Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Samo da ne bude kao u "Stizu dolari"... :D
 
Ja se nadam da nece :D preporuka neka za softver da mogu samo da nastavim gde sam stao sa windowsom i tim svim ? Da ne radim clean instalaciju... Backup podataka imam , a odradicu jos jedan za svaki slucaj do kraja nedelje
 
Ja sam radio sa Acronis Cloning Software-om i sve je radilo normalno na SSD-u kao i na HDD-u, smo mnooogo brže :smoke:
 
Jasno da ce biti brze , to se i ocekuje :D samo si isklonirao particiju na kojoj ti je bio windows instaliran sa hdd-a na ssd ?
 
Win 10 jeste bas tolerantan, ali nije bas preporucljivo da se to radi. U nekim slucajevima ce raditi savrseno, u nekim ne. Moja preporuka jeste da obarate sistem, i onako to na ssd-u traje jako kratko.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Lako je i klonirati i in-place upgrade na 10... Sve to radi vrlo lepo.
 
A koliko pisanija.. Kloniraš, pa ako radi-radi. Ako ne radi po PS-u, onda clean install, što bi rekli braća Englezi..

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Nema razloga da uspešan clone ne radi ako se menja samo disk. Macrium Reflect pa udri !!
 
jedno pitanjce, samsung 850 evo ili pro? Šta uzeti? Ili nešto treće? Ja bih Crucial BX300, ali ga niko nema
 
evo (zbog cene).
Da si neki profesionalac koji bi mogao iskoristiti ono sto pro moze dati vise i bolje u jednom veoma ogranicenom broju slucajeva pa ajde istresi (nepotrebno) pare ali kao obicni korisnik EVO.
 
PRO ima opravdanje jedino za 24/7 rad i jaci (write intensive) workload (RDBMS). Garancija je nenad****va 10 godina...
 
Ne znam da li ste videli pojavio se novi Patriot Burst. Model od 120 GB kosta 6590. Da li ga kupiti? Koliko vidim nema nikakvih recenzija.
 
Koji 120gb izabrati od ovih najjeftinijih modela za 7 hiljada din?
 
Poslednja izmena:
Po mogucnosti kingston uv400 za 7200 din ili kingsto hyperx fury za 7530 din (najbolje). Ako strogo do 7k: patriot burst, wd green (mozda najbolji iz te grupe gledajuci cenu i proverenu izdrzljivost nand), kingston a400 - i svi su dram-less uz sve posledice toga.
 
Poslednja izmena:
Sto? Evo kod mene patriot ignite (phison s10+mlc toshiba) vec godinu i po dana radi, preziveo crkavanje napajanja, i nista mu nije. Ma da ovaj burst mi se ne svidja, kao ni spark, ali vise zbog kontrolera. Dram-less su bas bzvz
 
Zato što je bilo dosta crkavanja kod tog brenda generalno. Kingston i npr. ADATA su mi prilično sigurnije opcije.
 
Za Kingston A400 250GB kao mana je navedena dram-less -- šta to tačno znači? Preskočiti ovaj model? ;)
 
Kingstom a400 ima isti kontroler kao i patriot spark/burst - phison s11. Kontroler je izuzetno slab, bilo kakvo jace opterecenje i brzine drasticno padaju. Wd green - takodje ima dram-less kontroler sm2258xt (i nista bolji nije). Proizvodjacima je skupo da stavljaju dram, pa izmisljaju gluposti. Stednja po cenu performansi.
 
^ Dram zapravo ima ulogu brzog keša? Npr. Ako treba upisati veću količinu podataka, podaci prvo odu u dram, pa se tek posle fizički upišu.

Ako su baš veliki fajlovi koji se upisuju, onda ovaj keš, logično, zataji. Ali za svakodnevni rad, to je osetno poboljšanje i brzini upisa, i ne bi trebalo SSD bez dram-a kupovati.

Jesam li dobro razumeo? :)
 
Dram obicno bude 128-256mb. Ti dram-less kontroleri imaju neke svoje cake. Phison s11 naprimer ima unutasnji kes od 32mb. Ali dzaba i to kad ima samo 2 channel (pune verzija phison s10 ima 8, dok uskracena 4). Nisu oni stedeli samo na dram, nego i arhitekturi globalno. To je skroz low budzet resenje. Kako da objasnim.. Kao umesto core i7 4/8 da stave neki krs 1/2 i umesto 2*8gb ram da ubace 1gb jednim stapom. I jedno i drugo ce da dize sistem, i jedan i drugi ce da rade, ali jedan mozes jace da opteretis, a drugi ne.
 
Poslednja izmena:
PRO ima opravdanje jedino za 24/7 rad i jaci (write intensive) workload (RDBMS). Garancija je nenad****va 10 godina...

Uz to, isporučuje se sa ograničenom desetogodišnjom garancijom najvišeg nivoa.

šta mu ovo dođe?
 
Imam stari komp Q9650/6gb ddr2/gt1030 sa plocom Gigabyte P35 DS3L V2, pre godinu dana kada sam stavio EVO850 iz prodatog dosta jakog kompa, brzine su bile mizarne zato sto ploca ne podrzava neka cuda (nemam pojma batalio sam sve to odavno pa i ne znam nazive). Koji SSD vredi da se ubaci ovde bez placanja uzaludno ? Za laptop cu da pazarim evo850 verovatno jer mi je potrebna max brzina a i noviji je, ali za ovaj racunar mi treba zbog sistema i eventualno 30gb jedne igre da pogura kako treba, tj bolje od HDD-a. Pa sta dodje kao best buy u ovom slucaju ?
 
Cekaj malo, koliko GB ima taj sadasnji 850evo?
Ako je 250GB ili barem 120GB onda ne moras da kupujes bilo sta drugo za desk masinu tu staru.
Ako je 250GB onda to moze i u laptop mada je u njega (laptop) bolje staviti sto veci ako neces vaditi optiku i na njeno mesto stavljati hdd iz laptopa.
Ako si mislio prodati 850evo koji imas, dobro skontaj da li se to isplati, svakako ces izgubiti na vrednosti a bolji ssd neces kupiti...
Jedina isplativa ili ti racionalna nabavka je eventualno novi ssd za laptop, svakako preporucujem 850evo.

Evo pogledah u "tvoju masinu" i vidim da imas 850evo od 250GB .
To nemoj da prodajes.
To zadrzi za desk masinu ili prebaci eventualno u laptop ako ti ne treba veci ssd u laptopu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno