Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Meni radi BX500 na SATA 2 , veruj da je razlika u odnosu na hdd velika.. Duplo brze Win radi..
 
Хвала на саветима, задржаћу га онда [emoji846]. Мислио сам да неће бити неке драстичне промене, мало сам се залетео и чим сам у теми овде видео да је на акцији поручио сам га.
Планирам на њега и систем да инсталирам и да њега користим за свакодневни рад, а стари хдд, ћу користити као екстерни.
Реците ми само да ли има потребе делити ссд на две партиције, оно класика ц за систем и д за податке, или нема потребе то радити са њим?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ne, nemoj deliti ništa, mali je to disk da se zezaš sa particijama i sličnim stvarima.
 
Što da ne, ako nešto zezne sistem neće mu zeznuti i ostalo. Drajvu neće ništa faliti ako je particionisan...

Mada, ako je sistemski, samo za Windows i programe, nema potrebe.
 
Poslednja izmena:
Oк, нећу га делити. За податке и остало ћу користити стари хдд..

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Moze li siri opis, za sta ga koristis i kako si uspio za dvije godine 30tb upisa da nabacis ???

I pride da stoji na 100%??
Mislim, po iskustvu ostalih marki i serija da mu je kontrolor i ne bas intelegentan.
Odakle mu citas smart?

znam da ne treba iz sentinela al on mi jedini instaliran. inace koristim standardno ssd na kom je sistem cak i nema nekog upisa od moje strane, vise windows sto prcka, update za igre koje su na njemu i to je to..

ssd.PNG
i meni nije jasno odakle toliki upis ali kako razumeh gledanje youtube-a itd.. vrsi upis na sistemski disk...
 
Poslednja izmena:
na 93%.
 

Prilozi

  • ssd2.PNG
    ssd2.PNG
    123.4 KB · Pregleda: 207
  • ssd1.PNG
    ssd1.PNG
    102.1 KB · Pregleda: 183
Dobro je...može on još mnogo da gura. SSD-ovi su robusniji od hardova...
 
Imam Kingston SA400S37/120G, pa bih da uzmem neki sa vecom memorijom, moze neka preporuka?
H310MHP, i3 9100F, ako je bitno.
 
Hoćeš bolji i brži za nešto višu cenu u odnosu na one sporije i bez dram keširanja? KC600 (isto Kingston). Ako ne treba NVMe, trenutno best buy.
 
Hoćeš bolji i brži za nešto višu cenu u odnosu na one sporije i bez dram keširanja? KC600 (isto Kingston). Ako ne treba NVMe, trenutno best buy.

Hocu da bude brzi i bolji od ovog A400.
I jos nesto, znam da A400 nema dram kesiranje, moze kratak opis za sta sluzi to tacno?
 
Razumem, obizirom da cu ga samo koristiti za Sistem i poneke programe, i igrice, bez jako zahtevnih radnji, onda kako sam procitao ne treba dram kes, tj nije toliko presudan?
 
Nemam. Moracu izgleda 860 EVO Samsung, nadam se da je bolji od A400.
 
Znači dram, nije da ne znači. Kad forsiraš ssd sa nekom radnjom, rasterećenije radi ssd i šansa da imaš štekanje u radu je mnogo manja. Plus su u startu dram diskovi kvalitetniji što se tiče nand ćelija (mogu više upisa da proguraju).

E sad, ti hoćeš ssd za "sistem i neke programe", i to odrađuje i dramless ssd, ali šteta je sada ne uzeti KC600 naprimer (ili drugi kvalitetniji), kada je cenovno prihvatljiv u odnosu na druge dramless diskove.

Inače, KC600 i 860 EVO su sličan rang što se performansi tiče. Možda je neeešto lošiji KC600, ali je i jeftiniji oko 1500 dinara u 256/512gb varijantama, dok razliku u performansama teško da bi primetio. Svakako da li uzeo KC600 ili 860 EVO, nećeš pogrešiti, samo ako imaš novca, juri makar 512GB.
 
Poslednja izmena:
Uzeh A2000 1TB za 12.400din u domacoj radnji.

Mogu reci da se nisam pokajao sto sam uzeo NVMe, definitivno je SATA ssd bottleneckovao ucitavanje Android projekata/asseta, vidno je brzi i responzivniji Android Studio koji u sustini ucitava sa SSD-a u RAM i obrnuto, nemam nista vezano za to na hardovima.

Oseca se razlika i u Windowsu ali ne toliko.
 
Uzeh A2000 1TB za 12.400din u domacoj radnji.

Mogu reci da se nisam pokajao sto sam uzeo NVMe, definitivno je SATA ssd bottleneckovao ucitavanje Android projekata/asseta, vidno je brzi i responzivniji Android Studio koji u sustini ucitava sa SSD-a u RAM i obrnuto, nemam nista vezano za to na hardovima.

Oseca se razlika i u Windowsu ali ne toliko.

O tome i ja govorim, databaze i sl. korišćenja su odzivniji usled smanjenja lag-a i microstuteringa koji AHCI i Windows drajveri neminovno ubace jer nisu pisani za NAND pristup, a NVMe je od korena samo za NAND i kontroler je na njemu i ima svoj drajver koji direktno fristupa filesystem-u i brže komunicira sa CPU, memorijom (ono što si ti primetio) itd. a ne još na ploči preko DMI linka!
Njegove sekvencijalne brzine su najmanje bitne u celoj priči, mogu biti samo korisne pri nekom kompajlingu i sl.
 
@mdm

Zanimljivo, nisam video kada si pisao to, ali ima logike, AHCI je dosta stariji..

Evo rezultata iz CrystalDiskMarka-:
A2000-cdm.png
 
Da li je A2000 best buy za te novce? Malo mi je ovaj Intel sto imam pa bih ga prodao i kupio A2000 500GB
 
Kupi 1TB.
 
I ja planiram uzeti A2000 500gb, sa cenom od oko 60e deluje kao super kupovina. Pored toga bih uzeo 3tb HDD, tako da ce mi ovih 500gb biti dovoljno za sistem, programe i poneku igru.
 
I ja planiram uzeti A2000 500gb, sa cenom od oko 60e deluje kao super kupovina. Pored toga bih uzeo 3tb HDD, tako da ce mi ovih 500gb biti dovoljno za sistem, programe i poneku igru.

Greota da se uzme manje od 1TB, posebno kad uzmes u obzir da ploce nemaju 8 M.2 portova standardno kao sto imaju SATA portove.
 
Ma ljudi, pitam jel ima bolje od ovog za te novce :D

Ne treba mi 1tb jer sem sistema i igara ne drzim nista na tom hardu, a od igara trenutno igram Warzone koji zauzima preko 100gb pa mi je zato ovaj od 250 knap. Imam jos 34gb slobodno, al ne volim kad sam stisnut i da gledam da li cu moci da odradim sledeci update ili ne :)
 
Ima naravno, XPG SX8200 Pro (ili GAMMIX S11Pro - isti disk samo sa hladnjakom) koji je pao gotovo na istu cenu, a u rangu je sa ili čak i bolji i od Kingston KC2500...
 
Warzone 240 gb[emoji24]. Iz istog razloga sam uzeo Kingston a2000 500 gb, u trenutku kad sam ga kupovao koštao je 9k. Naravno da je bolji veći kapacitet, ali novac je taj koji diktira mogućnosti. Za sad ovaj od 500 gb je dovoljan

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno