mada velika im familija, njih 80% bi uzelo ako je samo malo jeftinije a garancija 50% ili 40% manja, potrajace racunaju optimisticno...
 
Da li je ok na SSD-eu praviti particiju? Hteo sam da zamenim u laptopu HDD od 500GB za SSD od 250GB pa da imam isto 2 OS-a Win10 i Ubuntu.
 
Ne isplati se kupovati Team L5 Lite 120GB za 2500 dinara posto se daje 2 godine garancije za njega , bolje dodati 500 dinara za Kingston A400 120GB on ima 3 godine garancije.

Bosanci tvrde da model od 120GB TeamGroup L5 Lite 120GB ima Silicon Motion SM2258 http://www.maxwell.ba/index.php?id_product=844&controller=product nigde drugde nisam nasao informacije za 120GB model.

Misljenja na amazonu su podeljenja za TeamGroup L5 Lite 120GB nekima je crkavao a nekima lepo radi sad ne znam sta da ti kazem.
 
Pozdrav svima, koji je najbolji i najpouzdaniji SSD 240GB do 5000/5500 dinara?
 
ja kupio kingston a400 od 240GB u vip.... za 4700
ok je...
u svakom slucaju ne bih se opet zezno da kupim m.2 suludih brzina na papiru koje mi u realnom zivotu nikad nece trebati, šta mi znači dal cu fajl da prekopiram za 5 sekundi ili za 9? bačene pare za 500giga a mogao sam tera za te pare , standardan ssd....*mjau**mjau**mjau* sad...
 
Na Winwin sajtu je jedan pitao kolika je garancija za 120GB Team L5 Lite i dobio je odgovor da je 2 godine , winwin i emmi su koliko znam isti lanac , doduse to je bilo pre godinu dana mozda sad ove zalihe imaju 3 godine garancije mada nesto ne verujem , u gigatronu ranije kada je bio taj ssd u prodaju bila je garancija 3 godine a kontroler naravno kriju ko zmija noge.
 
Ovde su Samsung i Crucial diskovi jako cijenjeni, vidim. Pa ipak, ako vam treba nešto napredno poput enkripcije podataka, nemojte se uzdati u takve diskove previše. Više o tome ovde.
 
@galisnik, ja evo verujem da je vise problem do ljudi koji smatraju da je ok koristiti "Bitlocker for extra safety" (a i generalno windows, pogotovo 10), nego do ssd (aparatna enkripcija na ssd je za izbegavanje iz istih razloga).
 
Poslednja izmena:
@galisnik, ja evo verujem da je vise problem do ljudi koji smatraju da je ok koristiti "Bitlocker for extra safety" (a i generalno windows, pogotovo 10), nego do ssd (aparatna enkripcija na ssd je za izbegavanje iz istih razloga).

Ne bih sad ulazio u dublju analizu M$ i enkripcije podataka, ovo je tema o SSD-ovima. Namjera mi je bila da skrenem pažnju malobrojnima koji bi se okušali sa enkripcijom podataka na SSD diskovima, da se ne uzdaju u firmware čak i tako renomiranih proizvođača SSD-ova koji nude hardversku enkripciju, već da traže softverska rješenja, npr. u članku pomenuti VeraCrypt.
Hvala, ne bih dalje, jer nije tema za ovu temu :)
 
Za sve vrščane i one banaćane koji zive u "blizini" nekoliko manjih granicnih prelaza ka Rumuniji. Ima smisla ako se ide jednom u mesec-dva-tri preko pa da se uzme "uz put" jer niko u tu racunicu ne uzima u obzir gorivo koje se potrosi da bi se kupio (samo) taj jedan ssd...
 
Upravo. Jos uporedjuje cenu bez poreza koju ako ga navataju na carini ima da plati plus kaznu pa nece da prodje jeftinije. O garanciji da ne govorimo, mora opet tamo da bi reklamirao a to opet znaci trosak.
 
Ja porucio danas Kingstona A400 240gb za 4600 dinara u radnji na E. Bas brzo padaju cene. Ici ce ovo ispod 4k za jedno mesec dana ali nema se vise vremena [emoji38].

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Crucial MX500 250Gb, juce kupljen i postavljen.

AS SSD Benchmark 09 11 2018.png

CrystalDiskMark 09 11 2018.png


Pozdrav!
 
Nazad
Vrh Dno