Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Isplati li se uzeti Patriot Blaze za 50 evra sa 3 godine garancije? Ima li nesto slicno do 6000? Polovno znam da ima , mislim na novo?
 
Drugari, želim da reinstaliram Win7 sistem koji se butuje sa SSD-a, rado bih ga formatirao SSD pre svega, da li se SSD normalno formatira ili...? Znam, mogao da guglujem, ali doputem sebi jednom da budem lenj. :smoke:
 
Drugari, želim da reinstaliram Win7 sistem koji se butuje sa SSD-a, rado bih ga formatirao SSD pre svega, da li se SSD normalno formatira ili...? Znam, mogao da guglujem, ali doputem sebi jednom da budem lenj. :smoke:
Ukratko, da :)

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Samo brzi format, nemoj da se zamasras sa secure erase, u stvari nemoj ni da formatiras, neka to sve odradi sam win prilikom ponovne instalacije sistema i ne brisi particiju malu koju on napravi, potrebna je.
 
Zna li neko koji je bestbuy od 60gb, na njemu skoro nista i nece biti upisivano samo da radi i da je sto jeftiniji, moze i ovde ili u HU, hvala.
 
Ni jedan 60GB nije best buy, osim ako ne nadjes za 25e neki.

Preblizu su cenovno 120GB modelima.
 
60GB je malo , moras hiberfile i pagefile obavezno gasiti i nista ne ubacivati na njega osim Windowsa.
 
Baš i nije tako. Ali i ja bih rekao da je suviše mala razlika da ne bi uzeo 120gb.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
I 60gb bi meni zavrsilo posao sto se tice prostora. Dvoumim se izmedju nekog SSD-a ili HDD-a od 500gb, cena je slicna a meni 500gb prostora ne treba ni u prici, pa zato gledam da li ima neki dobar SSD da ga zameni..
 
Ovih dana imam nameru da uzmem SSD (napokon). Dajte mi savet koji od ovih:
Samsung 850 EVO 250GB
Transcend SSD230S 256GB
WD SSD Green 240GB

Meni se najvise dopada garancija 5 god.:) kod Samsung 850 EVO.

Ajde i ovo da pitam, posto ne menjam nista drugo od hardwera mogu li da uradim samo clone sistem sa HDD na SDD??
 
Kakav trip, otvorim temu na telefonu i krenem da čitam, vidim neke extra cene ljudi pominju, oduševim se rakoh odma uzimam ssd i onda skontam da me je bacio na postove od pre godinu dana :D Demit
 
Hvala, da li je bolji taj ADATA ili TRANSCEND 128GB SSD370?
Da li taj Transcend ima S na kraju, da li u stvari pise da je 370S ?
Ima li jos neka brojcano slovna oznaka za taj ssd sem onog sto si ti napisao?

Ovih dana imam nameru da uzmem SSD (napokon). Dajte mi savet koji od ovih:
Samsung 850 EVO 250GB
Transcend SSD230S 256GB
WD SSD Green 240GB

Meni se najvise dopada garancija 5 god.:) kod Samsung 850 EVO.

Ajde i ovo da pitam, posto ne menjam nista drugo od hardwera mogu li da uradim samo clone sistem sa HDD na SDD??

Od svih tih koje si pomenuo ja bi uzeo Samsung. Meni se pored duge garancije dopada i velika pouzdanos kod njega...;)
Da mozes klonirati ali ti preporucujem da uradis cistu instalaciju, da ukljucis AHCI u biosu ako nije bilo ukljuceno i onda uradis instalaciju Win-a.
 
Od svih tih koje si pomenuo ja bi uzeo Samsung. Meni se pored duge garancije dopada i velika pouzdanos kod njega...;)
Da mozes klonirati ali ti preporucujem da uradis cistu instalaciju, da ukljucis AHCI u biosu ako nije bilo ukljuceno i onda uradis instalaciju Win-a.

Hvala na savetu..

Znam da je bolje ali stvarno nemam vremena za novu instalaciju, pa gomila programa, pa podesavanja...uff
Probacu sa clonom i ukljucivanjem AHCI u biosu i preko registra, pa ako nesto zahebem onda cu morati clean instal.
 
Da li taj Transcend ima S na kraju, da li u stvari pise da je 370S ?
Ima li jos neka brojcano slovna oznaka za taj ssd sem onog sto si ti napisao?

Ovako pise.. TRANSCEND 128GB SSD370 TS128GSSD370
 
@Slyopire, transend je bolji zbog mlc nand i stabilne brzine upisa. S na kraju - srebrno kuciste. Ne znam po kojoj ceni si nasao. Iz jeftinih na 120-128gb - kingston uv400, adata su800 (ali transcend je opet bolji, ali i ti modeli mogu da zavrse posao). Adata sp550 nije nesto.
 
http://ssd.userbenchmark.com/Transcend-SSD370-128GB/Rating/2699

Svaki 120-128 ssd je sporiji od 250 i vecih...

Pitao si koji je bolji od ta 2, odgovr je 370.

Najbolje bi bilo juriti veci jer 250GB je sasvim dovoljno za skoro sve, ako se stave i 2-3 igre na njega, a 120-128 zaista moze biti malo, mora se ekonomisati...

370S je bolji od 370.
 
@Zeha, a skoro svaki od 500gb je bolji od 250.. 370s - alu kuciste, 370 - plasticno. Kontroler je isti. 370 je stariji model i moze imati sporiji nand, ali i 370s moze imati isti (iako je neko vreme isao sa toshibom 19nm 64gbit, ali isao je i sa micron i sa sandisk), jer transcend takodje menja nand bez upozorenja kao i svi. A kad gledam testove - brzina seq upisa za 128gb modele im ista ~ 160-170mb/s (moguce da za taj kapacitet koriste isti nand). E sad ako covek ima para za 250 - naravno da je bolje ici na 250.
 
Jedina 2 SSD-a koja sam uspeo da pronadjem su:
KINGSTON 120GB SSDNow UV400 SATA3 2,5" SUV400S37/120G
AMD 120GB Radeon R3 SATA3 2,5" R3SL120G

transcend 370 vise nema...
koji uzeti od ova 2?
 
Pogledaj u atom radnji za transcend.

Sent from my m2 using Tapatalk
 
Verovatno zato sto je cena bar 20% veca nego u ostalim radnjama :D
 
Izgleda mi crko' Patriot Ignite. :/ Dana cu videti sta je zapravo, mozda je i ploca/kontroler tj. da nije SSD mada tesko.

Blast-ovi rade super i dalje da kucnem u drvo.

U E. ima na akciji sada Spark, isto Patriot 256 GB. Vidim P11 kontroler, kakvo je to novo cudo?
 
Meni je Ignite preziveo crkavanje napajanja. Steta ako ti je riknuo, to je dobar ssd. Phison s11 je bezveze i ne moze da se poredi sa s10. Na svaki slucaj proveri napajanje, da ti posle jos nesto ne rikne.
 
Hvala Caridze! Znaci kao i ranije - Spark je njesra. Samo Ignite ili Blast su valjali iz te generacije S10.
Napajanje - pa, makina radi.... nije se reboot-ovala niti ista slicno. E sad kakve oscilacije daje na 5V grani tesko je reci tokom rada. Kad vidim sta je - nisam fizicki kraj te masine - javljam ovde sta je.
 
Kod patriot, da. Ignite uz mlc nand i Blast uz tlc nand su bili ok. Spark je sporiji od Blasta, a o Ignite da ne pricam.
Nasao sam nesto zanimljivo: kingston v300 su krenuli sa 15nm mlc toshiba (brzine bi trebale biti one stare kad se ssd pojavio sa 19nm mlc toshiba, pre nego sto su zabrljavili sa async 20nm micron). Mogu biti zamena jeftinim modelima na tlc, ako treba veca brzina upisa velikih fajlova.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno