Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

- Koliko je veliki stari HDD
Ne moraš da instaliraš novi sistem. Možeš samo da iskloniraš sistem sa HDD na SSD. Dok ti još uvek HDD radi. Kupiti SSD sa što dužom garancijom.
Trenutni HDD je od 500GB što mi je sasvim dovoljno.
Sigurnije mu je da ide na Kingston UV 480 ili Samsung 860evo 500gb, skuplji su malo. Taman u njegovim budžetu do 100e. Ali su pouzdaniji i duža garancija, s obzirom da će mu ssd zamniti hdd. I naravno ako mu je taj kapacitet doovljan.
Videću između ovog Kingston-a i Samsunga od 500GB, proćiću nekoliko radnji da vidim cene i koliku daju garanciju pa vam javljam šta sam odlučio.... u svakom slučaju hvala vam na savetima.
 
Kingston UV, Samsung 860evo idu sa 5godina garancije, ali proveri pre kupovine u prodavnici.
Kingston je oko 9000, a Samsung malo manje od 11000.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Pozdrav, imam thinkpad p50 i u njemu SSD od 256gb Intel SSDSCKKF256H6L. Hteo bih da ga zamenim sa SSD M.2 500GB Samsung 970 EVO PLUS V-NAND NVMe koji kosta 15k.
Da li imam neku bolju opciju ili je to ok?
Zavisi da li juris domace "garancije" ili ne.
Ako ne, ima Crucial MX500 m.2. za 110e.

Ne govorimo ovde o 128-256GB NVMe vs. SATA, ovde ili vani, ali za 15k je vec prevelika razlika.

Ali po pitanju kvaliteta - nemas brige.
 
Ima i ovaj za 120 eura po oglasima. Ali verovatno cu ici na njega, posto ste mi potvrdili da je kvalitetan.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ljudi, da se razumemo. Za 100-110€ već ima 1TB. Da se pojuri malo, a uskoro neće ni morati. Po meni je bolje da se sada kupi nešto do 500GB.

Što se tiče kloniranja već sam pisao o tome

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?441924-Windows-10-kopiranja-sa-obicnog-hdd-na-ssd&p=5725185#post5725185

post 28.

Razlika između koloniranja diska u kućištu i u lap topu je ta, da na laptopu (ako se ne skida DVD, a ja ne bih) treba da kupi jedan ovakav adapter

ssd to usb adapter (USB to SATA 22pin Adapter for 2.5)

Capture.JPG

Verovatno bi trebalo da se napravi tema i drži u "zakačene teme". Tamo bi mogli da opisujemo Acronis, Todo i ostale programe.
 
Poslednja izmena:
Razlika između koloniranja diska u kućištu i u lap topu je ta, da na laptopu (ako se ne skida DVD, a ja ne bih) treba da kupi jedan ovakav adapter
ssd to usb adapter (USB to SATA 22pin Adapter for 2.5)
Verovatno bi trebalo da se napravi tema i drži u "zakačene teme". Tamo bi mogli da opisujemo Acronis, Todo i ostale programe.

Kao sto moze pomoci i svako ext. usb v.2-v.3 kuciste u kom nema upotrebe srafova nego samo poluga za otkljucaj/zakljucaj.
Kao sto je slucaj kod marke Sharkoon-quickstore portable.

Sama ugradnja ssd/hdd se mjeri u par sekundi.

Takodje kabl koji Vlat1 spominje je vrlo vrlo praktican a po cijeni je vrlo blizak sa Sharkoon.
 
Kingston UV, Samsung 860evo idu sa 5godina garancije, ali proveri pre kupovine u prodavnici.
Kingston je oko 9000, a Samsung malo manje od 11000.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Ja Kingston uv500 pre neki dan pazario za 7700. Dobio 5 godina garancije.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk

Edit: ima li neko preporuku za laptop caddy koji ide umesto optike, da provereno radi sa lenovo v310, neki generički koji sam uzeo sa kp nije radio iz nekog razloga (bio mu iskrivljen jedan pin), odnosno nisam uspeo da inicinalizujem disk u Windows-u, a prilikom instalacije prikazuje da ima 0mb prostora.
 
Poslednja izmena:
Ja Kingston uv500 pre neki dan pazario za 7700. Dobio 5 godina garancije.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk

Edit: ima li neko preporuku za laptop caddy koji ide umesto optike, da provereno radi sa lenovo v310, neki generički koji sam uzeo sa kp nije radio iz nekog razloga (bio mu iskrivljen jedan pin), odnosno nisam uspeo da inicinalizujem disk u Windows-u, a prilikom instalacije prikazuje da ima 0mb prostora.



Odlična kupovina
 
Ja sam kupio fioku za lenovo laptop, u e..i shopu, radi super, samo što ne mogu da je zaključam pa hoće nekad da ispadne iz laptopa u rancu [emoji16] Ali to moguće da je do laptopa. Deluje dosta kvalitetno, solidno je teška i nije plastikaner.
d1521cbc0d26e939bd3168187f550e78.jpg
 
Poslednja izmena:
Skini poklopac od rezaca i stavi na caddy, tako nece da ti ispada vise kad ubodes caddy u laptop

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Mislim da sam se setio toga kad je prvi put ispao ali nešto nije odgovaralo. Baš ću ponovo da proverim al' sa malo više pažnje. [emoji106] Hvala.
 
Zar nema neko mesto da se zasrafi cady? Mozda je rezac imao to a sam cady nema, ne secam se vise kako sam ja svoj stavio i pricvrstio. Promenio sam plasticnu masku, sa rezaca skinuo i stavio na cady. Ja vec neko vreme razmisljam da vratim rezac u laptop a umesto 250GB ssd-a koji je stavljen na mesto 500GB HDD da stavim 1TB ssd, sad ih ima dosta po pristupacnijim cenama nego kad sam stavljao ssd... ;)
 
I ja sam o tome razmišljao, zapravo nešto slično, pošto imam samo 250gb SSD, da stavim jedan od 1tb. U Nemačkoj ih ima za 100e. Ali budući da sam video jedan cd pre 10 dana poslednji put, mislim da nije neophodno :D

Druga varijanta je da uzmem hdd od 2-3 tb, uvek će moći da se prebaci u desktop za storage kada još više padnu cene SSD.



Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Mislim da sam se setio toga kad je prvi put ispao ali nešto nije odgovaralo. Baš ću ponovo da proverim al' sa malo više pažnje. [emoji106] Hvala.
Kao sto rece Zeha, na citacu imas jedan limcic koji je usrafljen sa dva srafa, prebaci to na cady, prednja maka ti je samo zbog estetike nece ona drzati cady.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Sta se desava sa trzistem popularnih ssd-ova? Nema ih i radnji na e vec skoro mesec dana.Intel se pojavio pre oko mesec dana i kad sam osvezio stranu vise ga nije bilo.
Zna li neko ocekuju li se skoro?
 
Bio sam u prodavnici sa pristojnim prometom da kupim HDD. I sve OK, može se poručiti, pa preuzeti u radnji kad stigne.

“Kako vam se pokazala ta serija, ima li reklamacija?”

- Ne znam. Gotovo niko ne kupuje hard diskove u poslednje vreme. “ :)
 
A i ti si našao koga ćeš da pitaš kako se pokazala ova ili ona serija...
U prevodu, rekao ti umesto da daš tipa 7K din za 2TB hard, daj 4 puta više za 2TB SSD (lupio sam cene ali poenta je ta).
 
A i ti si našao koga ćeš da pitaš kako se pokazala ova ili ona serija...
U prevodu, rekao ti umesto da daš tipa 7K din za 2TB hard, daj 4 puta više za 2TB SSD (lupio sam cene ali poenta je ta).

Uglavnom je tako kako kažeš, normalno.

Ima prodavaca i servisera koje mogu da pitam i dobijem iskren odgovor. Uključujući i “nemam pojma” kada ne znaju.

Godinu dana star model i info o učestalosti reklamacija od servisera zlata vrede.
 
Kod "onih" prodavaca pojavile se cene za nove Kingston-ove M2 ssd-ove KC2000.
250gb za 55e i 500gb za 95e.
Da li su Seagate ssd-ovi toliko dobri obzirom na cenu?
100e za 250gb ili 150e za 480gb.
 
Kod "onih" prodavaca pojavile se cene za nove Kingston-ove M2 ssd-ove KC2000.
250gb za 55e i 500gb za 95e.
Da li su Seagate ssd-ovi toliko dobri obzirom na cenu?
100e za 250gb ili 150e za 480gb.

Dobar video.

[video]https://www.benchmark.rs/artikal/test_uporedni_test_ssd_diskova_video-4816[/video]
 
Vidim po ovom testu Zile hvali WD Blue nise od UV500, ima za 7.500 dinara model od 500GB kod nas, to bi onda trebao biti best buy u tom budget segmentu. Barem kod nas.
 
Koji ssd od 240gb uzeti do 5500 din. Gledao kingston uv500 on je 4700. Da li je on najbolji izbor za instalaciju windowsa i ostalih programa?
 
Super je UV serija imaš 5god garancije i pouzdanije je od A serije. Da li ima bolji za te pare, ne znam.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Crucial MX500 SSD-u od 1TB opet za nijansu opala cena (sa 125 na 120 evra) kod "Madjara". Nisam vise mogao da cekam i pazario sam ga :d
 
Pa ako cijene "ne pocnu da padaju" do augusta kao sto manje-vise ocekujemo po glasinama od ssd fabrikanata(ili koga vec).
Onda ne preostaje nista drugo nego do nove godine. A ako i tu iznevjere, onda ce biti kao i dosad.
Medjutim, najveci je problem sto nemamo u ponudi 8tb ssd (ima ali za SAS).
Kad se on pojavi, tek onda mozemo ocekivati znacajne padove. ;-(
 
Kako da vidim koji je cip kod mog Kingstona 120GB? Aida mi ništa ne pokazuje.
 
@Che Daboli Guz i tako cekajuci da cene padnu "na prihvatljiv iznos" ima da se svi kojima treba ssd dobrano nacekaju...

Zato svima kojima treba neki ssd, neka kupuju kad im zatreba i da ne cekaju nista duze od 30-45 dana.
Jedino je isplativo pricekati kada znate da je nestalo nekog modela ili da je pri samom kraju (tek nekoliko komada) pa da se saceka da stigne nova tura, jer tada moze biti nesto malo jetftinije ali verovatno ne toliko da bi neko ko ima potrebu za uredjajem imao koristi od cekanja...

Tako vi samo cekajte... cekajte i jos malo cekajte, bice jeftijine garant 2022. ;)
 
Nazad
Vrh Dno