Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

SM2258 i SM2258XT nisu isti kontroleri a sad koji je bolji to ne znam , mozda Caridze zna da li su isti?
 
@djalf, realtek i maxiotek iz tih novijih su dno, a i marvell 88NV1120 je dno.
@zekovic, sm2258 je punocen kontroler uz dram cip, i dosta brzi (on je kod transcend ssd230s, ssd370s, adata su800, su900, crucial mx500, kod intel 545 je sm2259). sm2258xt je ustrojena dramless ver i osetno sporiji lowend kontroler (adata su650, su655, prva generacija wd green) ~ nivo phison s11.
 
Poslednja izmena:
Sta sada ispada bolja varijanta Kingston A400 ili Biostar s150?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Potreban mi je "kraći" m.2 ssd, za stariji laptop.

Da li je "TOSHIBA 240GB RC100 2242" ok izbor? Može da se nađe za 75e, preko kp.
 
Dobro, nije baš toliko star :D

Lenovo Thinkpad e330 (i5 proc), ima kraći m.2 slot.
 
Pazario sam danas Samsung Evo 860 250GB, laptop mi je HP Pavilion DV8, i7 proc, Nvidia 1GB, 6GB RAM...
Crystal kaze da su brzine oko 260/250, Samsung Magician kaze da je AHCI ukljucen...
Je li to ok sto se brzina tice?
 
Brzine su kao za sata2

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
To je HP Pavilion DV8 sa procesorom i7 720QM to je laptop iz 2009/2010 godine , nema SATA 3 nego SATA 2.
 
Da, to je taj. Ma ok je sto se tice brzine u realnom radu (mada sam tek instalirao desetku),
nego sam se zbunio jer znam da su brzine za ovaj ssd preko 500, nije mi odmah palo na pamet da je sata2 u pitanju.
Da li se primeti velika razlika u relnom radu izmedju sata2 i sata3?
 
I ne bas, najbitniji je brzi odziv i rad sa malim fajlovima, tu se najvise oseti razlika u odnosu na hard disk. A Samsung je tu najbolji tako da nisi pogresio uopste. Instaliraj Intel Rapid Storage drajver za Win7 moze na Win10 provereno, to ti je SATA drajver za AHCI.
 
Ne moze taj to je za novije , probaj Intel SATA Driver AHCI version 8.9.2.1002 na google nadji.
 
Da, to je taj. Ma ok je sto se tice brzine u realnom radu (mada sam tek instalirao desetku),
nego sam se zbunio jer znam da su brzine za ovaj ssd preko 500, nije mi odmah palo na pamet da je sata2 u pitanju.
Da li se primeti velika razlika u relnom radu izmedju sata2 i sata3?
Ako vratis sa W10 na W7 imaces utisak da si presao sa matorog 500MB HDDa na SSD.
Imam laptop te generacije, zbog ergonomije i dalje njega primarno koristim. Ali W10 je po meni neupotrebljiv na njemu. Brze radi W7 na tom laptopu (i7-740QM i 2x1TB SSD) nego W10 na najnovijem MacBook ili Lenovo P50.

Za sam SATA2 vs. SATA3 razlika je bukvalno nevidljiva dok ne kupis 2TB SSDa (da imas gde da primenis tu razliku od 250MB/s)
 
Poslednja izmena:
I ja sam isto od njih porucio A400, sutra bi trebalo da stigne.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Instalirao sam Driver 8.9.2.1002 sa HP sajta, što se brzina u Crystal Marku tiče identične su, za ostalo ne znam.
Ovaj laptop ima mesta za dva hdd-a, na originalnom je Win7 pa sam mislio da probam desetku na ssd-u, sad imam dual boot.
Ne radi uopšte loše, ne bih sad da brišem sve da bih probao sedmicu na ssd-u, drugom prilikom.
 
Šta je bolje kupiti Adata sp580 120gb ili KingDian s280 120gb?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koji kontroler ima KingDian? Ovaj s280 ima valjda marvell.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@MightyOutlaw, koji tacno sad kontroler ima ne znam, ali isao je sa sm2258 uz samsung nand.
 
Nazad
Vrh Dno