Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Procitah i sasvim dobru recenziju za Transcend SSD230S

Vidim da se moze naci za 5k dinara uz 3 godine garancije.

Rekao bih da je ok ponuda?
 
Mogu i kingston a400, uv400. Patriot burst 120gb nije bas preporuka, gori je od kingston a400 na tom kapacitetu.
 
Transcend SSD230S - 120gb koristim par meseci. Read 540, Write 440 kod mene. Dobar ssd.
 
Hvala za informaciju iz prve ruke

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Transcend SSD230S - 120gb koristim par meseci. Read 540, Write 440 kod mene. Dobar ssd.

Jel mozes da ocitas koliko do sada imas upisa na ssd-u?

Ja sam pisao i ranije, kod mene je to cini mi se previse, evo za mesec dana koriscenja kao sistemski disk:

Host Writes : 717 GB
NAND Writes : 2140 GB

A komp koristim iskljucivo za multimediju i surf.

Cini mi se previse, ponekad pogledam dva dana vezano, i brojke se povecaju za 10-15gb...
 
Jel mozes da ocitas koliko do sada imas upisa na ssd-u?

Ja sam pisao i ranije, kod mene je to cini mi se previse, evo za mesec dana koriscenja kao sistemski disk:

Host Writes : 717 GB
NAND Writes : 2140 GB

A komp koristim iskljucivo za multimediju i surf.

Cini mi se previse, ponekad pogledam dva dana vezano, i brojke se povecaju za 10-15gb...

Host Writes : 1325 GB
NAND Writes : 4187 GB
Power On Hours : 312

Do pre par dana mi je radio na sata 2 ploci tek sad vidim pravu briznu.
 
Oko 70e je 850 Evo 250GB, odlicna cena, kod "dobavljaca" :D
 
A garancija je na "dugačku štapu", može biti da će da je bude ali ne mora da znači, "dobavljač(i)" mogu biti pohvatani, a kao "sitna riba" onda ostaju u buvari... posle toga neće biti garancije garant.
Ono sto se moze potvrditi, garancije ima dok je "dobavljac" u poslu, ceka se 15-30 dana da se ostvari ako zatreba...
 
Za ~82 evra imas trenutno u Emmi 860 EVO, mora to jos dole.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
E sad se zapitajte da li je za jednu crvenu i sladoled ili dva bolje kupiti svercovanu robu sa ne bas sigurnom garancijom a mozda i skracenom ili kod nas pod punom garancijom i kakvom takvom zastitom potrosaca...
 
Baš zbog naše "garancije" se isplati dati tu hiljadu i sladolede više na mađarsku garanciju.
 
Mislis manje se daje za "madjarsku" garanciju jer je upravo za taj pdv manja cena "uvoznih" primeraka?

A babi i dedi penzija?
A nama svima zdravstevo osiguranje?

To ce mo sve da prodamo za jednu crvenu...
 
Poslednja izmena:
zato i pitah u vezi garancije, jer za maloo veci novac ima u Emmi-u.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da pogledaš temu o zaštiti potrošača. TLDR verzija: našu "garanciju" možeš da koristiš kao toalet papir ;)
Penzije ne bih komentarisao, o njima ima sve u novinama :D
Isto važi i za zdravstveno.
 
Nikad mi se nije desilo da ne ostvarim garanciju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I dužina, kada neko skrati sa 10 na 3 (850 Pro) ili čak na 2 (EVGA G3), a sve "po zakonu" to je za mene prijatno i doviđenja.
 
Nikad mi se nije desilo da ne ostvarim garanciju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Evo ti tema i današnji novi "zadovoljni" korisnik naše famozne garancije.
Nagradno pitanje: Koliko puta su u ovom slučaju uradili suprotno zakonu i garanciji i direktno slagali korisnika :D

P.S. A gde su i standardne poruke da je garancija odbijena, a onda kao šalju u servis (od koga li si dobio onda poruku da je odbijena?!), jer moraju da odgovore za 8 dana.
Uglavnom, sve ima u temi, da ovde više ne idemo u offtopic.
 
Prodao sam i preprodao brdo tehnike, reklamirao sve i svašta, nikada nisam imao problem.
Nemoguće da tvrdim da će svi tako isto da prodju ali Više verujem u zvanične kanale nego na "majke mi" i "mobilni pretplatnik trenutno nije dostupan"

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Prodao sam i preprodao brdo tehnike, reklamirao sve i svašta, nikada nisam imao problem.
Nemoguće da tvrdim da će svi tako isto da prodju ali Više verujem u zvanične kanale nego na "majke mi" i "mobilni pretplatnik trenutno nije dostupan"

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

+1


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Team Group SSD od 480GB na akciji za 9990 u Emmi, Burst od 480 se opet pojavio i kosta za crvenu vise.
 
I dužina, kada neko skrati sa 10 na 3 (850 Pro) ili čak na 2 (EVGA G3), a sve "po zakonu" to je za mene prijatno i doviđenja.
Verovatnoća je 10% da će švercer raditi a 100% da neće u drugoj polovini garantnog roka od 10 godina.

Pa onda sledi cimanje u HU u sopstvenoj režiji, koje ni u kom slučaju ne može da opravda svoje troškove...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Mozda u drugoj polovini 10-godisnjeg roka bude mogla lokalno da se ostvari EU garancija :d :d

S obzirom da je tehnika u vecini slucajeva prilicno skuplja nego na drugim trzistima(ukljucujuci mala kao nasa, a i manja), zakidanje garancije nije opcija.

Iz principa ne bih kupio nesto za sta su zakinuli garanciju, makar kupio za isti novac preko oglasa.
 
Pa ima svercera koji rade jos od 2011-2012. godine.

Kao sto oni mogu da "nestanu" tako moze i prodavnica.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Team Group SSD od 480GB za 10.000 dinara je dobra cena , samo da nije u njemu neki žnj kontroler a najverovatnije jeste.
 
Pa ima svercera koji rade jos od 2011-2012. godine.

Kao sto oni mogu da "nestanu" tako moze i prodavnica.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Prodavnica ako i nestane, uvijek mozes direktno u ovlastenom servisu/kod generalnog uvoznika reklamirati. Nema smisla da bilo ko poredi svercersku garanciju sa standardnom, u radnjama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno