Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Zašto krš? Odličan je za primarni disk za os.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока

Na primer zbog broja crkavanju u firmi gde radim. Oko 30% za sada. I nije krš, nego je kršina ;) Sreća što se sve redovno bekapuje.
 
Da, verovatno nije za toliko opterećenje, za kućnu upotrebu kod mene je sasvim pristojan. Nije da ga branim, ali je tako. Neka je i kršina, uzeo sam ga povoljno, garancija 3 (ili 5) godine, meni dovoljno. Izaći će opet neki povoljno.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Potvrđujem da je kršina i to teška, užasan kontroler ima, pričam za A400. Na desetine je crklo i to u prvoj godini (lično da ja znam, koje smo prodali)

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Da, verovatno nije za toliko opterećenje, za kućnu upotrebu kod mene je sasvim pristojan. Nije da ga branim, ali je tako. Neka je i kršina, uzeo sam ga povoljno, garancija 3 (ili 5) godine, meni dovoljno. Izaći će opet neki povoljno.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока

Nisu problem ni pare ni garancija, nego podaci. Inače ja volim Kingston kao brend. U pitanju je samo ovaj model.
 
Zato sam i napomenuo da je dobar kao osnovni disk, za os. Tako je šteta od gubitka podataka minimalna.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Bio nekad kada nije bilo boljeg za iste novce. Sada je totalno prevaziđen i ne treba se uzimati ako nije baš jeftin/na akciji.
 
Ja imam SUV500MS/240G već jedno godinu dana. Nikakvih problema nije bilo. Ako hoćeš mogu za vikend da uradim neki test pa da okačim šta sam dobio. Ali kao što ti je dzonihsv napisao mislim da je bolje da uzmeš KC600.
 
Ja mogu za Crucial BX500 od 120gb da kazem da je losiji, jer za godinu dana od 100 do 76 helta samo win7 na njemu... Ako nekom znaci..
 
Hahaha ladno su u A*** povecali cenu sa 7500 na 8500din, a bukvalno sam sutra hteo da porucim :D Neverovatno...

Moram da citiram sam sebe i da ih pohvalim jer su uspeli da nabave odredjenu kolicinu po boljoj ceni, tako da sam porucio jedan.
 
Poslednja izmena:
A2000 od 500 džigabajta, pisao je čovek u prethodnoj poruci šta je imao nameru da naruči.
 
U njegovoj prethodnoj poruci nije navedeno ime modela.
Uglavnom, ako su vratili cenu za 500gb nadam se da ce uskoro imati 1tb po ceni koja je bila, posto ja cekam taj. Ako ne, tu su Madjari.
 
Spustili su cenu za 1000 dinara, sada je blizu 14k, skoro 1000 dinara manje od drugih. Jeste skuplje za nekih 1200 dinara nego ranije, ali opet, kome treba sada i odmah, to je to.

Ja naprimer to cenim. Prodavce koji se trude da nešto urade tj. "durade" jer nisu tu kao drugi kojima je svejedno prodavali kupus ili RTX-ove sistemom money is money.

Zato ću opet celu konfu (ne za sebe doduše, ali nije ni bitno) u narednim danima opet kod njih da poručim, jer treba podržati ljude koji su iz struke i koji su "među nama" (da se tako izrazim) i koji su uvek korektni oko reklamacija.
 
Poslednja izmena:
pozdrav
aj mi preporucite neki SSD za lap-top Lenovo ideapad 320 od 240-256 gb
hvala
 
M.2 ili 2.5"?

AKo je M.2, koje dužine (pošto ih ima više, ponekad laptopi imaju slotove za kraće)?
 
Spustili su cenu za 1000 dinara, sada je blizu 14k, skoro 1000 dinara manje od drugih. Jeste skuplje za nekih 1200 dinara nego ranije, ali opet, kome treba sada i odmah, to je to.

Ja naprimer to cenim. Prodavce koji se trude da nešto urade tj. "durade" jer nisu tu kao drugi kojima je svejedno prodavali kupus ili RTX-ove sistemom money is money.

Zato ću opet celu konfu (ne za sebe doduše, ali nije ni bitno) u narednim danima opet kod njih da poručim, jer treba podržati ljude koji su iz struke i koji su "među nama" (da se tako izrazim) i koji su uvek korektni oko reklamacija.

Cpu+mobo+ram sam uzeo kod njih jer znam da su korektni. SSD je poskupeo taman kada sam hteo da ga porucim i zato nisam mogao da verujem, i bukvalno bih porucio u drugoj radnji gde je cena bila 7500din da su mi poslali mail dan kasnije.

Ovako sam uzeo od njih jer su izasli u susret. Nisam ga jos namontirao, kacim rezultate u drugoj temi kada odradim to. Kontam da ce biti bolji od Intela koji trenutno imam.
 
Nisam ga jos namontirao, kacim rezultate u drugoj temi kada odradim to. Kontam da ce biti bolji od Intela koji trenutno imam.

Jedino što ćeš moći da "osetiš" kao poboljšanje jeste da će se Windows podizati par sekuindi brže. U uobičajenom radu (surf, office, multimedija...) nećeš primetiti nikakvu razliku, ali ako budeš baratao sa većim fajlovima, bićeš poprilično iznenađen.

Ako bi hteo, na primer, da "zalepiš" dva kraća video snimka jedan na drugi, na tom NVME-u bi ti sve odradilo 3-5 puta brže. Ali teško da ćeš videti da ti se neki program otvara mnogo brže ili slično.
 
lap-top je od 17.3" ako ima ikakve veze sa duzinom.Lap-top se koristi najvise za svakodnevno surfovanje i za skolu.

Nismo se razumeli...M.2 slotova ima u par veličina. Obično se koriste najduži 2280 (22mm široki, 80mm dugi) M.2 drajvovi, oni su neki standard, ali neki laptopi koriste i kraće.

Da te ne zbunjujem...jedino je bitno da li laptop ima M.2 slot za SSD ili nema.
Ako ga ima, onda pomenuti Kingston A2000.
Ako ne, ako može da stane samo 2.5" drajv, onda recimo Patriot Burst (od jeftinijih) ili Crucial MX500/Kingston KC600 od malo kvalitetnijih...može i Samsung ali je skup.
 
Nismo se razumeli...M.2 slotova ima u par veličina. Obično se koriste najduži 2280 (22mm široki, 80mm dugi) M.2 drajvovi, oni su neki standard, ali neki laptopi koriste i kraće.

Da te ne zbunjujem...jedino je bitno da li laptop ima M.2 slot za SSD ili nema.
Ako ga ima, onda pomenuti Kingston A2000.
Ako ne, ako može da stane samo 2.5" drajv, onda recimo Patriot Burst (od jeftinijih) ili Crucial MX500/Kingston KC600 od malo kvalitetnijih...može i Samsung ali je skup.

Ali i najbolji kontrolor(relativno).
 
Jedino što ćeš moći da "osetiš" kao poboljšanje jeste da će se Windows podizati par sekuindi brže. U uobičajenom radu (surf, office, multimedija...) nećeš primetiti nikakvu razliku, ali ako budeš baratao sa većim fajlovima, bićeš poprilično iznenađen.

Ako bi hteo, na primer, da "zalepiš" dva kraća video snimka jedan na drugi, na tom NVME-u bi ti sve odradilo 3-5 puta brže. Ali teško da ćeš videti da ti se neki program otvara mnogo brže ili slično.

Primarno mi je bilo povecanje kapaciteta, a sad da li ce biti brze ili ne, iskreno mi ne igra neku ulogu. Samo da ne bude sporije :D
 
Nismo se razumeli...M.2 slotova ima u par veličina. Obično se koriste najduži 2280 (22mm široki, 80mm dugi) M.2 drajvovi, oni su neki standard, ali neki laptopi koriste i kraće.

Da te ne zbunjujem...jedino je bitno da li laptop ima M.2 slot za SSD ili nema.
Ako ga ima, onda pomenuti Kingston A2000.
Ako ne, ako može da stane samo 2.5" drajv, onda recimo Patriot Burst (od jeftinijih) ili Crucial MX500/Kingston KC600 od malo kvalitetnijih...može i Samsung ali je skup.

hvala na trudu,sve najbolje
 
Osnovni ssd. Kao Gigabyte SSD, nešto lošiji od BX500 naprimer.

Takve diskove uzimati samo ako su maksimalno povoljni ili su tu kao dodatak drugom ssd-u. Cena neretko (u odnosu na bolje) ne opravdana razliku u performansama, kvalitetu i garanciji.
 
Na oglasima ispod 5000 nema neki polovni od 480gb , tako da nije ta ponuda toliko losa?
 
Na oglasima ispod 5000 nema neki polovni od 480gb , tako da nije ta ponuda toliko losa?

Jurim i ja neki od 500 GB, samo što gledam MX500 , 860 EVO , KC600. Ispod ove klase ne bih išao. Treba mi za igrice.
 
WD Blue 3D i SanDisk Ultra 3D su isto solidni. Isti drajv, samo drugo pakovanje/marka...
 
Nazad
Vrh Dno