Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Odnosilo se na mihajlosd-a. Od 6000 prodatih nijedan crknut? Pa to ne bi moglo da važi ni za Samsung Pro.:)
 
Vidim na KP da ima Samsung Evo 860 250gb za 7500din, uz 5god garancije. Da li je to dobra kupovina?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neka mi radi 2-3 godine koliko ce jos da potraje i ovaj laptop...ja prezadovoljan.
A brzina mi je totalno nbt jer je svakako limitirana sata1 na laptopu.
Gro SSDova ako crkne crkava vrlo brzo. Ako imas nesrecu da zbog NANDa ti crkne, to ce isto brzo.

Ne ocekuj 2-3. Ili odmah - ili kroz dosta vise godina.
 
Čovek jasno napisa da voli da se kocka, neka ga nije da ne zna za rizik, možda mu se sreća i osmehne. :)
Sačekajmo da stigne i nadajmo se da će da mu upali, nemojmo odmah negativno... ;)
 
Ma ok ce biti, mnogo panicite :) Nije to fals neki (samo gde li kradu nand samsung :D ). Eno kingspec (firma inace gora od kingdian sto se ssd tice: bezveze nand koriste i kontroleri gori) se prodaje u Madjarskoj zvanicno.
 
Imate snižene cijene na Amazon ako možete kod njih da trgujete. Za 320$ 1tb 960 evo nvme. Za 300$ može i threadripper, usput..

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Realno garancija traje dok traje purchase protection, a to je 15 dana :)

Ali u pravu si, evo i ja imam neki notebook sa atom procesorom i razmisljam da mu za 20$ udahnem novi zivot jer mi je mnogo zgodan a realno prespor je.
 
Ovo ti je naponski, svejedno je.
Kingdian usao u Srbiju, stoji Prispece, sad valjda ide na carinu. Ako je preskoci za dan dva je kod mene.
Edit: krenuo je ka meni, dakle nije isao na carinu. Sutra bi trebalo da stigne.
 
Poslednja izmena:
Pa svi su isti, samo neki imaju kopču neki nemaju a neki su pod 90 stepeni.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Hoces reci da ne moze da dodje do problema sa obaranjem brzina, tj. da nema razlike u kvalitetu kabla vec da se radi samo o kopci, bez i pod uglom od 90°?
 
Ovo sto si linkovao su sve oni najjeftiniji kablovi.
 
Zer nisi dobio uz plocu nekoliko sata kablova (data sata)?
Uz napajane dobijes vec sata naponski i imas sve sto ti treba.
 
Nemam visak sata kabli, naponski imam (greskom sam linkovao naponski umesto sata kabla).
Ako ima da se kupi nesto kvalitetniji, ako znaci nesto reci?
 
Pa ovi sto idu uz ploce su definitivno bolji nego ovi najjeftiniji koji se prodaju kod nas ali i kod kineza mada nisam imao problema sa brzinom i svaki je radio (valjda sam imao srece :D).
Nema ga kurir sa mojim Kungfu SSD-om, moram da ga cimam :p
 
Uvek imaj rezervno 2-3 SATA kabla, po mogucnstvu razlicita! Jeftini su da bi se cimao kada zatreba, a kada ti ne radi neki (sto moze biti odmah, pa znas, a moze biti i odjednom) ne mozes da juris.

Ako ti nije hitno, baci oglas, gomila nas cuva po 200 SATA kablova od raznoraznih ploca :D Mislim da cak imam jedno 50 komada negde, ako ih nisam dao pre koju godinu free da se cisti kuca :)
 
Pa ima najvise ocena prodavac tojest Kingdian plus ima najbolje rezultate u testovima. Vise je rizik al ajd da vidimo sta kaze pa sto ti rece ako nista drugo za stare masine odlicna opcija.
 
Ovo ti je naponski, svejedno je.
Kingdian usao u Srbiju, stoji Prispece, sad valjda ide na carinu. Ako je preskoci za dan dva je kod mene.
Edit: krenuo je ka meni, dakle nije isao na carinu. Sutra bi trebalo da stigne.
Kazem ja da u 95% slucajeva to nece da carine, a alfa se pravi pametan. [emoji12] Samo nemoj da ja sad budem u onih 5%.
Pisi utiske kad ga testiras.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
E evo me, postar (prijatelj) doneo oko pola 7, imali guzvu danas pa malo kasnim. Evo galerije slika i rezultata:
https://postimg.cc/gallery/2sjpxiqr4/
Sam SSD dolazi u kutiji koja unutra ima blister a kutija je zatvorena seal nalepnicama na kojima pise da se proveri sadrzaj ako je ostecena.
Po testovima je za nijansu brzi od Patriot Blast-a od 120GB koji imam. Kuciste deluje metalno ili aluminijum, nisam siguran ali je hladnije od plastike. Jedina stvar koja me buni je radna temperatura, svi programi prijavljuju 49c sto verovatno nije tacno jer je SSD u otvorenom kucistu, hladan na dodir isto kao i Patriot koji radi na 30c, u sobi je 23.5c. Pisao prodavcu pa cemo videti sta ce reci, da li je to normalno ili je termalno ocitavanje pogresno.
U svakom slucaju mislim da je SSD vise nego ok za cenu od 2700 dinara koliko je izasao. Ocitao bih koji je kontroler ali ne znam koji bese alat se koristi za to.
 
Nema taj senzor za temperaturu , stavi ga u frizder uvek ce biti ta temperatura , tako je i za patriot ili silicon power on pokazuju 30 ili 33 stepena stalno.
 
E pa da, pricali ste ranije o tome ali nisam pazio na casu :p Onda je ok jer je hladan. Kako se zove alat za iscitavanje kontrolera?
Edit: probao Phison Flash ID ne cita i SSD-Z pise N/A, pravi kungfu ;)
 
Poslednja izmena:
U Magician-u mi pokazuje da je upis 0.3TB, nije mi jasno odakle toliki upis kada nisam imao tako velike zapise? 1234567.PNG
Ili ja to pogresno razumem.
 
Nesto se upise u fabrici, ~50GB ti je samo velicina fajlova koje imas trenutno, a plus temp fajlovi - i na sve to treba write amplification dodati.
Mada meni te cifre na svim SSDovima nesto nisu logicne... sve mi se vrte na nekoliko TB, a nula je sansa da i X25-E od 32GB i SanDisk UII od 1TB ima 2-3TB upisa nakon ~2 godine ;)
Za 25-E je puno, a za 1TB je premalo... ipak ja saltam gomile VMova and what not.
 
@djalf, to je silicon motion :) i vrlo moguce sm2258 ili cak sm2259. I nece me cuditi da te je zapao samsung nand. Sad cu okaciti alat. Ali moras da obrises particiju da bi ga ocitao (tako je nazalost kod silicon motion)
Evo alata. Citaj readme.
p.s. ako je to puna modifikacija, t.j. kontroler sm2258h ili 2259 uz dram , jos ako je nand samsung (cak i da je tlc) - to ti je mnogo bolji od blasta ssd.
 

Prilozi

  • smi_flash_id.rar
    29.3 KB · Pregleda: 12
Poslednja izmena:
Odlicni rezultati :) Super si prosao, u zdravlje..
ali ne reklamiraj drugima, nece svi imati srece ;)
 
Nazad
Vrh Dno